Skocz do zawartości

KubaG.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... jeśli nie to zabule 22% ...

Trochę na skróty te obrachunki.

Najpierw jest liczone cło od wartości celnej towaru (cena głośnika powiększona o koszt jego transportu do granicy PL). Następnie tak wyliczone cło jest dodawane do ceny głośnia z faktury. A na końcu od tej całości (głośnik + cło) jest jeszcze naliczane 23% VAT + prowizja dla agentury celnej.

Teraz powinno być bardziej jasne skąd biorą się takie różnice cen USA/PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na mail'a od Fi czy wyślą mi to wogóle do Polski bo w opcji wysyłki tylko USAAA :cenzura: a nie mówie już że do "two weeks" czas oczekiwania na sub

Apropos dodatkowych opłat to nie chce się denerwować jak nas okradają :) może zawróce tylek znajomemu mojego brata i wyśle to na jego adres w usa i on to przepakuje i wyśle z jogurtami , bananami itd. dla wnusia ... :rotfl: a jak się calkiem :cenzura: to kupie na testy w15mk2 ...Bo już mnie to denerwuje :D

pzdr All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak to działa. Fiskus jest zbyt zachłanny aby oddać 23%

No niestety tak jest skonstruowana ustawa o obrocie towarów i usług wenątrz UE.

po drugie fiskus go nie oddaje - oni go nie dostana :)

Wszystko zależy czy dogada sie z dystr na UE :)

EW niech Tobie zarzuci cene door-2-door z wszystkim tak że nic Cie nie interesuje - dytrybutor sie wszystkim zajmie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz dystrybutora na EU tego sprzętu (a jest takowy w UK) i dogadasz sie z nim (może będzie miał takowego Fi na tzw "stock"), i jak masz firme z nipem europejskim (PLz przodu - bądź dojście do takiej) to głośnik kupisz netto :)

 

A jak niby ta firma udokumentuje sprzedaż netto UE?

Na podstawie NIP EU , który ktoś znajomy będzie mu musiał dać do faktury netto...

Sprzęt wejdzie na ewidencję zakupową firmy i... No i powiedz mi co dalej? :wink:

Pierwsza lepsza kontrola i skarbówka się zapyta gdzie jest faktura(paragon) sprzedażowy brutto, lub gdzie towar... :wink2:

Jak dosypią domiar to z głośnika minus Vat zrobi się pół instalki oddanej fiskusowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem mail'a do dystrybutora Fi w UK . Głośnik jest składany tak jak w usa czyli "custom'owy", kilka dodatków i opcji do wyboru . Czas oczekiwania od 2 do 3 tygodni . Cena troche wyższa niż US , ale czas oczekiwania na paczkę ponad 2x krótszy i to mnie cieszy .

ps. może się skuszę na baterie XS power D3100 Amps 5000 Ah - 110 , ale to lepiej nie zapeszać bo wydatki bądz kobieta może nie pozwolić ... zresztą z fi i tak już przegiąłem :rotfl:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niby ta firma udokumentuje sprzedaż netto UE?

Na podstawie NIP EU , który ktoś znajomy będzie mu musiał dać do faktury netto...

Sprzęt wejdzie na ewidencję zakupową firmy i... No i powiedz mi co dalej?

Pierwsza lepsza kontrola i skarbówka się zapyta gdzie jest faktura(paragon) sprzedażowy brutto, lub gdzie towar...

Jak dosypią domiar to z głośnika minus Vat zrobi się pół instalki oddanej fiskusowi...

hehe:) lubie dyskutować z ludźmi co wiedzą ze dzwoni, ale nie wiedzą w jakim kosciele i czy wogóle w kosciele to dzwoni....

Zapytaj wujka google co to jest "INTRASTAT"...

Zapytaj też go co to sa deklaracje kwartalne UE...

a co do ksiegowania w polsce zakupionych towarów w UE - to poczytaj odnosnie wprowadzania w obrót towarów z UE (doliczasz pełny vat).

oczywiscie firma która zaksieguje go na tzw konto "10" (poczytaj co to jest )- musi ujac go w remanencie roczym, z czego musi odprowadzic podatek dochodowy na koniec roku...

Jezeli firma ta wprowadzi z kolei ten towar na tzw konto "14" to poczeka az sie zamortyzuje i sprzeda na fv brutto za kwote pomniejszona o amortyzacje lub za ile tam chce - jezeli wyjdzie zero po zakonczeniu amortyzacji...

Mam nadzieje ze pomogłem ci w twych przemysleniach i ksiegowosci i rachunkowosci wewnatrzwspólnotowej tym małym darmowym wykładem - aha i tak na marginesie to nawet sobie sprawy nie zdajesz ile firm w polsce jest kontrolowanych i jak szybko to funkcjonuje w naszych US...

tylko nie wiem po co zadajesz takie durne pytania....

Swoja drogą miałeś wogóle kiedykolwiek stycznośc z tym tematem - skoro takie wnioski sypiesz z rękawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po chwilowej przerwie i analizie opini (waszych i nie tylko) temat doszedł do sedna i wybór ostatecznie padł na Fi Q 15" Dual 2 z pakietem chłodzenia itp.itd. :D Teraz pozostało poczekać aż przesyłka zawita do drzwi . Jak bede miał wenę to postaram sie założyc temat o "mojej instalacji" .

 

Chciałem tu podziękować w tym temacie użytkownikowi Zip który mi bardzo pomógł z "zakupem" dając namiary na jedynego europejskiego dystrybutora :zdrowko:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...