Skocz do zawartości

Solidne Car Audio pod oryginalną nawigacją w E46


Guido
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii ;) Szukam dla siebie BMW E46 Cabrio i planuje w niej założyć oryginalną nawigację z dużym monitorem 16:9. Mam teraz do Was, znawców tematu pytanie - jak rozwiązać w takim przypadku rozbudowę Car Audio? Czy trzeba zastosować jakiś procesor dźwięku czy może taki oryginalny sprzęt pociągnie 2 wzmacniacze i będzie to jakoś grało? Co w ogóle sądzicie nad takim rozwiązaniem?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, Guido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii ;) Szukam dla siebie BMW E46 Cabrio i planuje w niej założyć oryginalną nawigację z dużym monitorem 16:9. Mam teraz do Was, znawców tematu pytanie - jak rozwiązać w takim przypadku rozbudowę Car Audio? Czy trzeba zastosować jakiś procesor dźwięku czy może taki oryginalny sprzęt pociągnie 2 wzmacniacze i będzie to jakoś grało? Co w ogóle sądzicie nad takim rozwiązaniem?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, Guido

 

 

Zaś w celu wyprowadzenia tego co będzie Ci potrzebne proponuję poszukać na forum kolegi Nakamichi, to chyba najlepszy spec w PL od tego typu wyprowadzeń sygnału z ori jednostek.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , w Polsce nie jest tylko Nakamichi :wink: (Mam nadzieję, że właśnie nie stworzyłem sobie kolejnego wroga).

Widziałem kilka prac Raadka i Mehow-a i mam wielki szacunek dla ich dokonań.

 

Jej Grzesiu Ty się dziś "wściekłeś" na mnie czy co? :)

Uważam go moim prywatnym zdaniem za najlepszego jeśli chodzi o wyprowadzenie sygnału, gdzie w tym stwierdzeniu znajduje się "jedynego"?

Także sporym szacunkiem dażę tak Radka jak i Michała.

Co nie zmienia faktu ,że gdybym miał tego typu akcję z ori jednostką do wykonania udał bym się pod Gliwicki adres..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być super "haj end" to wyprowadzenie optyka z navi + procek. Jeśli ma być dobrze, to normalne RCA ( wyprowadzić jeśli nie ma ) .

 

Czy taki super "haj end" to sam nie wiem. Myślę o Morelach Tempo 6 bądź Dotech, jakiś wzmakach i do tego jakiś sub - może RE Audio? ;) Oczywiście nie zapominam o odpowiednim wygłuszeniu, okablowaniu itp. Swoją drogą jaki sprzęt polecacie do Cabrio, żeby miało to ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 była jednostka z Navi 16:9 i napędem CD pod monitorem ale z tego co wiem nie łatwo jest z tego wyciągnąć optyka, ponieważ sygnał SPDiF jest zakodowany. Kiedyś sam chciałem wykonać tego typu akcje ale zrezygnowałem. Łatwiejszą i tańszą opcją było by kupno Navi 16:9 z kasetą pod monitorem + zmieniarka i wyciągnąć optyka ze zmieniary, z tym już nie ma problemu a dodatkowo jeśli proc w bagażniku to blisko do proca światełkiem.

 

Ale o szczegóły proszę pytać mądrzejszych, ja się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jehnert ma w swojej ofercie ciekawa propozycje do kabrioletow na dwoch albo na czterech szesnastkach w drzwiach. Mysle, ze przy takim zestawie sub bylby zbedny a jak wiadomo w kabrioletach jest on stosunkowo ciezki do aplikacji.

 

2x16

http://www.jehnert.de/produkte-doorboards-soundsystems/bmw/3er/bmw-3er-e46-cabrio-coupe-m3-46160-doorboards-mit-3-wege-soundsystem?lang=en_us

 

4x16

http://www.jehnert.de/produkte-doorboards-soundsystems/bmw/3er/bmw-3er-e46-cabrio-coupe-m3-75160-doorboards-mit-3-wege-soundsystem?lang=en_us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...