Skocz do zawartości

Filmy - nowe, stare, polecane


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

natomiast polecam Tropa de Elite 1 i 2 część, czyli po polsku Elitarni, bardzo dobre i nieoklepane kino akcji

 

 

To takie trochę Ong Bak w Brazylii  :rotfl: W wersji policyjnej =D

 

Mnie ostatnio na komedyje coś wzięło. Zwłaszcza te starsze =) "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" :hyhy: Cykl "W krzywym zwierciadle" też niczego sobie =)) Lubię wracać do przygód rodzinki Griswold =) Akademia Policyjna bezkompromisowo. Zwłaszcza moja ulubiona cześć czwarta :wink2: Generalnie troszkę staroci  z gatunku komediowego nadawałoby się do wymienienia =)

 

A z "nowszych"... tak od reki... American Pie (pierwsze 3 części) oraz Agenci Bardzo Specjalni__White Chicks (2004) oraz But Manitou__Der Schuh des Manitu (2001) =)

 

Dan... nie bij ale jeszcze nie =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


django;) Dziś jadę obadać sępa, z komentarzy wynika że dobry:)

 

Django Django... bo kilka osób film zainteresował. To nie forum o filmach ala film web, aczkolwiek w ramach mojej rekompensaty za wulgaryzm na SoutBox dotyczący właśnie Django, coś czysto ode mnie o filmie... bez spojlerów.

 

Jak to u Tarantino bywa nawiązania musiały być. Na przykład do innych westernów (choćby motyw z napisami ala Winetou). Krew też jak sie leje to taka trochę napompowana. Znów mały ukłon w stylu dawnego kina klasy B? No ale oni z Rodrigezem potrafią to robić =) Muzyka tez niezła. Nie ma jak  wstawki rapowe w westernie opowiadającym dzieje sprzed wojny secesyjnej =) Nieźle to wyszło.

Na początku myślałem, że Foxx się nie sprawdzi w roli Django. Tak samo jak w roli doktorka Christoph Waltz. Przecie on mi się kojarzy głównie z parodii 007 z Fasolą =) Króla tam grał czy cuś. Chociaż w Bękartach Wojny nieźle był "chłodny" =) Fajnie, że sie pomyliłem.

Samuel L. Jackson. Wymiękam kiedy on klnie, narzeka, marudzi na ekranie. Normalnie poezja dla uszu. Aż szkoda oglądać z lektorem, który to zagłusza. Gostek nadal w formie z Pulp Fiction =)

Ogólnie... film polecam. Fani Tarantino powinni być zadowoleni =) Ogląda się jak zgrabnie opowiedziana historyjkę... nie patrząc na zegarek lub nie pisząc sms w czasie oglądania  z nudów. Niby od pewnego momentu przewidywalny, wiesz co sie stanie ale i tak oglądasz z zaciekawieniem =) Tak miałem bynajmniej ja. No i oczywiście sam "szef" musiał się pojawić na ekranie.. choćby na krótko... NORMA =D

A Lara odleciała jak na mietle.... oj Quentin =)

 

Żeby nie było monotematycznie... zaproponuję... Wilkołak, Lot nad kukułczym gniazdem oraz Lśnienie... Jack N. Tyle ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack N. to super szydera z tym uśmieszkiem.

 

 

 

Ale to w Batmanie... i nie tylko. A Lśnienie... zapomniałem dopisać... koniecznie bez polskiego lektora. Inaczej jakoś tak bez magii jest.

 

Dan... ale to nie zmienia faktu, ze to cały dobry Jack. Lśnienie mi zapadło w pamięć. Miniserial też chyba był. Książki Kinga jednak nie czytałem, przyznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayer a to żałuj, S. King pisze fajne książki

Ja duzo czytałem pierw książek a pozniej oglądałem film

I zawsze byłem zawiedziony filmem

Ale w większości książka- film tak jest

Najbardziej mnie rozczarował 3 Władca Pierścieni

Dobre pol książki brakowało

Teraz aktualnie czytam " Dallas '63" Kinga

 

A z filmów co ostatnio oglądałem to Uprowadzona 2, nie jest taki zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mayer a to żałuj, S. King pisze fajne książki
Ja duzo czytałem pierw książek a pozniej oglądałem film
I zawsze byłem zawiedziony filmem
Ale w większości książka- film tak jest
Najbardziej mnie rozczarował 3 Władca Pierścieni
Dobre pol książki brakowało

Bo największą bzdurą jest porównywanie filmu do książki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać jedno , nigdy nie da się zastąpić książki , kiedyś czytałem wywiad z chyba peterem jacksonem , że gdyby film był odzwierciedleniem książki to jedna część Władcy pierdzieli trwała by około 20 godzin i była mega nudna ( podobnie jak książka :P ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...