Skocz do zawartości

AS Mosconi (Gladen)


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

czy mial ktos styczność i możliwość dłuższego testowania tych piecy (z tytułu) co to wogle jest http://www.mosconi.org/ . Czy to jakies Stego podobne czy cos całkiem innego? Poza tym te Gladen Zero czy A-Class to wydają sie być wyżej pozycjonowane niż mosconi AS. Badz co bądz mosconi już od jakiegos czasu na rynku cenowo sporo, ale jakos zero opinii (poza ostatnią na ktora trafilem Hellsina odnosnie napedu do Aliego).

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg vs AS Mosconi - dwa różne światy, nie ma co porównywać.

Duetu z wooferami słuchał Balcer i nawet z babolem mu się polubowało :)

 

Poza tym te Gladen Zero czy A-Class to wydają sie być wyżej pozycjonowane niż mosconi AS.

 

kusiło mnie swego czasu co by kupić jeden z nich, ale na razie mam czym grać, więc odpuściłem :)

Nie mniej jednak jeśli "zwykłe" AS tak dobrze grają, to cieka sam jestem co można się spodziewać po " teoretycznie wyżej pozycjonowanych" kolegach :)

 

P.s: są jeszcze One-y, ale to chyba najniżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo tak sie rozglądam za napedem dla suba i taki AS 200.2 wyglądałby przynajmniej papierowo dobrze. To co chciałbym czyli Arc Audio SE2150 lub Arc Audio KS1200.1 to masakra zeby w EU dorwac i to w normalnych (co nie znaczy ze nie bede sie za czyms takim rozgladał i jak sie trafi to kupie :D ) pieniądzach. Jedynie USA :kwasny: chociaż, też nie ukrywam że kilka staroci jakby sie udało wyhaczyć takich jak (ESX Q475.1 czy Hifon Atlas series VII lub VIII - jeden jest w de ale nie do konca to jakas okazja), w tej chwili to najbardziej żałuje ze sprzedałem swego czasu Autoteka 601x bo był mistrzostwo świata a kasa śmieszna i teraz by mi sie przydał jak znalazl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A cenowo jak wypadaja na rynku one?? Bo na wtornym biednie z nimi raczej...

 

Akurat na alle masz czterokanałówkę "łana" w używce Gladen One 120.4 http://allegro.pl/show_item.php?item=2800359466 za jedyne 888 PLN-ów.

Piszą, że nowy 1819,- PLN-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ONE tyczyło się ogólnie wzmacniaczy tej firmy :) Wiadome że celowałbym w najwyższą serie jak już, ciekaw jestem jaka to klasa sprzętu. AS200.2 jest na ampperformance pokazany i niezłe moce osiąga. Ale jak wiemy moce nie grają. Chciałbym wiedzieć co to gra w stosunku do jakiś DLSów ARC xtantów itp piecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ONE tyczyło się ogólnie wzmacniaczy tej firmy :)

 

pytałem z ciekawości, ja tylko słyszałem AS, bo 2 mam swoje :)

 

Chciałbym wiedzieć co to gra w stosunku do jakiś DLSów ARC xtantów itp piecy.

 

od DLS-ów moim zdaniem dużo lepiej, ale to trzeba samemu ocenić, bo każdy ma inny gust.

 

Mi się zero na papierze podoba...

Tylko używek niestety brak, a nowych klocków to ja nie kupuje ;)

 

czasami się trafiają :) bez przesady, fakt dużo tego nie ma w używce, ale nie oznacza to tego że w ogóle ich nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w chwili obecnej u siebie w aucie AS 100.4. Miałem nowe i stare wydania Stegów z serii K. Charakterystyka w zakresie dolnych rejestrów w moim odczuciu podobna. Jest przynajmniej tak samo dobrze. Na "górze" dla mnie inna bajka. Ciężko pisać w przypadku subiektywnych odczuć jak o wyznaczniku profilu brzmienia. Tym bardziej jak nie przewaliło się na piecu przynajmniej kilku dobrze znanych systemów. W moim mniemaniu jest dość "Helixowato". Sterylnie, przestrzennie i z dużą ilością "powietrza". Cały czas go jeszcze ćwiczę, bo auto nie gotowe, więc pewnie za jakiś czas będę wiedział więcej. Jakby ktoś chciał, to pod Wrocławiem można byłoby odsłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak się to skończy. Wydaje mi się, że znaczenie słowa "podobne" jest dość klarowne. Dla mnie dwie takie same rzeczy nie istnieją i wydawało mi się to dość oczywiste. Jest na subie również. Wolę słuchać niż gadać i polecam zainteresowany tę samą drogę. Masz swoje odczucia i szanuję je. Z mojej strony wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd mogłeś wiedzieć ? wróżką nie jesteś :P chyba że masz dar ;)

Dlatego też ja napisałem swoje odczucia, w końcu od tego jest forum aby wymieniać się poglądami. Ja już swoje wyraziłem i Ty też, nie pozostaje nic innego jak czekać na dalsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - w czym się przejawia to "nie do końca" podobieństwo? Mosconi jest jeszcze bardziej stegowaty niż steg, czy może pomimo charakterystyki bliskiej stegowi zezuje lekko w stronę grania audisonowatego (wiem, to dość ułomny opis, ale chyba wiadomo, o co chodzi :wink: )?

Czy też chodzi o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że ani to nie zmierza ku Stegowi, ani Audisonowi.

Bardziej właśnie skłaniałbym się jak to kolega napisał, że to taki Helix, dodatkowo z lekkim polotem Amerykańca.

Wszystkiego nie jest za dużo, nie jest natarczywe, dodatkowo "słychać" smaczki, tak jak kolega napisał - trzeba posłuchać, moim zdaniem warto się zainteresować tymi wzmakam, bo za tą cenę dużo sobą reprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...