Skocz do zawartości

Zwarcie na głośniku


Geroj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem :) kupiłem głośnik stx 10.2.400.2x 4 Podłączyłem go do wzmacniacza jako 2 głośniki czyli jeden kanał do wzmacniacza i drugi kanał do wzmacniacza :) Gdzy pierwszy raz go podłączyłem rozłączyło później było juz wszsytko okej az pewnego czasu mi rozłączyło i teraz tak jakby jest zwarcie :) nie chce zagrać na 2 kanałach a jak podłącze osobno to oba kanały grają ? dlaczego tak sie stało ? mozna to jakoś rozwiązac jak oba kanały sa sprawne tylko nie chcą razem zagrac

bez tytułu99999.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie i tak mi doradzili :) fazy mam dobrze podłączone plus do plusa minus do minisa z radia do wzmaka tak samo :) jezeli ktoś moze podać schemat albo wytłumaczyć jak spiąć na 8 ohm to bede wdzięczny :)

 

Co do podłączenia to jakies tam pojęcie mam tylko dziwne jest to ze osobno kanały grają ale razem nie chcą zagrac

 

Kiedyś w ten sposób tez podpinałem ale równiez rozlanczało

 

 

http://obrazki.elektroda.pl/2388331000_1298320866.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzy pierwszy raz go podłączyłem rozłączyło później było juz wszsytko okej az pewnego czasu mi rozłączyło i teraz tak jakby jest zwarcie

a mozesz wyjasnic co to znaczy rozlaczylo?

wzmacniacz sie wylaczyl? czy co?

 

nie chce zagrać na 2 kanałach a jak podłącze osobno to oba kanały grają ? dlaczego tak sie stało ? mozna to jakoś rozwiązac jak oba kanały sa sprawne tylko nie chcą razem zagrac

skoro kazda cewka osobno gra to znaczy ze glosnik jest sprawny

wyglada na to ze cos zle podlaczyles lub wzmacniacz nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz wyjasnic co to znaczy rozlaczylo?

wzmacniacz sie wylaczyl? czy co?

 

skoro kazda cewka osobno gra to znaczy ze glosnik jest sprawny

wyglada na to ze cos zle podlaczyles lub wzmacniacz nie daje rady

 

Podłączyłem na 8ohm i ciszej gra lecz gra do 8 LVL głośności na radiu i później sa trzaski i rozłancza wzmacniacz (wyłącza) i tez dziwny obiaw bo jak piosenka leciała były tylko słowa bez basu to głośnik wpadał w renosans tak jakby ktoś do niego bateryjke podawał i sie wysówał bez powodu

 

Raczej na pewno to wina wzmacniacza ze jest za słaby spórbuje jeszcze podłączyć na 2 moski w wzmacniaczy czyli wykożystać 4 kanały i zdam relacje :)

 

 

zmierz tez rezystancje cewek bo moze obciazyles go za mocno i sobie nie radzi

 

Nie mam miernika w domu a mozesz coś wiecej opisac jak to zrobić i jak stwierdzić to ze jest za mocno obciążony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do sygnałówki to nie jest do końca pewien ...

 

Najlepiej by było ocenić co ma wine czy głośnik czy wzmacniacz tylko nie mam jak podłożyc wzmaka i suba :) Jest jakas inna metoda zeby stwierdzić czy to robi wzmacniacz czy po psotu sub sie skończył ;/ Troche szkoda mi suba bo ma dopiero kilka miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do sygnałówki to nie jest do końca pewien ...

Sprawdź może to najpierw.

W domu miałem podobny problem

piosenka leciała były tylko słowa bez basu to głośnik wpadał w renosans tak jakby ktoś do niego bateryjke podawał i sie wysówał bez powodu

I z tego co pamiętam to winne były właśnie kable rca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na 8ohm i ciszej gra lecz gra do 8 LVL głośności na radiu i później sa trzaski i rozłancza wzmacniacz (wyłącza) i tez dziwny obiaw bo jak piosenka leciała były tylko słowa bez basu to głośnik wpadał w renosans tak jakby ktoś do niego bateryjke podawał i sie wysówał bez powodu

 

Raczej na pewno to wina wzmacniacza ze jest za słaby spórbuje jeszcze podłączyć na 2 moski w wzmacniaczy czyli wykożystać 4 kanały i zdam relacje

 

Podłączyłem na 8ohm i ciszej gra lecz gra do 8 LVL głośności na radiu i później sa trzaski i rozłącza wzmacniacz (wyłącza) i tez dziwny objaw bo jak piosenka leciała były tylko słowa bez basu to głośnik wpadał w renosans tak jakby ktoś do niego bateryjke podawał i sie wysuwał bez powodu

 

Raczej na pewno to wina wzmacniacza ze jest za słaby spórbuje jeszcze podłączyć na 2 moski w wzmacniaczy czyli wykorzystać 4 kanały i zdam relacje :)

 

Znajdź różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda mi suba bo ma dopiero kilka miesięcy...

to na bank nie glosnik. nie znam usterki ktora by powodowala takie objawy

 

 

wez suba do jakiegos kolegi i niech sprawdzi u siebie

jak nie masz miernika to biegiem do marketu po miernik za 10zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain i filtr LP nie wiem jak sie reguluje he :P:) Radio to LG Lac 5900 :) co do regulacji to raczej wątpie bo zawsze tak było ustawione i grało poprawnie :)

 

Podłączyłem Suba pod wzmacniacz z wykożystaniem 4 kanałów czyli 2 mostki i efekt ten sam rozłącza

 

Jestem przekonany to wina głośnika chociaż nie wiem jakim cudem sie zepsuł ...

 

PS prosiłbym o link z wytłumaczeniem/opisem jak regulować Gain i filtr LP :) szukam ale coś mi nie wychodzi:P

 

 

Jeszcze jedno co mi sie przypomniało głośnik gra do puki nie dostanie basu własnie w momencie basu wszystko rozłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - przekrój kabli zasilających i skąd wzięta masa do wzmacniacza. Jeśli masz miernik - zmierz napięcie na wzmacniaczu przy głośności bliskiej wyłączenia. Jeśli nie masz - rozkręć i przeczyść porządnie punkt masowy, a także wszystkie połączenia kabli zasilających - od klemy, przez bezpiecznik, po wzmacniacz. Sygnałówki nie mają nic do tego. Najwyżej usłyszysz zakłócenia ale nie wyłączy Ci to wzmacniacza. W szukajke wpisz " gain " i poczytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...