Skocz do zawartości

Wprowadzony w błąd? (foto)


Adu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem dopisać to do mojego ostatniego tematu ale został zamkniety.

 

Wracając do skrzyni Manta 1008A, pytałem gościa w sklepie jak to podpiąć i powiedział mi że.. (patrz foto).

 

1. Czerwony kabel nie muszę do akumulatora, wystarczy np do gniazda zapalniczki.

2. Pomarańczowy kabel do anteny na dachu

3. Zółty tam gdzie minus w gnieździe zapalniczki

 

Mniej więcej coś takiego... niechciał bym się czepiać ale chyba to nie tak powinno być, niby to gra ale niechce spalić elektryki.

 

Co może się stać jak tak zostało to podpięte, może mieć za mało mocy?

 

Proszę, napiszcie mi jak to podpiąć bo nie ogarniam tego.

 

I takie małe pytanie, co to jest za wejście zaznaczone niebieskim kołem?

 

Dodałem foto ponieważ nie mam pojęcia co oznaczają te napisy poza tym 12V i czerwonym/białym kablem.

post-10127-0-58963200-1344768956_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście zaznaczone na niebiesko to wejście sygnału jeśli radio nie posiada RCA.

 

W kwestii zasilenia:

+12V - stałe zasilanie z aku,

REM - załączenie wzmacniacza razem z radiem, podłącza się najczęściej pod wyjście remote lub power antenna z radia,

GND - masa, biegun ujemny akumulatora.

Zalecam zapoznać się z lekturą FAQ by Nazar. Tam jest to wszystko opisane, włącznie z przekrojem kabli zasilających. Często na forum można przeczytać, że "kable nie grają", a na tych kabelkach Twój system też nie zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

 

"czemu ten temat jeszcze nie jest zamknięty /?? :)"

 

Bo jak się nieznam kompletnie na czymś to gdzie mam szukać skoro i tak nie wiem co tam jest napisane. Czytałem podwieszany i zrozumiałem tylko jak drzwi wygłuszyć, a reszta to czarna magia. Ciekawe czy jak ja bym Ci coś napisał z chemii na poziomie naukowym to byś wiedział i zaraz sie zabrał za "robotę".

 

To zamknij temat, już dostałem odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się poświęcę

 

FAQ NAZARA

http://www.gdynia.mm...ioFAQ01beta.pdf

 

Bodajże pierwszy link po wpisaniu hasła w wyszukiwarce. Więc daleko szukać nie trzeba.

 

Adu.... zakup jakiś gotowy zestaw kabli do podłączenia suba. Jest tego troszkę. Zawsze też możesz kupić jakieś kable używane. A najlepiej dołóż troszkę grosza i kup "porządniejsze" kabelki. Będzie na przyszłość w wypadku gdybyś np: chciał zmodyfikować system na bardziej prądożerny itp. A gdyby cuś.. to ile zajmie Ci demontaż owych kabli z auta? Kwadrans? :wink2:

 

Poczytaj w FAQ Nazara odpowiedni dział. Zwłaszcza o przekroju kabli i zawartości miedzi w miedzi :wink2: 10mm2 spokojnie Ci wystarczy na (+) i (-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak za 3 miesiące zmieni wzmacniacz to znowu będzie zmieniał kabelki. Proponowałbym wziąć grubsze, zostanie na zaś. Nawet przy zakupie w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej.

 

Odpowiednie info poszło na PW do Kolegi... napisałem tam właśnie, że na tę chwilę taki przekrój wystarczy. Ale jeśli ma kaskę to warto dołożyć na większy przekrój.. to niczym złym nie szkodzi. Bo nigdy nie wiadomo kiedy zmodyfikuje system.

 

Kwestia funduszy. Ja osobiście wolałem od razu wsadzić 35mm2, pomimo komentarzy w stylu: a po co Ci taki gruby kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałem od razu wsadzić 35mm2, pomimo komentarzy w stylu: a po co Ci taki gruby kabel.

 

Taką "politykę" uważam za poprawną. Nie zapominaj, że to forum czytaja także niezalogowani userzy trafiający tu z wyszukiwarki. Dlatego takie rzeczy powinieneś pisać tu, a nie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby cuś.. to ile zajmie Ci demontaż owych kabli z auta? Kwadrans?

Jeśli zrobi to estetycznie i zgodnie ze sztuką - to masz poczucie humoru.....

 

Ja osobiście wolałem od razu wsadzić 35mm2, pomimo komentarzy w stylu: a po co Ci taki gruby kabel.

Jeśli jesteś pewny/ przypuszczasz/ masz nadzieję , że choroba będzie postępowała to jak najbardziej rozsądne myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szybciej wyciągnie kable niż je zamontuje :wink:

 

Jeśli jesteś pewny/ przypuszczasz/ masz nadzieję , że choroba będzie postępowała to jak najbardziej rozsądne myślenie.

 

Dokładnie mówiłem o swoim przypadku. Choroba ujawniła sie błyskawicznie i nadal postępuje :rotfl: Kolega sam musi zadecydować czy wybierze. Czy to co wystarczy, czy coś bardziej na "zapas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...