Skocz do zawartości

Parę pytań co do strojenia zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, od jakiegoś czasu przesiadłem się na nowego grajka Pionek 80prs po ogarnięciu głupiej awarii z RCA :wstyd:

nie mogę się uporać z zestrojeniem wszystkiego do kupy.

Grajek jak wyżej, przód Focal PS 165 średnie pędzi DLS A5 górę vr 203 tyl F 27kx

Po automatycznej korekcie wychodzi to nie najgorzej problem w tym że radio tnie średnie na 125 :szok: a góra gra troche za cicho jak dla mnie, więc średnie zmieniam na 100 a i tak walą trochę za mocno basem, a góra jak podbije to piszczy. Jednym słowem ciężko mi to do kupy zebrać albo to gra nie tak, albo na odwrót. Czasówki po automatycznej wychodzą jakieś kosmiczne Tweeter kierowcy 190 cm ale tym sie zajmę kiedy indziej. Wiem że ktoś na forum posiada te Focale i nawet gdzieś niedawno opisywał jak ma ogarniete (pocięte) wszystko ale tyle tego jest. Może ktoś podpowie jakąś podstawę cięcia tego właśnie zestawu będę mial odnośnik i próbował w gorę w dół głosniej ciszej.

System na tę chwilę Aktywnie, próbowałem przez ori zwrotnice, bez zmian na lepsze.

To wydarty kawalek manuala od grajka

http://s1.zmniejszacz.pl/107/capture__389501.png

Trochę wyrozumiałości wszystko robię sam i do wszystkiego powoli sam dochodzę, nie mam możliwości pojechania na spot ani znajomych w temacie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu podpowiadanie Ci niczego z tych rzeczy przez internet . Jedynie mogę CI polecić abyś na początek zapiąl sobie od dołu wf na 63 hz od góry na 2.5 khz tweeter na 4khz wszystko na 12db/oct . Nie ma to sensu ale przynajmniej nic nie spalisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po automatycznej korekcie wychodzi to nie najgorzej problem w tym że radio tnie średnie na 125 :szok: a góra gra troche za cicho jak dla mnie, więc średnie zmieniam na 100 a i tak walą trochę za mocno basem,

 

W jakim sensie walą za mocno basem?

Pisząc "średnie" miałeś na myśli woofery tak? Skoro tak a dałes im cięcie od dołu ze 125 Hz na 100 to normalne ,że zeszły niżej z basem...

Ja jednak spróbowałbym tak jak napisał Bury wofery dać w okolice 70 Hz a ich " moc" basu jak to określiłeś spróbował sobie wyregulować gainem na piecyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moc" jak to okresliles lepiej regulowac poziomem z radiu/procku

 

A co jeśli on dowalił gaina na wofersy na tyle dużo ,że jak pisze gra za mocno "basem" a tw za cicho, może ma totalnie rozjechaną równowagę tonalną to i mu tw ucieka pod naporem show wofera? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...