Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod fabryczne radio


MiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój znajomy chce podłączyć wzmacniacz pod oryginalne radio w BMW E46 (model radia: BMW Bussines CD), w związku z tym zakupił takie coś:

 

http://allegro.pl/sinuslive-hl406-wzmacniacz-pod-fabrycznym-radiem-i2492515140.html

 

Moje pytanie brzmi, jak w takiej konfiguracji wyprowadzić remote? Dodam od razu, że wiemy iż jakość z takiego czegoś nie dorówna innym nieoryginalnym jednostką z fabrycznie wyprowadzonymi RCA, ale każde inne radio w tym aucie kiepsko się komponuje i jak stwierdziliśmy szpeci wnętrze auta. Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm e46 nie miało chyba anteny elektrycznej, ja w touringu nie mam, w sedanie u kolegi tym bardziej nie ma. Zerknę na schemat kostki oryginalnej od radia. Jak rozumiem wystarczy że gdzieś znajdę +12v, które występuje po uruchomieniu radia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmawiałem z kolegą u niego w sedanie jest na tylnej szybie antena w postaci pasków, u mnie w touringu sterczy mały "bolec" w tylnej części dachu, ale mimo wszystko elektrycznej anteny nie mamy. Skoro można zrobić tak jak Garszczok pisze, to można by powiedzieć, że problem z głowy, chyba, że ktoś ma coś jeszcze do dodania;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik w łapę i szukaj w kostce od radia. W większości Toyot, Nissanów, Merców, Audic było, przynajmniej nie spotkałem takiego w którym nie było. Myślę że i w bmce jest, tyle że może nie być wyprowadzony na kostkę a w radiu jest pin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, i tu czasem jest kwas np. u mnie był, że z radia po antenie ni chu chu nie dało się wyjąć sygnału, bo radio po CANie i jak je wyłaczyłem to jeszcze kawał czasu napięcie było, bo to radio/navi/bt/BC i wtedy aku męczony, więc trzeba jeszcze sprawdzać, czy jest +12V wtedy kiedy właczamy i nie ma kiedy wyłączamy, bo jak widać na moim przykłądzie możę być z tym różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Wam, jakie radio on ma dokładnie to nie wiem, on chyba sam też nie zwrócił uwagi, a dopiero od niedawna wiem że niby busines CD ale było kilka firm, które te radia produkowały dla bmw. Sam podjadę do niego z miernikiem i jakby co to napiszę do Was, jeśli powstanie jakiś problem;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...