Skocz do zawartości

Kolejny ze stajni Re Audio - malutki subwoofer Re SR-10d4


dave_19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam kilka foteczek subwofera jaki mam w tej chwili. Jest to Re audio sr-10 d4 spiety na 2 ohm. Zasilany ze wzmacniacza signat Ram 3 mk2 czyli dostaje szczytowo kolo 500-550 rms. Skrzynka closed 20 litrow (nie liczac magnesu) wykonana u bassera.

 

[ Dodano: 2008-10-29, 21:13 ]

...

post-1-1225310090.jpg

post-1-1225310091.jpg

post-1-1225310092.jpg

post-1-1225310093.jpg

post-1-1225310094.jpg

post-1-1225310095.jpg

post-1-1225310096.jpg

post-1-1225310097.jpg

post-1-1225310098.jpg

post-1-1225310099.jpg

post-1-1225310100.jpg

post-1-1225310101.jpg

post-1-1225310102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik bedzie napewno jak tylko uporam sie z remontem w domu. na chwile obecna mam malutki problem z pradem ale mysle ze poradze sobie.

niestety wylecialo wygluszenie w jednych drzwiach ze wzgledu na wymiane mechanizmu opuszczania szyby.

 

co do gry samego suba - mocniej niz 2 x re-8, mniej miejsca zajmuje (to byl jeden z powodow zmiany). nie wiem czy to wina mojego egzemplarza ale czasami przy duzej mocy zdarzy sie ze karkas stuknie. zdarza sie to coraz zadziej mysle ze to kwestia dopasowania sie i rozciagniecia zawieszenia. poza tym dzielnie znosi >500 rms.

 

co do samej budowy glosnika to bardzo solidna, wszystko porzadnie poklejone - widac konstrukcja przemyslana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za dobry zakup http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif no 500RMS to sporo :kwasny: biorac pod uwage ze sub ma 300RMS z tego co sie orientuje :D no ja bym dał go w BR z 35 litró :P i na 40Hz sestrojona napewn o sporo mocniej i roznie szybko bo to 10" :P no i cos mi sie wydaje ze ten signat w 2ohm ma 580RMS :D no i trzeba troche uwazac bo to 2 razy tyle co moc RMS głośnnika :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonana u bassera.

 

Co to? Kto to?

 

taka firma co robi skrzynki. a ze mialem ja za polowe ceny przy kupnie glosnika wiec wzialem- drozej by mi wyszeld sam material nie liczac obicia i czasu ktorego nie mam niestety.

 

[ Dodano: 2008-10-31, 21:09 ]

maly filmik (podklad rick ross ) napisy wiadomo :

 

http://rapidshare.com/files/159432062/MVI_0660-1.mpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to? Kto to?

To nieznasz bassera?

Raz widzialem ktos wspomniał o basserze i koment-jakas tam firma..

Oj kochani..Basser trzaskał dobre wynikiw db dragu,a teraz sie bawia w budowy autek ktore jezdza na zawody w europie.. Firma urosła do takich mozliwosci ze robienie dobrego demo na ktorym wyciagna mniej jak 160db-nie ma sensu. Ostatnio odmowili JBL-owi zrobienia DEMO-CARu bo chciali dac za cienki sprzecik chyba i firma nie chciała sie pod tym podpisac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma urosła do takich mozliwosci ze robienie dobrego demo na ktorym wyciagna mniej jak 160db-nie ma sensu.

Ciekawe,a kiedy mieli te 160dB ze to zaden problem?Dobra kiedy mieli chodz 155dB.Mowie o wynikach mierzonych termlabem a nie o tych z przed paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile dokładnie ale dochodzi zapewne pod 160db.. Tak samo jak garbus sony ktory wyciaga ponad 158db.. Dla ciebie licza sie tylko wyniki mierzone termlabem a skad wiesz czym oni mierza? Czy terlab to jest jedyny na swiecie w organizacji PASCA? Zobacz ze ani sony, ani jbl nie startuja w zawodach. Wiele firm sie wystawia i wcale nie musza udowadniac ze są w stanie pobic obecny rekord polski. Niebawia sie w to bo wiadomo ze wtedy trzeba by było robic coraz to nowe demo coraz mocniejsze aby utrzymac pozycje lidera.. Czy klinika dzwieku startuje w dbdragu? Moze tez kiepska firma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klinika dzwieku startuje w dbdragu? Moze tez kiepska firma?

Popierwsze to jest pare klinik dźwięku, po drugie to jest w założeniu przynajmniej firma nastawiona na SQ i skąd ta pewność że to taka super firma, bo w telewizji się pokazują? Firmom o pewnej renomie nie opłaca się startować w konkursach SQ, kiedyś odbyłem rozmowę z włąścielem jednej ze znanych firm w Warszawie dlaczego niestartuje już w zawodach. To powiedział że przez dwa lata startów tylko dwa razy ktoś z publiczności zadał mu jakieś konkretne pytanie w sprawie sprzętu, a tak to się tylko pytali "ile ma kucy?", "ile do setki ?" itd. ( startował mistubishi evo). Dla niego takie zawody to żadna reklama, bo mało kto nimi się interesuje, zresztą na samochodach przygotowywanych do zawodów, najmniej się zarabia, bo roboty od groma i klient bardzo wymagający, najlepsze są szybkie wrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, Ale o czym wogole rozmowa ja nie mowie ze baser to zla firma wiec niewiem wogoel po co poruszac ten temat.Zadalem proste pytanie kiedy i gdzie zrobili wynik zblizony to tego o ktorym mowa.

 

Dla ciebie licza sie tylko wyniki mierzone termlabem a skad wiesz czym oni mierza? Czy terlab to jest jedyny na swiecie w organizacji PASCA?
Zgadza sie bo jest cala masa miernikow ktore zawyzaja wyniki,wystarczyc popatrzec na wyniki z przed paru laty kiedy byl uzywany inny miernik.PASCA(Polish Auto Sound Challenge Association) z tego co wiem jest/byla tylko w polsce,na swiecie tez uzywaja termlab bo jest oficjalnym miernikiem usaci,n.s.p.l,meca,dB drag racing,emma w dbdrag tez a do espl chyba audiocontrol

 

Wiele firm sie wystawia i wcale nie musza udowadniac

Wiadomo i wcale tego nie oczekuje,ale skoro takiego wyniku nie bylo to jest to tylko gdybanie bo ja jak bym to i to to tez bym mogl zrobic xxx.

 

 

sorry za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temacie jak się przedstawia szybkość tego głośnika w porównaniu do 2x8, które wcześniej miałeś?

 

powiem szczerze ze raczej roznicy niema. moze jest kilka kawalkow naprawde szybkich gdzie ten glosnik brzmi inaczej co nie znaczy ze wolniej. ma wiecej miecha stad zapewne roznica.

 

jedyny minus jaki narazie w nim dostrzegam to jego ze tak powiem wytrzymalosc na moc. fakt glosnik przyjmuje teraz okolo +- 500 rms i widac ze to jego gorna granica. natomiast swego czasu mialem eq db 10 (tylko 220rms) - jezdzil zasilany czesto ponad 500-550 rms i glosniczke chodzil az milo nie wykazujac jakiegos zmeczenia moca.

 

[ Dodano: 2009-01-03, 15:38 ]

http://www.speedyshare.com/452517392.html

 

RE pod AS twister

 

[ Dodano: 2009-02-19, 21:30 ]

przybyl kolejny wzmacniacz do mnie + kondensator dietz 1 farad. kilka na szybko zrobionych fotek ponizej:

 

[ Dodano: 2009-02-21, 17:49 ]

no wiec tak nastapilo podlaczenie proxa - narazie na szybko i na probe by sprawdzic czy wszystko ok. wyglada ze jest oki, protect nie swieci, dzwiek czysty. wzmak ma inna barwe dzwieku, bardziej delikatna (tu po raz kolejny doceniam AS twistera).

post-1-1225911411.jpg

post-1-1225911412.jpg

post-1-1225911413.jpg

post-1-1225911414.jpg

post-1-1225911415.jpg

post-1-1225911416.jpg

post-1-1225911417.jpg

post-1-1225911418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...