Skocz do zawartości

Jaki przewód HDMI kupić?


leemarvin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów w necie bardzo wiele, a opinii jeszcze więcej. Pochwalcie się własnymi zakupami...

Jakiej firmy i jaki model przewodu HDMI o długości około 1,0-1,2 metra kupić?

Przewód ma łączyć TV LED 3D i amplituner HT.

Ceny są bardzo różne, od 20 do 600zł, dlatego przed wydaniem kasy chciałbym zasięgnąć informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na kabelki "Prolinka" - nie jest to może najwyższa półka ale mają w ofercie solidne kabelki, dobrze wykonane za przystępną cenę. Kupowałem już u nich różnego rodzaju okablowanie i śmiało polecam :wink:

 

Prolink CLASSIC - http://allegro.pl/ka...2424425188.html

 

Prolink Exclusive - http://allegro.pl/pr...2431324660.html

 

Prolink FUTURA - http://allegro.pl/pr...2433593941.html

 

Ostatnio kupiłem z tej niższej serii Classic o długości 3m - kabelek jak najbardziej godny polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiony byłem na kupno WireWorld Island 6, ale skoro nie ma aż takiej różnicy, to chyba zejdę z takiego pułapu cenowego.

Ciekawie wygląda Da Vinci z Alpharda, tylko znów hasło Alphard źle mi się kojarzy i mam obawy.

Drugie pytanie, czy taki przewód HDMI z ARC obsługuje również przesył dzwięku do TV i z TV na amplituner, czy trzeba jeszcze dokupić jakiegoś optyka dodatkowo?

Trzecie pytanie, czym podłączyć ampli z subwooferem? Sub ma wejście LFE IN, ampli ma wyjście PRE OUT SUB. Czy tu wystarczy zwykły przewód RCA w miarę dobrej klasy, czy ma być coś z księżycowego tworzywa i kosmicznych stopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kabel cyfrowy, więcej zer ani jedynek nie prześle.

 

Ale może je przesyłać lepiej lub gorzej - zwłaszcza jeśli w grę wchodzą duże odległości (nie w tym przypadku). Zakłócenia sygnału cyfrowego, też istnieją :wink:

 

Do autora - jeśli chodzi o odległość ~1m to możesz kupić dowolny kabel ;) Patrzyłbym jak koledzy wspomnieli wyżej, na jakość wtyczek i samego kabla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alphard DaVinci. Świetne kable.

Potwierdzam, cenowo również nie tak źle. Ja mam kilka kabli i różnica jest w jakości wykonania co za tym idzie w dopasowaniu wtyków do gniazda. W przypadku laptopa i TV polecam ten droższy kabel bo ma lepsze wtyczki, ruszamy się laptopa z kolan na stół, albo na łóżko, a jak coś co ma stałe miejsce to zwyklaka wole który ma daną długość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka kabli hdmi od takiego za 20 pln kupionego w lidlu po kable w stalowych oplotach z 4 ekranami za 300 pln. Full hd ps3 1080p NIE MA zadndej roznicy miedzy obrazem z kabla za 20 i za 300. Kolejne kable bede kupowal tylko za najnizsze kwoty patrzac przy tym tylko i wylacznie na jakosc wykonania wtyczki. O dziwo w kablu za 300 wtyczka slabiej sie trzyma w gniezdzie ps3 niz wtyczka kabla za 20 pln. Jesli nie widac roznicy to po co placic n razy za to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi - spróbuj tego samego z kablem 10-15m, a nie daj boże w rynience z innymi kablami :) Ja już przerobiłem ten temat :)

 

nigdy dlugiego kabla nie potrzebowalem. Byc moze na dlugosci 10-20 metrow idzie juz zlapac jakis syf, ale na dlugosci metra albo dwoch to raczej ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - rozchodzi się o długość i ilość generatorów zakłóceń na drodze kabla :wink: Sam się dziwiłem jak u kolegi kładliśmy kable, trzeba było wszystkie w rynienkach przy ścianach puścić i się okazało że tani marketowy kabel 15m nie daje rady, są "ścięcia" obrazu itp. "Jakość" obrazu się nie różniła, ale widoczne było "gubienie" zer i jedynek ;)

 

Tu np. są opisane rodzaje zakłóceń w miarę przystępnym dla laika, językiem:

http://www.technokab...p?op=sk&pid=327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Oehlbach 1,5 metra w promocji 1.4c, czyli High Speed with Ethernet + 3D + FullHD + 4K za 65zł :hyhy: . Uruchomiłem, działa bezproblemowo na filmie FullHD i nawet ARC działa, nie potrzebnie kupowałem optyka, ale sprzedający zgodził się na zwrot, jeśli nie bedzie mi potrzebny.

Do subwoofera zarzuciłem przewód ze stajni Monstera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...