Skocz do zawartości

Skrzynia 9 litrów pod fotelem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zakładam audio w swojej rav4 i mam problem z umiejscowieniem subwoofer (całkowity brak bagażnika). Jedyne miejsce w którym można coś zrobić to przestrzeń pod fotelem kierowcy maksymalnie uda mi się tam wciśnąć skrzynke ciśnieniową 9l, i tu pojawia się problem gdyż miałem upatrzony głośniczek rockforda p3sd212 według producenta potrzebuje 14l by dobrze było :wink:. Teraz nie wiem sam, czy brać go, czy może jakiś inny mniejszy (8") który bedzie grał w tak małej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten przetwornik lepiej zatrzesie w takiej skrzyni niz rockford?

 

bo oprócz tej skrzyni mam w planach przerobić tylną klape montując jakies dwa woofery, i do tego jeden solidny wzmacniacz. jeden kanał na skrzynie drugi na te woofery w klapie połączone równolegle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dzieki zdaje sie na Ciebie tak myślałem ze nie wiele z tej skrzyni wyciągne... a np. rex-8 d4 coś o nim mi powiecie, bo takie dwa pewnie pójdą w tylną klape

 

Helix P8 - nie jest to pukacz więc powinien zatrzasc fikolami w toyocie, mam taki, moze byc na sprzedaz

2 zestawy helix b62c mam w drzwiach i tylnych boczkach i sam nie wiem czy to jest to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dzieki zdaje sie na Ciebie tak myślałem ze nie wiele z tej skrzyni wyciągne... a np. rex-8 d4 coś o nim mi powiecie, bo takie dwa pewnie pójdą w tylną klape

raczej slabszy jakosciowo od Audio System hx 08 i helixa, co innego, ze potrzebuje chyba mniej watow niz P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej jeszcze nawal tam.

:rotfl:

Ja popieram Helixa w8/p8 - mały wariat, nie porównuj budżetowych zestawów odseparowanych Helixa z subem, który nie jest tej klasy, co B62c... Potrafi kopnąć tan subik i to zdrowo, tylko trzeba mu trochę zdrowego prądu (u mnie fajnie grał pod PS301T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej jeszcze nawal tam.

klape przerobie tylko wtedy jesli ta skrzynka nie bedzie wystarczała, gdybym miał bagażnik dał bym jeden duży subwoofer

 

i jeszcze jedno pytanie jaki wzmacniacz do tego? jakiś 2 kanałowy, zeby bez mostka dał rade helixowi czy hx08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klape przerobie tylko wtedy jesli ta skrzynka nie bedzie wystarczała, gdybym miał bagażnik dał bym jeden duży subwoofer

 

i jeszcze jedno pytanie jaki wzmacniacz do tego? jakiś 2 kanałowy, zeby bez mostka dał rade helixowi czy hx08

tu juz nie masz lekko bo kula armatnia helixa potrzebuje tak z 250W - ale pewnie ze slabszymi i tak zrobi robote. Warto jednak zrobic dobrze drzwiczki i jakis lepszy zestaw do przodu wrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi mam dobrze zrobione wszystko wygłuszone dystanse mdf gwizdki na wysokości uszu, i ładnie to gra kiedy odetne pasmo na >160hz ale tu juz potrzeba sub. no to konkretnie jaki wzmacniacz do tego helixa i w mostku może być. no i cena nie wygórowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam ... w archiwum alledrogo popatrz, czy coś było takiego. Co do w8/p8 to u mnie przy zdrowych 250 szału nie było, to jest kawałek skurczybyka jak na 8" :D , dobre 300 i więcej i pokazuje swój charakter, strzela jak kałach - szybko i mocno, dobry to głośnik był, szkoda, że kryzys mnie zmusił do jego sprzedaży :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zestawik mamy dopasowany:) tylko aukcje wygrać i będzie ładnie pukać (już sobie wyobrażam :wink: ) czym najlepiej taką małą skrzynie wygłuszyć coś specjalnego czy po prostu gąbka? A i kable 10mm chyba wystarczą do takiego wzmaka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał bym 20mm2 (nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to takie minimum na bas). Wygłuszenie, to kwestia indywidualna - odpalasz suba, jak jest za twardy bas, za dudniący kombinujesz z wygłuszeniem. Myślę, że luźno położona watolina (np. Monacor taką ma) da efekt. Osobiście zawsze głuszę zamknięte skrzynie - watolina luźno ułożona na full - tylko miejsce na magnes, kosz, wentylację cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...