Skocz do zawartości

Zestaw do szybszych rytmów


P!t3R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Obecnie posiadam zestaw kenwood bt61u, morel maximo, jl10w0 w cl, zasilane rockfordem r300-4, auto citroen c4 3d. Jest to mój pierwszy zestaw, ale czuje, że przyszła pora na zmiany... Głównie brakuje mi wykopu. Drzwi mam zrobione przez firmę CA, montaż sprzętu również odbyła się za ich pośrednictwem. I teraz chciałbym się Was poradzić, jaki zestaw polecilibyście do muzyki typu hity rmfmaxxx, dance... Mogą być używki. Chciałbym na początek skupić się na przodzie. Kwota jaką dysponuje to powiedzmy 2k zł max 2,5k zł za zestaw przedni plus wzmak Długo czytam forum i zastanawiam się nad zestawem MP 5.16+PHD AF 1.C. Jaki polecilibyście do tego wzmacniacz? Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje. Jest również możliwość pójścia w 3way i wykorzystania miejsc na głośniki w podszybiu. Tw powędrowałyby wtedy w słupki. W miarę możliwości chciałbym pozostać przy obecnej jednostce, ewentualna wymiana na coś do 600zł z bursztynowym podświetleniem, żeby całość się ze sobą komponowała. Czekam na Wasze propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zastanawiałbym sie nad zmianą radia, na 100% wymiana wzmacniacza rockforda

a jaką jednostkę byś polecił? zastanawiałem się nad alpine 9833r? i właśnie jaki wzmacniacz na przód bo tutaj tyle czytałem opinii, że sam już nie wiem:) dls, xtant, może jeszcze coś innego? co do zestawu to czy przy takiej muzyce jest w ogóle sens pakowania się w 3 drogi? czy wystarczy porządny 2way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko teraz jestem za granicą i może gdyby się nadarzyła okazja to kupiłbym jakiś sprzęt tutaj... Po prostu chce znać Wasze zdanie jaki zestaw sprawdzi się w takim rodzaju muzyki... Co do drzwi to trudno mi powiedzieć... Trafiłem tam na początku swojej "przygody" z CA i to był mój pierwszy krok... Nie widziałem innych instalacji, więc ciężko mi coś powiedzieć. Na pewno drzwi w moim c4 są nietypowe bo bardzo duże, nie zaglądałem do środka bo nie mam miejsca pod blokiem na takie zabawy, ale dźwięk początkowo na seryjnych głośnikach był lepszy. Na pewno we wrześniu, jeżeli będzie taka możliwość pojawie się na zlocie. A teraz proszę Was o typy takiego zestawu...

 

Jeśli chodzi o jednostkę to przeczytaj ten wątek: http://www.strefacar...neer-deh-80prs/

Może będzie w Twoim tonie.

Poszukaj też na forumowej giełdzie.

Co do radia to wolałbym używkę w takiej cenie jaką dostanę za obecne radio plus ewentualnie mogę dołożyć niewielką kwotę, czyli chciałbym się zmieścić w 600-700zł. Na radio jest osobny budżet, także również czekam równolegle na propozycje. Jednak radio to jest późniejszy temat po powrocie do Polski, gdyż najpierw sprzedam kenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to wolałbym używkę w takiej cenie jaką dostanę za obecne radio plus ewentualnie mogę dołożyć niewielką kwotę, czyli chciałbym się zmieścić w 600-700zł.

A kolega czytał cały temat?

 

ale dźwięk początkowo na seryjnych głośnikach był lepszy. Na pewno we wrześniu, jeżeli będzie taka możliwość pojawie się na zlocie. A teraz proszę Was o typy takiego zestawu...

To ja proponuję najpierw pojawić się na zlocie, a potem przerabiać. Nikt na odległość nie usłyszy jak gra Twoje CA, więc nie wiadomo co poprawiać, Bo okaże się, że furtki źle zrobione i kolejne woofery mogą zagrać jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam tylko o zestawienia polecane/używane przez Was, które sprawdzą się w takiej muzyce... Były podobne tematy np jaki zestaw do muzyki hip-hop i tam padały różne propozycje. Mi chodzi o same propozycje takowego zestawu. Jeżeli będą konieczne zmiany w instalacji typu kable, przygotowanie drzwi to zrobię to w pierwszej kolejności konsultując to z kimś z forum. Jednak teraz pytam wyłącznie o propozycje zestawu 2way plus wzmacniacz polecane do takiego rodzaju muzyki o jakim wspomniałem na początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie "przyspieszy zestawu" :rotfl:

Nie chodziło mi o przyspieszenie zestawu kablami... Jeżeli któraś z elementów instalacji jest źle wykonana to się to poprawi o to mi chodziło.

A co sądzicie o zestawie MP 5.16+PHD AF 1C

powerbass 3xl

AS Helon?

Modele Morela raczej do takiego rodzaju muzyki nie za bardzo sie nadadzą?

tec SPL 25N

tec SPL 6HS

dls a5

re sx / dd3510 /fi bl 10/2 xsa 8

 

morel ,rf ,jl sprzedac:D

A jak z tweeterem w tym zestawie? Nie jest "ostry"? ten zestaw z racji SPL w nazwie mam rozumieć, że jest przeznaczony raczej do głośnego grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosno szybko i z wykopem

SPL 25N jak za ta kase bardzo fajny

oczywiscie gwizdek najlepiej dobrac pod siebie kwestia kasy a ty za wiele nie masz na calosc

No i dlatego szukam używek. A tych głośników używek raczej ciężko będzie znaleźć. A co z tymi zestawami, które ja wymieniłem? Z racji tego, że nie mam miejsca to będę musiał zlecić komuś jeszcze montaż tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gustuje w forumowych hitach wiec sie nie wypowiem

testowalem daardzo duzo glosnikow( jak nie wiekszosc dostepnych na rynku) i te wypadly najlepiej w stosunku do ceny .

 

jak dla mnie najlepsze w kolejnosci :

 

 

alpine SPX-Z18T,tec,ls185, tec ls 180,DD W6.5, tec spl 6hs,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie gwizdek najlepiej dobrac pod siebie kwestia kasy

 

A woofery i reszte pod kolegow i kwestia faz ksiezyca..

 

A MP5.16? Swego czasu było o nich głośno na forum. Nie byłyby lepszą alternatywą jako używki dla nowych głośników tec'a? Mało opinii jest natomiast na temat zestawu powerbass'a. Słyszał ktoś coś takiego?

 

no to zapomnij o mp 5.16bo są większe niż typowa 16-tka

 

A ja mam zamontowane blizniacze Xeteci i podeszly idealnie w standardowy pierscien :) Polecilbym Ci MP/Xeteca. Sa na pewno "szybkie" dosc suche i na pewno kopilwe.. Powerbass tez powinien zagrac poteznie, a jak beda sie ciagly to utniesz troszke wyzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...