Skocz do zawartości

Tweetery pod HV165


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam zamontowany w aucie zestaw HSK 165 (stara seria co po 300zł na allegro można było kupić nowe) i upalił mi się jeden tweeter. Nie jestem pewien jeszcze dlaczego, może to wina zbyt niskiego cięcia przeze mnie, albo coś z kanałem w piecyku niedobrego się stało może. Cicho sobie słuchaem muzyki i nagle było słychać bardzo głośne darcie i trzaski. Po chwili ustało i było normalnie, po 20 sekundach powtórzyło się, po czym tweerer umarł. Głośniki mam podłączone bez zwrotnic, pełna aktywka na wzmacniaczu. Może ktoś z was domyśla się po objawach co się mogło stać?

 

Tak czy siak jest pretekst do wymiany tweeterów na coś ambitniejszego. Posiadam radio Alpine 7894RB i piecyk U dimension ProX 500.4 z filtrami HPF/LPF na pokładzie do 5khz i chciałbym to wykorzystać. Niestety nie mam rozeznania takiego, żeby dobierać do siebie głośniki, dlatego zwracam się do was o pomoc. U dimena mam jakieś dwa tygodnie i być może nie udało mi się jeszcze dostroić dobrze zestawu, ale HT 25 szału specjalnie nie robił w tej konfiguracji, choć nie było najgorzej. Budżet na ten cel to ~200zł i zależy mi na uspokojeniu zestawu tak, aby dało się tego słuchać przez dłuższy czas przy wyższych poziomach głośności. Wydaje mi się, że trzeba coś spokojniejszego i bardziej szczegółowego jak dla mnie. Muzyka elektroniczna typu house, disco, drum and bass, bardzo lubię damskie wokale. Doradzicie mi coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...