Skocz do zawartości

E46 touras - poprawianie fabryki


Szymlor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Temat zakładam żeby móc w jednym miejscu skumulować wszystkie frapujace mnie pytania związane z realizacją "zabudowy".

 

Pacjent to poliftowe e46 w kombi:

http://i374.photobucket.com/albums/oo188/szymczyszyn/top.jpg

 

 

W związku z bardzo marnym audio jakim dysponuje samochód zdecydowałem się na wprowadzenie drobnych modyfikacji w fabrycznym systemie.

 

Audio ma zostać opartę o fabryczną jednostkę BMW Buissnes na kasety :D (tu już pojawia się pierwsze pytanie- czy jest ktoś z dolnego śląska kto za rozsądne pieniądze jest w stanie wyprowadzić mi zeń wyjścia RCA? ) Na forum bmw mam opisane co i jak i skąd ale wolałbym się stricte elektroniki i lutownicy nie dotykać.

 

System przedni - tu wciąż jest dylemat, jest w dobrej cenie używany zestaw Morel Pulse 6 1/2 lub nowy coś pokroju Hertz ESK 165.. tu jeszcze nie ma decyzji - jeżeli dostatecznie szybko pozyskam środki pewnie kupię rzeczone morele. Jeżeli sprzedadzą się szybciej będe zmuszony szukać czegoś innego w budżetowej półce.

 

Wzmacniacz SONY XM-3040f (wiele osób napiszę zapewne że słabowitek, ale jest już zakupiony więc musi pozostać)

 

Subwofer Intertechnik mds 08 (wybór świadomy, sub ma być szybki i uzupełniać przód, żadnego łupania)

głośnik ten ma zostać zabudowany w skrzyni w podłodze bagażnika

http://i374.photobucket.com/albums/oo188/szymczyszyn/bg.jpg

Górna płyta zostanie na nowo wykonana z płyty mdf18mm i obita materiałem pod kolor tapicerki. Pod podłogą znajdzie się skrzynia w kształcie trapezu z uwagi na pochylenie dolnej części podłogi o wymiarach wewnętrznych ( dł. 25 / szer. 45 / gł górna 16 / gł dolna 14 ) według moich obliczeń skrzynia będzie dysponować objętością 16,8l - głośnik 1,3l powinna być ok?

 

Co istotne planuje aby dolna niewidoczna część skrzyni powstała z włókna szklanego. Z tego co przeczytałem zastosuje dwie warstwy 300g/m2 a następnie 2 warstwy maty 150g/m2 (będzie ok? )

 

 

Kolejne pytanie dotyczy przewodów - w zestawach zazwyczaj sprzedawane są

1xrca

przewody prądowe 5m + sterowanie wzmaka.

 

Jak rozumiem podlączając pod wzmak suba i system przód potrzebuje 2x rca. Dodatkowo w BMW akumulator znajduje się w bagażniku więc w zasadzię po 1m przewodu + oraz masy byłoby w zupełności wystarczające. Co za tym idzie kupować przewody osobno czy mimo wszystko kupić gotowy pack? Jakiej grubości powinny być odpowiednie przewody ? niekórzy stosują 10mm2 inni 25mm2 czy przy tak mizernej instalacji jak moja przejmować sie tego typu rzeczami czy nie wpłynie to zbytnio na jakość instalacji.

 

 

Nie jest moją ambicją robienie audio na poziomie zawodniczym, w zasadzie będe szczęśliwy jak audio zagra na poziomie fabrycznego bose w audi :)

Dodatkowo nie chce wydawać miliona monet bo auto robi się na kilku frontach, na przyszły sezon niezbędne jest jeszcze niższy zawias i kilka innych dodatków pod maskę więc chciałbym wydać jak najrozsądniejsze pieniądze.

 

 

Nie zależy mi ani trochę na łupaniu, audio ma grać tylko i wyłącznie dla mnie, słucham totalnie zróżnicowanej muzyki jazz, ambient, hiphop, house.

 

Liczę na waszę rady i konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za tym idzie kupować przewody osobno czy mimo wszystko kupić gotowy pack?

 

Zdecydowanie osobno.

Może być np Sinuslive, kompromis jakościowo/kosztowy

 

niekórzy stosują 10mm2 inni 25mm2 czy przy tak mizernej instalacji jak moja przejmować sie tego typu rzeczami czy nie wpłynie to zbytnio na jakość instalacji.

 

Przy każdej instalacji warto przejmować się prądem(grubość kabli, odpowiednio dobrane bezpieczniki), na granie może nie wpłynie, ale na ewentualne spalenie auta i owszem...

Reasumując na tak małej odległości jak dasz 25 od klem, będzie z pewnością w porządku.

Natomiast ze względu ,że masa w bmce jest podawana na karoserię, proponuję zdublować lub wymienić na grubsze połaczenia przy silniku do karoserii oraz karoseria klema "-" przy aku z tyłu.

 

jak audio zagra na poziomie fabrycznego bose w audi :)

 

Na tym poziomie gra już piżdzing, więc celuj wyżej... :wink:

 

Co istotne planuje aby dolna niewidoczna część skrzyni powstała z włókna szklanego. Z tego co przeczytałem zastosuje dwie warstwy 300g/m2 a następnie 2 warstwy maty 150g/m2 (będzie ok? )

 

 

A dlaczego nie z odpowiednio wyciętych płyt mdf? Taniej szybciej niż żywicą i sadzę efektywniej jeśli chodzi o sztywność.

To nie wnęka boczka gdzie się liczy każdy cm... I musi idealnie przylegać, ale i wtedy wkleja się paski mdf, żywicę miesza z jego pyłem i z pewnością nie daje 2-3 warstw maty...

 

czy jest ktoś z dolnego śląska kto za rozsądne pieniądze jest w stanie wyprowadzić mi zeń wyjścia RCA?

 

Zgłoś się do kolegi Wisior w tej sprawie, lub także kolegi Nakamichi, lub PassatEQ.

 

Audio ma zostać opartę o fabryczną jednostkę BMW Buissnes na kasety :D

 

Nie chcę Cię załamywać, ale żródło nawet z wyciągniętym rca, to będzie jakieś nieporozumienie...

 

 

Komu chcesz powierzyć wykonanie zabudowy pod głośniki w drzwiach?

Skoro pytasz czy kabel do pieca 10mm2 czy 25 to jest jakaś różnica rozumiem ,że to początek zabawy z CA? Zaś zrobienie drzwi w betce pod 16kę to nie bułka z masłem?

Zdajesz sobie z tego sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zostaje narazie bo takie jakie jest z wyciągniętymi RCA bo chcę zakupić pionka DEH-P88RS lub DEH P77MP (bardzo podoba mi się ich oszczędna forma) jako jednak że wcześniej tematyka CA kompletnie mnie nie dotyczyła to zakupy musze rozdzielić czasowo. Zanim kupię radio chciałbym na początku móc odpalić instalacje na tym co jest bo może się okazać że inaczej wszystko musiałoby leżeć i czekać z dobre pół roku..

 

 

Obudowa z żywicy była pierwszym pomysłem z uwagi na fakt iż chciałem wykorzystać jak najpełniej mały fragment bagażnika formując obudowe dokładnie na kształt poddłogi. Okazało się że skrzynia która będzie miała 20cm (minimalną średnice z uwagi na średnice samego głośnika) z uwagi na dużą głębokość podłogi w bagażniku miałaby objętość ponad 26litrów. Pomyślałem więc że frontowa ściana i tylna skrzyni będą z MDFu a boczne z maty. Nie chce budować skrzyni z drewna bo bardzo zależy mi na rozkładzie masy. Duża skrzynia i całość gratów pewnie przekroczy 15kg a bardzo zależy mi na zachowaniu względnie fabrycznego rozkładu masy. Auto czasem przewozi cieższe graty czy ma podpinaną lekką przyczepkę więc nadmierne obciążanie tyłu nie jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża skrzynia i całość gratów pewnie przekroczy 15kg a bardzo zależy mi na zachowaniu względnie fabrycznego rozkładu masy. Auto czasem przewozi cieższe graty czy ma podpinaną lekką przyczepkę więc nadmierne obciążanie tyłu nie jest wskazane.

 

A rozumiem ,że jeżdzisz betką na torze? Bo tylko tam odczujesz ,że masz w bagażniku 10 czy 30 kg...

A jak siada pasażer(roślejszy kolega) z tyłu to także każesz mu usiąść po środku okrakiem bo 90 kg po prawej czy lewej zakłóci Ci balans? :wink:

 

Nie chce budować skrzyni z drewna bo bardzo zależy mi na rozkładzie masy.

 

Nie da się pogodzić zawsze wszystkiego, albo rybki albo akwarium... Zdecyduj się czy chcesz dobrze grający sub, albo go wcale nie montuj i skup się na drzwiach.

Siły i środki tam przeznaczone(wytłumienie, okablowanie, porządnie zrobione dystanse) odwdzięczy się lepszą dawką basu niż byle jak zrobiony sub i skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Z tyłu nie jeździ nikt ew. tylko w sytuacjach awaryjnych tak jak rzeczona przyczepa ze skutem tymbardziej ze na chwile obecną jest gówniany miekki zawias (bilstein + eibach) który przy tym offsecie powoduje degradacje błotników co boli moje serce ;)

 

Skoro jednak twierdzisz że bez drewna toto nie zagra, zgromadze potrzebne materiały i sprawdze ile to wszystko waży :)

Uparłem się na zestaw przód + sub więc przy tym już zostane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na zestaw przód + sub więc przy tym już zostane :)

 

No to zrób to jak Biblia każe... A nie z półśrodkami bo potem narobisz się kasę wydasz a efekt Cię rozczaruje.

 

To tak jak byś chciał do gwintu zostawić sobie felgi 15ki bo szybciej się koło ściąga i opona tańsza... Rozumiesz do czego zmierzam? ;)

 

jest gówniany miekki zawias (bilstein + eibach)

 

Jesteś Hardcore'cem... Na nasze polskie drogi robić zawias... Ja mam pośrednią opcję z fabryki czyli między zwykłym komfortowym a M-technikiem w E39(tak ją kupiłem) i teraz będę wydawał kasę na amorki i spręzyny aby dojść do normalnej opcji bo ta mnie wkur... swoim podskakiwaniem na nierównościach, brakiem komfortu i nerwowością na koleinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, naturalnie - naczytałem się i naoglądałem realizacji "z żywicy" więc myślałem że zasadniczo to bez różnicy. W takim jednak wypadku wejde w drewno.

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie systemu przód - te Morel Pulse 6 1/2 to jakiś dobry sprzęt? Czy tak prawde mówiąc kupując coś nowego w przedziale 250zł uzyskam ten sam efekt? Czytałem dużo pochlebnych opinii o tej firmie ale nie wiem jak wypada ten model do nowych konstrukcji dostepnych od ręki za podobną cene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie , wyjezdzasz tu z E46 i pakujesz do niej glosniki za 250 zl :orany: ??? I zaraz pewnie napiszesz ze nie jestes audiofilem itp Kierowca rajdowym z pewnoscia rowniez nie jestes i w zakrety nie wchodzisz z predkoscia 150km/h ale gumy wrzuciles 245/40/18 ...... Bo przeciez nie wrzucil bys 195/65/16 .Tak samo jest ze sprzetem : lepiej zostac przy serii niz ladowac sie w gowno......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inne oczekiwania poprostu, zawiast jest nowy - bil b6 + eibach sportline więc nie ma mowy o złużyciu w czymś co przejechało 9tyś km. Dla mnie nie jest fajny po przesiadce z poprzedniego auta w którym byl gwint pss9 ;)

To tak jak w audio dla jednych coś będzie wystarczające dla innych nie koniecznie. Najpewniej wjedzie KW Var. 3 który sprawdza się o niebo lepiej niż to co mam obecnie ale koniec OT.

 

A propos wystarczające czy też nie - ten jest sens wchodzić w ten zestaw używany Morela o którym wspomnialem wcześniej czy nie zawracać sobie nim głowy i szukać nowego zestawu do przodu pokroju ESK165?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...