Skocz do zawartości

Sub pod uzupełnienie, Nie duża moc od wzmaka .


Viamortis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnim czasy chciałem uzupełnić sobie przód jakimś subwooferem. Ale jest tego dużo, jak wiadomo. Połowę wykluczyłem z połową mam mętlik w głowie.

A do rzeczy.

Po głowie mi chodzą 2 no może 3 suby

a Właściwie

 

-RE Audio 10"

 

-DLS W310D

 

Nom i nie koniecznie JL 10"WX

 

Wszystko by wyglądało pieknie i nie musiał bym zakładać tego tematu ale, mam w posiadaniu wzmaka jest to sony XM 5046 który ma w mostku 170 RMS, a pozostałe 2 kanały napędzają z przodu Morel Maximo 6'2.

I w związku z tym chce wiedzieć który sub najbardziej podejdzie pod tą moc. Wzmaka nie mam zamiaru zmieniać.

Nr 1 narazie jest DLS, ze względu na małe zapotrzebowanie na moc.

2 problem jest w co dać Wybrane ze 3' głośnik, Closed czy BR

 

Samochód to Sedan ( Primera p11 ) - i tu własnie jest przestrzeń, długi samochód.

Muzyki jakiej słucham to, PoP, Klubowe hity, Electro, czasami trance, Dj hazel :PP , od czasu do czasu Jakieś Retro z italo disco.

Szukam uzupełnienia przedniego zestawu, Bez dudnienia ani przesady z basem ze tylko jego słychać. Nie potrzebuje "falującej" blachy, ale chciał bym go poczuć na "klatce"

 

Tak wiem, było kilka tematów opisujących głośniki z wymienionych , lecz po przeczytaniu praktycznie wszystkich nie spotkałem się z takimi warunkami jak moimi i zeby nie żałować z wyboru prosze o poradę.

 

Jednostka Sterująca: Alpine CDA - 9833

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu. Pozwolę sobie zadać pytanie.

Z związku z tym że posiadam wzmaka 4 kanalowego ( xm 5046 ) , To jak wiadomo sub w mostek reszta daje na głośniki, ale również posiadam Alpinke 9833 która daje nam możliwości puszczenia przodu aktywnie, ale nie wiem czy to by było mądrym posunięciem - Tweetery pod Radio. A Woofer pod wzmaka.

W sumie Maximo nie jest wymagającym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter z maximo to budzet, zapinajac je pod te alpne dodatkowo z koncówki krew z uszu masz jak w banku...

 

Sprobuj, moze bedzie Ci odpowiadac...

 

Jak na mój słuch to gra bardzo podobnie jak z Genesis Profile Four

z koncówki radia i zgienka tak samo?...Cholera czas na CDA zatem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom spróbować nie zaszkodzi, ale jeśli będzie ostro to bede lecieć dalej niz dochodzi z nich dzwięk ;p

Chciał bym jakoś wzbogacić swój zestaw żeby było trochę ładniej , ale nie mam pomysłów jak to zrobić tanim kosztem

Czy zmiana wzmaka na coś jakościowego to poprawi ? Czy może zmienić tweeter, ale... zapinać go pod Morelowską zwrotke ? troche bez sensu.

Jest Za mało środka, za dużo ostrości i syczenia. Gra pionnera deh6300 mi bardziej odpowiadała niż gra A - 9833.

Tylko wiadomo radio Alpine o klase wyższe i to było czuć w stosunku do szumów i głupich pstryków z tweeterów. Może czas przetestować jakiego Kenia.

 

Może jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...