Skocz do zawartości

Niewymagające woofery


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomysłu na woofery które zadowolą się w pełni 50w RMS'u z juniora 4.300 (przeszło już kilka wooferów, ale cały czas mam wrażenie, że nie odkrywają swojego potencjału pod tym piecykiem, fajnie grają ale wiem, że mogą sporo więcej).

Najbardziej przemawia do mnie Proa Simplex 160, ale może coś jeszcze zaproponujecie. Dodam, że głośniki typu PB, Helix'y, Morele, znam, obecnie siedzą Rodki RC165 (ale nie pompują tak jak powinny pod juniorem).

 

Wymagania:

-wykorzystanie potencjału głośników i wzmacniacza

-granie pod SQ (ale nie na zawody :P )

-do 2way z dość "nisko" ciętym tweeterem

 

Drzwi są dość spore bo gra to w CR-V

O wygłuszeniach itp. nie mówię bo to jest (wersja silnie budżetowa, ale raczej nie w tym sęk).

 

Generalnie gra w miarę ok tak jak jest (ale chciałbym żeby "nic" się nie marnowało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nieodpartą chęć przećwiczenia tego piecyka u siebie w aucie, i chyba w końcu to zrobię. Jako system na przód zaproponuję coś niepopularnego na tym forum, mianowicie ETON PRO 170. Miałem okazję w przeszłości dwukrotnie słuchać tego systemu w dwóch różnych klasowo samochodach i różnych konfiguracjach, ale w obu przypadkach bardzo pozytywne wrażenia brzmieniowe. Już przy niskich poziomach głośności było wszystko czego trzeba dla przyjemnego odsłuchu, czyli: dobrze zaznaczony i odczuwalny kickbas, wyrażna szeroka średnica, i fajny detaliczny nie męczący sopran. Niestety nie znam pełnej konfiguracji sprzętowej, ale na najprawdopodbniej w jednym przypadku napędzał to właśnie junior (golfl4), a w drugim (SUV) fabryczne radio. Wersja pro oznacza zmodyfikowaną zwrotnicę w stosunku do wersji pierwotnej. Kiedyś dystrybutorem tej marki była Klinika dżwięku i to u nich powstała zmodyfikowana zwrotnica, a teraz nie wiem kto, ale cena jak na produkt podstawowy tej marki nie jest niska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrym nie wymagającym wooferem jest HELIX P206 można powiedzieć że idealny pod juniora, i bardzo dobrze radzi sobie w większych objętościach drzwi, uważam że jest to jeden z lepszych wooferów w swoim przedziale cenowym, spokojnie można go łączyć z zdecydowanie lepszym tweeterem niż ten który chociażby jest w jego zestawie, woofer charakteryzuje sie bardzo dobrym zejściem, przez co nieco słabszy kick, ale uwazam ze to nie przeszkadza, do tego dobra średnica nie zasmiecona niepotrzebnym informacjami.

 

Co do zestawu Etona, ten woofer był nieco szybszy, troszke lepszy kick, ale zdecydowanie gorsza średnica od ww helixa, osobiście wolałem zestaw 165 pro na wysokim 19mm, zwrotnica etona była dla minie zaprojektowana nieco niezrozumiale, dlatego ją trzeba było przerabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dystrybutorem tej marki była Klinika dżwięku i to u nich powstała zmodyfikowana zwrotnica, a teraz nie wiem kto, ale cena jak na produkt podstawowy tej marki nie jest niska.

 

Z Tego co wiem ilinka dźwięku już nie jest dystrybutorem, oni jak by przy okazji sciągali kiedyś te głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nawet z tych propozycji znam "nausznie" i dość cenię :)

 

Dodam kolejne kryterium:

- granie pod szanty i składanki radiowe :P

- przeważnie z MP3 :(

 

P.S.

Nie chciałbym głośników, które zadowalają się mocą jr, tylko takie które rozwiną pod nim skrzydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu napędzałem juniorem signaty H16 i uważam że to całkiem udany duet i junior w zupełności wystarczał do napędu tych wooferów. Nie brakuje im średnicy kick na przyzwoitym poziomie mają pewne braki w niższych rejestrach basowych ale w komplecie subwooferem można to nadrobić. Za tą cenę to są bardzo fajne woofery.

 

Jak by co to mam dwie sztuki na stanie i mogę użyczyć na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpialem posluchalem :)

 

po chwili odsluchu stwierdzam zeeee r6a graja duzo miekszym basikiem, w amkach jest narazie taki plaski nie wyrazny - ale to przez to ze sa one nowe i twardeee nie wygrzane :D

 

kopniak o dziwo fajniejszy z amek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przepinałem R6A z AMAmi. Grało to w kickpanelach, w 3way i pod Helixem H400. DLSy grały dużo kulturalniej, bl160 przy tej samej mocy łupały mocniej.

Profil grania R6A w trzech drogach i zgranie z moimi drzwiami podoba mi sie dlatego one są moim faworytem w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić , to "kultowość" AMY nie dorasta jednak do pięt owianymi wręcz legendami STX'om i to nie ma znaczenia czy to wofer, subwofer czy kopułka ;) Z tej stajni wychodzi tylko dobry stuff , ba czasem jeszcze nie wyszedł a już dobry ... wręcz bardzo dobry ...kultowy ;p

AMY widać maja za mało "krzykaczy vel piewców jakości" na forach ... ale są też produkty które od niemalże dziesięcioleci bronią się same ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić , to "kultowość" AMY nie dorasta jednak do pięt owianymi wręcz legendami STX'om i to nie ma znaczenia czy to wofer, subwofer czy kopułka ;) Z tej stajni wychodzi tylko dobry stuff , ba czasem jeszcze nie wyszedł a już dobry ... wręcz bardzo dobry ...kultowy ;p

AMY widać maja za mało "krzykaczy vel piewców jakości" na forach ... ale są też produkty które od niemalże dziesięcioleci bronią się same ;)

Nie przesadzajmy :):P

 

Ja będę może miał bezpośrednie porównanie nawet w tym samym konfigu jeżeli kolega z forum BOSKI udostępni woofery AMY do testów. Sam będę posiadał 18nastki STXa więc chciałbym posłuchać co te budżeciaki mają do powiedzenia a raczej zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę może miał bezpośrednie porównanie nawet w tym samym konfigu

 

No ale co daje taki sam konfig klocków jeśli zmieniasz głośniki w drzwiach ... jednym spasuje idealnie środowisko Twoich drzwi (np. sama pojemność ) , a drugie za diabła nie zagrają dobrze w takiej objętości , bo aby się rozegrać muszą mieć 5l więcej lub mniej ? Sama szybka wrzuta tylko skrzywdzi jedne albo drugie , a które , to już zależy od tego którym bardziej spasują Twoje drzwi . W takim teście wyłonisz najwyżej "fajniejszy " głośnik dla swojego auta ...ale w sumie to i tak dużo :)

 

Takie porównania mają większy sens jeśli porównywałbyś np. radia lub wzmacniacz ale głośnik , szczególnie woferek to już inna bajka .

 

Weźcie takie amy na piknik , o się osłucha i obmaca w różnych autach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze powalla, nie ma uniwersalnych superklocków.

 

Jarku, AMY dudnią w porównaniu z R6A. Nieważne czy w pancernych panelach, czy w moich drzwiach japończyka.

 

Fajnie jest znaleźć tani klocek co gra kilka klas cenowych lepiej. Sam znalazłem tweeter świetnie zgrywający sie z moim wzmakiem i pasujący do mojego gustu za śmieszną kase - do tego nowy :) co i jak będzie można posłuchać na pikniku, bo tutaj pewnie zostałbym zlinczowany przez osoby nie mające nawet w ręku tego tweetera, bo przecież za tą cene nie może grać. A jednak. Tylko trzeba stracić troche czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem o czym Powala piszesz ale chce zobaczyć jak sie spisza głośniki pod tymi samymi klockami... oczywiście strojenie tego pod inny klocek też będzie. Ale nie chciałbym siać jakiś opinii błędnych gdyż uważam że trzeba samemu sobie ją wyrobić, czyli posłuchać co lepiej pasuje nam. Jeden kocha R6 drugi nienawidzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...