Skocz do zawartości

radio do BMW e46 Kombi


Daniello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę wymienić radio w BMW e46 i na początek tylko radio.

Chciałbym pozostać przy głośnikach, które są zamontowane w aucie.

 

Obecnie jest to zestaw Harman-Kardon składający się z głośników w przednich drzwiach (po 3 szt.) + głośników w drzwiach tylnych (po 1 szt. - chyba średnio tonowe) + głośniki basowe umieszczone w bagażniku po 1 szt..

Łącznie jest to 10 głośników podpiętych pod wzmacniacz H-K fabrycznie montowany w BMW.

 

Sprzęt gra umiarkowanie (poprawnie ale szału nie robi), ale szwankuje mi czytnik nawigacji co skutkuje wygaszaniem ekranu nawigacji - całe sterowanie radiem jest niedostępne/niewidoczne :wsciekly:

 

Ta usterka stała się pretekstem do zmian w CA.

 

Planuje zakup radia (rozważam Alpine CDA-9835R) i podpięcia go pod istniejące w aucie głośniki.

 

Tutaj pytania:

- czy powinienem pominąć oryginalny wzmacniacz i wpiąć głośniki bezpośrednio?

- jeśli tak to co z filtrami na głośnikach - czy są we wzmacniaczu czy raczej przy głośnikach?

- jak to sprawdzić?

- gdzieś wyczytałem że te głośniki są 3Ohm - czy to może zagrać na zwykłym radiu?

- jeśli podpięcie ma być z pominięciem wzmacniacza to jak powinienem je wpiąć? - pod kanały przednie z radia L+P wpinam głośniki z drzwi przednich a pod kanały tylnie L+P drzwi tylne+głośniki basowe z bagażnika?

 

 

A może macie jakieś inne zdanie nt. zmiany audio w tym aucie? :wink:

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Daniello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddał bym radio co masz oryginalne do magika i je zreanimował. Dlaczego...

 

Skoro chcesz pozostawić oryginalne głośniki i cała resztę instalcji to nie ma sensu zmieniać radio (co za tym idzie trzeba mocno podłubać po zmianie radyjka żeby nie zagrało to gorzej od seri) a tym bardziej co w przypadku BMW e46 ważnym aspektem jest wygląda deski rodzielczej. Każde inne radio niż seryjne bardzo mocno psuje całokształt.

 

Z kumplem ostanio rozmawalismy nad modyfikacją jego audio w e46 i wnioski są takie

Seryjne radio z "wyciągniętym" wyjściem optycznym

Do tego proc/DAC

system odseparowany dwudrożny (morelowo)+wzmak

subik 10cali+wzmak

 

Wszystko tak żeby nie kaleczyło seri jak wsiądzie się do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytania:

- czy powinienem pominąć oryginalny wzmacniacz i wpiąć głośniki bezpośrednio?

- jeśli tak to co z filtrami na głośnikach - czy są we wzmacniaczu czy raczej przy głośnikach?

- jak to sprawdzić?

- gdzieś wyczytałem że te głośniki są 3Ohm - czy to może zagrać na zwykłym radiu?

- jeśli podpięcie ma być z pominięciem wzmacniacza to jak powinienem je wpiąć? - pod kanały przednie z radia L+P wpinam głośniki z drzwi przednich a pod kanały tylnie L+P drzwi tylne+głośniki basowe z bagażnika?

 

Ja u siebie też zacząłem od radia, z tym że nie miałem hk, a radio to był kaseciak, nie było wzmacniacza, także poszło bezpośrednio pod radio i różnica była kolosalna!! Nie wiem jak z hk, ale jak nie przeszkadza Ci wygląd niefabrycznego radia to czemu by nie spróbować..

Co do powyższych pytań to ja bym podpinał przez piec, co do filtrów to nie wiem, ale jak podjedziesz do kogoś ogarniętego (mam na myśli warsztat) to pomoże Ci z tym ;) Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

 

Skoro chcesz pozostawić oryginalne głośniki i cała resztę instalcji to nie ma sensu zmieniać radio

 

Co do głośników to mam nadzieję je zmienić w przyszlości - tj. zrobić całe przednie drzwi ale to jest melodia przyszlosci.

Liczę na to, że jak uda się spiąć to razem to poprawię conieco jakość a nie wydam fortuny - a na przyszłość będzie już jakiś zaczątek.

 

Docelowo coś więcej zmienie - tyle, że muszę wymienić drzwi - obecne sa uszkodzone - i przy zmianie drzwi zrobiłbym wyciszenie i nowe głośniki.

 

ważnym aspektem jest wygląda deski rodzielczej

 

Teraz mam taki wygląd jak tu http://i34.tinypic.com/m9ahll.jpg

 

juz pogodziłem się z tym, że wygląd ma znaczenie niższe niż jakość dźwięku

 

Będzie to tak wyglądało: http://up.autotitre.com/df28aa549c.jpg

 

Seryjne radio z "wyciągniętym" wyjściem optycznym

 

nie wiem jak to zrobić skoro wszystko mam w bagażniku :-( a w kabinie jest tylko wyświetlacz - nawet nie wiem gdzie się wpinać - do tunera radiowego?

 

wygląd bagażnika jak tu:

http://img707.imageshack.us/img707/8443/c102652877.jpg

i jeszcze tuner radiowy:

http://lh6.ggpht.com/_lGR1Axjtwz4/TCT9b8JmatI/AAAAAAAAAIg/I8u8IZY50-4/s640/25062010522.jpg

 

 

Znacie magiga w Łodzi który by to mógł obejrzeć?

w jednym sklepie audio powiedzieli mi że nie ma sensu nic z tym robić - "proponuję wywalić wszyskto i wstawić od nową isntalację" ...

 

 

Głośnik wisi na boczku a za sobą ma blachę, cudów tutaj nie będzie.

 

chyba w tym zestawie tak nie jest - głośniki sa mocowane w drzwi z tego co się orientuję do blachy lub mają własne komory a boczek tylko je przykrywa - muszę to rozebrać i obejrzeć żeby mieć 100% pewność.

 

 

Ps. a co z podpięciem głośników 3Ohm do zwykłego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w tym zestawie tak nie jest - głośniki sa mocowane w drzwi z tego co się orientuję do blachy lub mają własne komory a boczek tylko je przykrywa - muszę to rozebrać i obejrzeć żeby mieć 100% pewność.

Jest tak samo jak bez zestawu HK.Głośnik ma komorę z jakiegoś sprasowanego filcu a za sobą blachę niczym się nie różni od zwykłego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...