Skocz do zawartości

Cerwin Vega Vmax10


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie czy ktorys z forumowiczow mial stycznosc z tym subikiem? Interesuja mnie tylko opinie tych ktorzy mieli badz sluchali tego przetwornika.Glownie chodzi o skutecznosc bo te papierowe 83db jakos do mnie nie przemawia,chyba ze bardzo sie myle co do vegi(zadnej nie mialem przyjemnosci sluchac-no po za audiolia marka). Korci mnie zakupienie tego suba wiec wole przed wywaleniem kasy poczytac opinie.Dodam na koniec ze piecyk moj to kicker zx1500.1 wiec ma troszke wiatrow. Link pogladowy do suba: http://www.sonicelectronix.com/item_12857_Cerwin-Vega-VMAX102.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12 powstało przynajmniej 3 bardzo ciekawe projekty SQ, a na tegorocznym pikniku w audi nawet telefon skakał na dachu... Powiem szczerze ze miałem stycznosc wczesniej z 2x 12 ale w "hałasowozie" i do hałasowania wybrał bym inne suby bo tyłka nie urywały. Sa jeszcze 15, miałem 15 ale to juz zupełne nieporozumienie pod Twój projekt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie napisalem o co chodzi z subami.Szukam suba minimum 500 rmsu (wiecej wiadomo lepiej bo kontrola bedzie) ktory bedzie dosc szybki i punktualny.Auto vectra B sedan wiec z doswiadczenia wiem ze 500 to minimum. Cena na suba max do 700zl -i to cena nie przekraczalna.Sub tylko nowy wchodzi w gre. albo 2x10 gdzie na koncu bedzie 4 ohm albo 1x12-4 ohm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 kę Vmaxa... Służy mi już 3 lata.. Nawet ostatnimi czasy miałem ją zmienić( tak dla zasady aby coś innego spróbować) ale jak tak słucham aut kolegów, to stwierdzam ,że chyba się ostanie, bardzo trudno znaleść suba, który nie jest tylko pierdzidłem SPL a z koleii te dedykowane stricte pod SQ jakoś , nie mają umiejętności pomasowania pleców jak najdzie ochota.

Vmax to jednak spełnia...

 

Musisz sobie odp na zasadnicze pytanie, czego oczekujesz od Suba?

 

Jeśli chcesz bawić wioskę SPLem i ściągać laskom majtki na pasach... nie nada się

 

Jeśli oczekujesz grania SQ typu Dego czy Aliante... nie nada się

 

Jeśli zaś szukasz kulturalnego suba, grającego z dechy pod SQ nie mulącego a jednocześnie mającego możliwość wyprostować dach w aucie, polecam Vmaxa...

 

Skutecznością bym się nie sugerował, u mnie 12ka gra pod mono z A7 niby 300 RMS a bez problemu go kontroluje i jak podbić dB na radiu prostuje mu zawiechę bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i taka odpowiedz byla mi potrzebna. nie oczekuje napier... bo od tego mam S12L7 i Xzounda madness 12.Troche subow juz sie przewalilo przez mojego bagaja i jak narazie docelowym subem jest impulse acoustics FC-1500.Szybki punktualny malo miejsca zajmujacy bo tylko CL ale i jak tzreba to potrafi lomotu narobic. Ale szukam czegos co bedzie mialo naprawde kicka (choc w sedanie to bedzie wyczyn) Muzyka do glownie heavy metal i wszelakie odlamy tej dziedziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hevy metalu mój brax z tec'ami miażdży cyce jak to by powiedział jeden z kolegów

 

: :D

 

Miażdzy, ale kolega pyta o suba do max 700 a najlepiej 500 a nie w pułapy cenowe 10.1 w duecie z Tec...

Dlatego świadomie uniknąłem proponowania czegoś co na dzień dobry przekracza(po coś w końcu) założony budżet...

 

ps.Co nie zmienia faktu ,że w burkowozie teraz jest rzeżnia i nadal trawię w głowie te pierwsze odsłuchy z Dębna... :wink::ok:

A już trochę mi się tyłek osłuchał więc coraz rzadziej się udaje mi zaskoczyć czymś lub zadziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bury polecial po linii :wink: Niestety takie kwoty to daleko nie osiagalne dla mnie. Kwestia tylko szybkosci i zgrania.Powiem z mostu jesli jest uderzenie basu to ma byc pukniecie i tyle nie buczonko bo to juz mi przechodzi.Jesli vega ma prostowac blachy to sobie ja daruje chyba ze do tych 700zl bedzie cos naprawde wartego zakupu, i jak mowilem minimum 500 rmsu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jesli vega ma prostowac blachy to sobie ja daruje chyba ze do tych 700zl bedzie cos naprawde wartego zakupu, i jak mowilem minimum 500 rmsu.

 

Ot durnowaty... :)

Przeczytaj uważnie co napisałem..

Vega nie pałowana zagra Ci kulturalnie, bez buczenia, zamulania, nie jest tajemnicą ,że to sub grający z dechy, czyli jak ma puknąć to puknie a nie będzie jeszcze wybrzmiewać.

A gdy zechcesz to także i da sporo SPL... To Ci chciałem przekazać, Vega ma dwa oblicza w zależności co jej dasz...

Na co dzień u mnie gra jako typowy sub pod SQ, czyli kulturalne punktualne uzupełnienie dla wofersów, fajnie się klei w przód jest szybka jak na 30kę a jeśli dasz 25kę powinno być jeszcze lepiej z punktualnością.

Natomiast jak na pikniku daliśmy już w gałę, to otworzyłem bagarki z hehe i się bawiliśmy kto głośniej pomasuje... Owszem u hehe poszło dalej ale on ma kickera w BR, a Vega u mnie gra w closecie wcale tak bardzo nie odstawała jeśli chodzi o SPL.

Kapiszi senior? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie mozna bylo tak z miejsca lopatologicznie :wink2: juz mi sie umysl rozjasnil po drugiej wypowiedzi.Ta co chce nabyc to 10" albo jak sie uda to bedzie 2x10 wiec cos poskubiemy z buda i jak mowisz i gwarantujesz prosto z mostu ze bedzie puk to ok wierze.Ale niech nie to wiesz... :cisza: bedzie zle :wink: Dzieki za wypowiedzi pany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 vmax w E46 daje rade jest naprawdę ciekawie chociaż czasami brakuje tego grzmotu :D no ale po otwarciu bagażnika potrafi zagrzmieć :wink:

 

Ok, ale rozumiem ,że to w sedanie a wiesz ,że ciężko się przebić w betkach... :wink:

 

Ta co chce nabyc to 10" albo jak sie uda to bedzie 2x10 wiec cos poskubiemy z buda i jak mowisz i gwarantujesz prosto z mostu ze bedzie puk to ok wierze.Ale niech nie to wiesz... :cisza: bedzie zle :wink:

 

Gwarantuję ,że będzie punktualna. Jeden warunek zrobisz jej skrzynkę w closecie a nie jakieś BR, to SPLowy głośnik więc o zejście się nie martw, closet jej nie dławi.

A nazwa sama mówi za siebie Vmax... Naprawdę ma spory wychył na membranie więc bez problemu wietrzy furkę jak potrzeba...

Hehe, jeśli zrobisz dwie 25ki w closecie to daj mi znać jakoś się przy okazji spikniemy to posłucham, bo podejrzewam ,że wyjdzie fajne granie punktualne(bo 25ki, closet) ale jak podkręci się gałę to pewnie będzie niezła "rozjebunda" w bagażniku... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bety saą znane z braku przebijalności basu do kabiny

 

One w ogóle są "przebijalne" pod CA, zwłaszcza przebijają się na nerwach właściciela...

Cięzkie drzwi, cięzkie słupki, do tego w sedanie problem z przebitką basu i czesto sianie po kablach, ale...

 

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

 

I za to pokochałem tą czarną francę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, hehehehepack ma hifonicsa, co śmierdzi jak sie delikatnie odkręci gałke pod orionem :D

 

Słuchałem tej Vegi w Audi i robi świetną, uniwersalną robote ale troche brakowało mi tłustego dołu. Może złego kawałka słuchałem, a może już mi sie poj..... od tego przesiadania z jednej furki do drugiej... Truck sprostuj jeśli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...