Skocz do zawartości

Konfiguracja 80 PRS .....Pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, otóż otrzymałem wczoraj wyczekiwanego grajka Pionka 80 prs i dziś od rana trwa walka z nim.

Problem: na początku nie wiedziałem co jest grane mam zestaw puszczony w bi-amp no i sub czyli podpiąłem 6 RCA z tyłu F/R/S

Załączam radyjko i klops graja tylko Tweetery i Sub. Grzebałem w ustawieniach i nic.

Zamieniłem RCA F>R R<F no i działają tylko średnie i sub. Analogicznie działa wszystko jak jest zestaw spięty, tylko że ja zrezygnowałem z tego w poprzednim setupie i mam Bi-amp i chcę to aktywnie puścić tylko jak skoro wejście Rear nie działa :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale skoro przód gra to nie ma ch.....ja musi być zciszony w radiu tylny odsluch.

 

Jest tam taka opcja używana do szczegółowego ustawiania kanałów (uzywalem jej tak ze wiem napewno ze jest taka opcja). Nie chce mi sie wiezyć ze konstruktorzy dali taka plame przy Radiu poziomu zawodniczego (tak pisza). Pomógł bym ci bardziej żebym miał auto pod ręką a niestety jestem w delegacji do czwartku - piątku.

 

Szukaj przy ustawieniach zwrotnicy kanałów tylnich. Czy to u nich raczej jest jako mid-pass lub nw3, nw4.

 

A resetowaleś radio. (kooprocesor , i pamięć ustawień muzycznych w menu początkowych) tak jak zaleca producent po zakupie radia? Jest tez tam opcja przywróc ustawienia fabryczne. Może ktoś się kiedyś zapedził a ustawienia muzy w nim się nie kasuja po odcięcie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTFM

A nie masz czasem ustawionego STD na boczku?

Operation modes

This unit features two operation modes: the 3-

way network mode (NW) and the standard

mode (STD). You can switch between modes

as desired. Initially, the DSP setting is set to

the standard mode (STD). (Refer to Switching

the DSP setting mode on page 9.)

! The 3-way network mode (NW) lets you create

a 3-way multi-amp, multi-speaker system

with separate speakers for

reproduction of high, middle and low frequencies

(bands), each driven by a dedicated

power amp. The 3-way network mode

provides network and time alignment functions,

two functions essential for a multiamp,

multi-speaker system, to enable precise

control over settings for each frequency

range.

! The standard mode (STD) lets you create a

4-speaker system with front and rear speakers,

or a 6-speaker system with front and

rear speakers and subwoofers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjść masz 3 pary, i teraz tak, czy masz pewność, czy któraś para nie działa? Przepinałeś coś na włączonym radiu? Możesz jakoś zareklamować radio albo zapytać poprzedniego właściciela jak go używał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na włączonym nigdy nie przepinam, sęk w tym że te wejście Rear samo w sobie działa ponieważ jak zmienię magiczny pstryczek na STD to wtedy działaja wszystkie wyjścia, czyli RCA sprawne. Diabeł tkwi gdzieś w konfiguracji, tak mi się wydaje :mur1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na włączonym nigdy nie przepinam, sęk w tym że te wejście Rear samo w sobie działa ponieważ jak zmienię magiczny pstryczek na STD to wtedy działaja wszystkie wyjścia, czyli RCA sprawne. Diabeł tkwi gdzieś w konfiguracji, tak mi się wydaje :mur1:

 

Kupiłeś nówkę czy używkę?

Może masz włączone "mute" na ten zakres? (strona 23 instrukcji - "Muting the speaker unit (filter)"

Daj zdjęcia z konfiguracji zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis filmik, tylko bez ostrej jazdy jesli się okażę że to jakaś bzdura :wstyd: nie ogarniam tego radia jeszcze, mój pierwszy pionek jak dla mnie za mało przycisków ma hehe. Druga rzecz jak się okazało Rear działa z ciekawości zdjąłem maskownicę w drzwiach i dotknąłem głośnika i drga wsadziłem ucho i leci z niego muza tylko tak cicho że w aucie na siedzeniu tego nie słychać

Kręciłem wszystkim po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis filmik, tylko bez ostrej jazdy jesli się okażę że to jakaś bzdura :wstyd: nie ogarniam tego radia jeszcze, mój pierwszy pionek jak dla mnie za mało przycisków ma hehe. Druga rzecz jak się okazało Rear działa z ciekawości zdjąłem maskownicę w drzwiach i dotknąłem głośnika i drga wsadziłem ucho i leci z niego muza tylko tak cicho że w aucie na siedzeniu tego nie słychać

Kręciłem wszystkim po kolei

 

Jeszcze raz. Gdzie podłączyłeś tweetery, a gdzie woofery?

 

Nie pomyliłeś czasem wyjść RCA?

Pod Rear powinny być tweetery,

pod Front woofery

 

Z filmiku prawie nic nie wynika.

Podaj jakie ustawiełeś cięcia dla:

Low LPF

Mid HPF

Mid LPF

High HPF

 

Sprawdź jeszcze gainy we wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Gdzie podłączyłeś tweetery, a gdzie woofery?

 

Nie pomyliłeś czasem wyjść RCA?

Pod Rear powinny być tweetery,

pod Front woofery

 

Z filmiku prawie nic nie wynika.

Podaj jakie ustawiełeś cięcia dla:

Low LPF

Mid HPF

Mid LPF

High HPF

 

Sprawdź jeszcze gainy we wzmacniaczach.

 

Strzał w dziesione :rotfl: Najlepsze jest to że po ostatniej konfiguracji i grzebaniu nie zmieniłem RCA na wzmakach i miałem TW na przód Mimo że na kablu pisze inaczej i to mnie zgubiło :wstyd:

Dziękówa pawel_luk1 :padam: i reszta załogi. Teraz lecę do lodówki po bro i testing do rana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w dziesione :rotfl: Najlepsze jest to że po ostatniej konfiguracji i grzebaniu nie zmieniłem RCA na wzmakach i miałem TW na przód Mimo że na kablu pisze inaczej i to mnie zgubiło :wstyd:

Dziękówa pawel_luk1 :padam: i reszta załogi. Teraz lecę do lodówki po bro i testing do rana :wink:

 

Taa... jak w większości "usterek" - problem kabelka :cwaniak:

Cud żeś tweeterów nie upalił, puściłeś przecież im pasmo z wooferów. :przestraszony:

Ja tam bym poszedł już spać..., ale ja już stary jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź manual i przestudiuj , bo może rano się okazać że znów "coś poszło nie tak" ;)

Manual akurat o kant d... w tym przypadku. Kpiny jakieś jak w instrukcji IKEA multum opcji opisanych związanych z iPodem itp a reszta echo pisze ze radio posiada to i tamto ale że trzeba to wcisnąć przytrzymać potem.... to nie piszą. Ważne że gra bardzo przyjemnie tak jak chciałem, a jeszcze długie godziny strojenia mnie czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...