Skocz do zawartości

Problem z basem w Vectra C sedan


mayka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bassem i może ktoś z Was mi powie jaką tube trzeba zapakować do VC sedana żeby to grało tak jak powinno ?

Bo włożyłem już 4 szt. (był magnat,hertz,JBL i jakiś noname) i wszystkie grają super puki jest otwarte pół fotela ew, bagażnik, tak normalnie słychać niby że bass jest ale jakoś te fotele i półka tłumi niesamowicie wszystko... No ale przecież nie bede jezdził z otwartą połówką siedzenia http://forum.vectraklub.pl/public/style_emoticons/default/wink.png

Macie jakieś pomysły ?

Bo dziś widziałem subwoofer wpakowany w półkę tylną (fabrycznie) i powiem że grało to conajmniej ciekawie. Myślicie że w VC to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada :wink:

podpowiem, subwoofer zamontować trzeba tak, aby nawet bez otwierania tylnych siedzeń grał wprost do kabiny.

druga podpowiedź- jest to miejsce, gdzie nie poleca się montażu głośników grających szerszym pasmem niż ten, o którym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada :wink:

podpowiem, subwoofer zamontować trzeba tak, aby nawet bez otwierania tylnych siedzeń grał wprost do kabiny.

druga podpowiedź- jest to miejsce, gdzie nie poleca się montażu głośników grających szerszym pasmem niż ten, o którym mowa.

A mogłbyś jaśniej :P Bo niewiem gdzie jeszcze można wsadzić głośnik 25-30cm do auta jeśli nie jest to bagażnik, bo jak ma grać wprost do kabiny to pomyślałem o tylnej półce własnie..

Co do wzmaków to były to koło 200W wszystkie, mniej lub wiecej ale koło. W tej chwili mam Magnata + głosnik magnata (2 cewki) w Vectrze B HB i VW polo gra to wyśmienicie a w sedanie jest lipa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat viki sedana byl juz rozpatrywany na forum. I chodzilo o Viki B sedan. zamiast subow 200 rms daj 400 i w gore bedzie wtedy ladnie sie przebijal.Mam VB sedan testowalem rozne i ponizej 300 nie ma co w tym aucie schodzic z mocy suba. Ewentualnie w podlokietniku tylnej kanapy robisz br z budy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kolega ma Viki C a nie B

No wiem :wink: a C jest mocniej "zrobiona" niz B w bagaju dlatego zgadam sie z kolega ze lepiej dac ciut mocniejszego suba ,nie dziurawiac nie potrzebnie poleczki.Chyba ze jak stochus mowi jest sie maniakiem ale to tylko specyfika dzialac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym podwiesić, jeszcze miejsca w bagaju więcej zostanie ;)

No i o to sie też właśnie rozchodzi ;)

 

Maniakiem jakimś CA nie jestem ale lubie sobie czasem głośno posłuchać muzyki z dobrym basem, a ten który mam w tej chwili to niby to bass - trzęsie fotelem ale go nie słychać ;P

I z tąd pomysł żeby zrobić coś takiego jak sub w półce, jest dosyć sztywna ( prawie cm gruba) wiec z drganiem nie bedzie problemu, wygłusze blache pod spodem i zobaczymy co to będzie.. Najwyżej nową półkę bez dziury ;p

A VC od VB jest dużo sztywniejsza i bardziej wytłumiona, VB dzwięk był dobry a nagłośnić VC niestety prosto nie jest. tak wiem jak sie zainwestuje ze 3000 to sie uda, ale ja tu mówie o jakichś normalnych pieniązkach ;)

 

Tylko czy ten dzwięk nie 'zginie' bo ze krzynki 40L zrobi sie 500L bagaznik :P co myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wykonana ;) Rano fotki jak to wygląda, i mówcie co chcecie ale każdemu kto zapyta czy w sedanie opłaca sie wycinać i bawić w zakładanie suba w półce... odpowiem że warto.. ;)

A co do Dawida i jego MerceDres'a to fajnie ale jakoś mnie taka zabudowa nie leży.. Cały bagażnik robi za skrzynie i uważam że gra to co najmniej dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały bagażnik robi za skrzynie i uważam że gra to co najmniej dobrze ;)

:szok:

 

mówcie co chcecie ale każdemu kto zapyta czy w sedanie opłaca sie wycinać i bawić w zakładanie suba w półce... odpowiem że warto.. ;)

Lepiej nikomu nie podsuwaj takich pomyslow :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...