Skocz do zawartości

Vectra B Sedan - kilka pytań


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za jakiś tydzień zacznę robić Vectrę B sedan i mam kilka pytań.

 

Zawsze miałem hatchbacki bądź kombi. Jak wygląda sprawa z subem? Środek jest oddzielony od kufra blachą pod półką oraz fotelami. Sub musi być mocny? Leży u mnie 8" RF P2 250rms ale coś czuje, że w tym aucie będzie mało.

 

Pytanie nr duo,

Mam Steg QM 75.2 - jaki przód do tego wybrać? Muza czarna głównie. W 206 mam Tempo 6 i jest spoko, ale myślałem o czymś innym teraz :D. Jak ten piec poradzi sobie z przodem? Nigdy go nie słuchałem z 165mm. Oczywiście drzwi polecę STP i panel dam.

 

Pytanie 3,

Na drzwi walić STP M1 czy BOMB? Warto zainwestować w 2xgrubsze maty? Co z wagą drzwi? Efekt będzie jakiś lepszy? Bo mi się nie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w VB (też sedan) gra RE Audio SR10D4 pod DLS A6 (skrzynka zamknięta ok 20l) i jakoś daje radę. Z pewnością dużo łatwiej jest w hatchbacku czy kombi ale i sedan jest do ogarnięcia - masz w tylnej kanapie podłokietnik, można pokombinować w tym miejscu :wink:

8" może nie wystarczyć w tym nadwoziu - ale skoro taką posiadasz to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić jak zagra :]

Zagadaj do kolegi cober - też ma sedana, nie wiem jak obecnie ale kiedyś miał chyba 2x10 lub 2x12, być może wcześniej jeszcze inną konfigurację :wink2:

 

Jeśli chodzi o maty to bym został przy M1 :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam viki b w sedanie,ale od poczatkow zabawy z graniem u mine w bagazniku siedzialy "mocne"suby. Dla jasnosci byly 2x12 (kazdy po 450rmsu),nastepnie 15L7,12L7,teraz impulse acoustic FC-1500.Generalnie jak widac same mocne suby zeby przedrzec sie do srodka bo i balaganu narobia,ale mialem okazje pojezdzic chwilke z 300 rmsowym 10" subem viba i to nie bylo dobre rozwiazanie.Bas zostawal w srodku bagaznika nic do kabiny nie przedostawalo sie.Osobiscie jesli chcesz cos uslyszec to polecil bym albo 2x10 ciut mocniejsze albo jakas dobra 12 i ladnie bedzie gralo. PS.przed czy polifta masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim VB sedanie w bagarku grał i RF 12tka serii P3, potem AS 12tka HX-12SQ, potem Vega 104'ka i ostatnio plumka Dego 10tka - w żadnym przypadku nie brakowało basu, nie było też problemu by zatrząść budą w razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przedlifta, a to jakaś różnica jeżeli chodzi o CA? :)

to taki daily car bo w zimę 206 będzie pewnie na maksa gwintowana i malowana (taki weekendowy wozik).

W 206 bujałem 500rmsowe Vibe BA12 (czarne i żółte) w BR, Emphasera 500rms w klozecie, 2x10" RF P1, i jeszcze parę innych. Teraz na zmiane RE08 lub RF P2 8" (250rms w BR) bo wyrosłem chyba z powera na rzecz czegoś z kulturką.

Więc STEG QM 75.2 ma zasilić przód zrobiony STP i panelikiem. Myślałem o FOCAL PS 165 na przód. Ktoś tego zestawu słuchał? A może dołożyć 200zł i kupić ten ze średniakiem?

Może w tygodniu na szybko puszczę kable i wrzucę pod Stega tego RF 8" i zobaczymy jak to zagra. Ale obawiam się że kufer sedana go zgasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem czy jest roznica czy przed czy po lifcie.Ale swego czasu na chwile goscilem helixa db12bp i niby to 350 rmsu. i nie wszystko sie przebijalo do srodka. Zejscie tak ale nie bylo slychac "góry".A pedzic jest czym bo piec mocny , cos kolo 500 w bedzie juz w zupelnosci wystarczac aby byl naped.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej Panowie, dzięki za pomoc.

 

A doradzicie coś z przodem??? Zostać przy Tempo 6 czy spróbować czegoś innego? Drzwi VB (w przeciwieństwie do 206) wydają się łatwe do ogarnięcia. Głośnik w poprawnym miejscu, panel pewnie wejdzie, jak wygłuszenie pójdzie zobaczę jak ściągnę tapicerkę.

 

Patrzyłem na Tempo 6, Focal PS, Dego PO, R6A, może jakiś Rainbow? RF T1652-S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...