Skocz do zawartości

Phase Aliante 10 clozed - czym napedzacie


jaco76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sie orientuje glosnik ten nominalnie posiada 350W RMS/4 Ohm.Pytanie czym go zasilaliscie. Jak wiadomo jedne glosniki nie lubia nadwyzki mocy inne spokojnie zamiast nominalnych 400 wezma ponad dwa razy tyle watow zaaplikowanych z glowa. Narazie pewnie bede zasilal go z mostka Opusa (choc te dwa kanaly chetnie gdzie indziej tez bym spozytkowal> Cos przyzwoitego najlepiej mocno niedowartosciowanego na serwisach aukcyjnych - niestety nie usmiecha mi sie przebijac rzeszy fanatykow chcacych zdobyc swoj egzemplarz Gienka mono czy Audisona VRx - te pulapy cenowe jak narazie dzialaja na mnie odstraszajaco ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.W.

 

Na forum w naszych instalacjach można zobaczyć z czym kto co wiązał i jakie efekty są tego, ale z A6 ali podobał mi się bardzo, cena jednak nie taka... Myślę że można by poszukać jakiegoś stega K2.01 lub Kenwooda PS400M który też da sobie spokojnie rade z tym głośnikiem...baaa nawet lepiej niż spokojnie :) 400M to koszt około 450zł więc myślę że dobra opcja do aliante :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audisona VRx - te pulapy cenowe jak narazie dzialaja na mnie odstraszajaco ;)

 

1.500 zwykły bez modułów idzie w miarę tanio kupić, ostatnio na all był nawet za 900 zł ...

 

Co do wzmaka, mojego karmiły:

- Helix DB Two ( xxx czasu temu, 270W w mostku, niestety to nie było to );

- Rainbow Ipaul 2.400 ( to samo co wyżej 360W w mostku, podobna historia );

- Steg K 2.01 ( 430W w mostku, niestety jakoś mi nie przypadł do gustu, choć źle nie było );

- Helix B4 ( ok. 180W w mostku - fajny do uzupełnienia, jak by tak grał A1 to warto go zaryzykować );

- Audison LR435 ( bodajże 120W w mostku - wielkie oczy, to małe coś ruszyło go, niestety tak samo dobry do uzupełnienia i nic więcej );

- Alpine 3539 ( niby 400W na papierze, w realu ponad 600, najgorszy wzmak ... loudness mode on ... );

- Mosconi AS 200.2 ( ponad 600W - moim skromnym zdaniem jedno z najlepszych połączeń z alim, jakie do tej pory spotkałem, słyszałem );

- Audison Vrx 1.500 ( ponad 530W - tak samo brzmi to nieźle, choć czegoś brakuje moim zdaniem w stosunku do AS :) )

 

To takie moje małe skromne doświadczenia + testy, pewnie za jakiś czas będzie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin wielkie dzieki za Twoja odpowiedz.

Wreszcie napisane konktretnie.

Co wystarcza do uzupelnienia pasma - a co wykorzystuje mozliwosci woofera. Chocbym mial wiecej doplacic mysle ze korzystniej jest brac druga opcje - jesli bedzie ochota tylko poplumkac by uzulepnic pasmo - mozna zrobic -5 na regulacji w radyjku i jest miod,.;)

Minusem tej listy jest to ze faworytem sa konstrukcje o ktore mikroszkopy sie bija mocno na jebaju heh - i ciezko wyhaczyc jakas sztuke w promocyjnej cenie - no ale czasem trzeba sie szarpnac - byle wiedziec na co - a na szczescie takie posty jak kolegi dosc jasno to prezycuja. Swoja droga kto wie czy 600 niekulawych przeciez watow z mostka z Opusa nie bede porownywalne z wyzej wymienionymi faworytami- dlatego zywie cicha nadzieje ze moze uda sie kiedys zweryfikowac to z kolega na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem tej listy jest to ze faworytem sa konstrukcje o ktore mikroszkopy sie bija mocno na jebaju heh

 

czy ja wiem, kwestia czasu i szczęścia

 

no ale czasem trzeba sie szarpnac - byle wiedziec na co - a na szczescie takie posty jak kolegi dosc jasno to prezycuja.

 

jakoś tak wyszło, że powyżej magicznej bariery teoretycznego RMS-u ten głośnik żyje jak należy :)

 

Swoja droga kto wie czy 600 niekulawych przeciez watow z mostka z Opusa nie bede porownywalne z wyzej wymienionymi faworytami

 

tego nie wiem, próbuj, może nie będzie źle :) chociaż jak 4ch ma 2xwf + sub to trochę inaczej to gra, jak byś miał 2 kanały wolne i sub :)

 

dlatego zywie cicha nadzieje ze moze uda sie kiedys zweryfikowac to z kolega na zywo.

 

daleko do DE nie mam obecnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dodalem ze do 19 jestem na wakacjach w Polandii - dlatego chce troszke uporzadkowac granie w aucie.

Na pewno na pierwszy rzut pojdzie zmostkowany Opus. Qrcze jakby nie bylo to bydle ma chyba jedno z lepszych zapleczy pradowych, 1*610/2*506 Rms nie w kij dmuchal - no chyba ze mu wtedy przy ociazeniu wszystkich kanalow mocno spada DF...

 

No ale wiadomo ciezko usiedziec bez przegladania jebaja i licytowania tego i owego heh:)... <nalog?> Dlatego zeby nie kupowac czegos co sie nie sprawdzi pomocne sa wlasnie wasze sugestie..

 

Dan124 - chodzi o serie starsze bd RFa? Czy moze mocarne serii T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę (w związku ze swoim postem o wymianę suba). Zastanawiam się jakby takowy Phase Aliante 10" (lub 12") zagrał pod moim RF 800a2 :) Dan ma RF 700s. Mój RF jest nieco mocniejszy.

 

Nie ma co bać się mocy na subiku. Dobrze zestrojony potrafi się naprawdę fajnie odwdzięczyć.

 

No właśnie troszkę się obawiam tej mocy pieca w stosunku do tego suba. No ale jak to mówią.. nie ma za mocnych piecy... tylko za mocni idioci używający ich w nieodpowiedni sposób =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z A6 również bardzo się lubi.

podzielam odczucia kolegi :) to super duet :)

Mój RF jest nieco mocniejszy

Jest to nowsza konstrukcja co nie znaczy że mocniejsza :) Tylko na papierku mocniejsza, zobacz pomiary na ampperformance. Wszystko zależy od wysłużenia egzemplarza i tego czy ktoś nie kręcił w środku nic, bo w X-ach jest dużo rezystorów potencjometrów którymi kręcą ludzie i potem dziwnym trafem piece się palą albo ciągną na jałowo 6A-10A... Nie słuchałem RF z Alim ale myślę że jak na RF przystało będzie on gonił z jajem go.

 

350W ma 10tka i w klozecie potrafi to przyjąć jak jest w dobrej kondycji i resory nie są wybujane. Do takiego RF'a to bym nawet LTD 12 szukał który ma 500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nowsza konstrukcja co nie znaczy że mocniejsza :) Tylko na papierku mocniejsza, zobacz pomiary na ampperformance.

 

Na "ampie" nie ma pomiarów mojego modelu. Bynajmniej ja nie znalazłem. A szukałem juz jakiś czas temu porównując właśnie 700s i 800a2. Z tego co mi jednak wiadomo, mój RF miał zmierzone 960W@4Ohm w mostku. Do tego wiem, że jest to ori, niegrzebany. :wink:

 

Nie słuchałem RF z Alim ale myślę że jak na RF przystało będzie on gonił z jajem go.

 

To mnie ucieszyłeś :wink: Ale tak jak mówię, postaram się z kolegą dogadać i podłączyć Alika na próbę do mojego systemu :)) Zobaczymy jak będzie :wink:

 

Do takiego RF'a to bym nawet LTD 12 szukał który ma 500W.

 

Tylko znajdź i dorwij ten LTD. A do tego w jakiejś dobrej cenie. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W jakich skrzynkach sprawdzał się Wam najlepiej? Spotykałem się z informacjami, że lubi 17-20L klozet. A jak ma się sprawa z BR? Jak to gra w BR? Miałem kiedyś IT MDS10S właśnie w klozecie i było fajnie, po przesiadce na BR było znaacznie lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...