Skocz do zawartości

Wariacja SS d2904/600000


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ciekawila mnie jak spisuje sie ss d2904 poniewaz posiadam tec neo 29 i proa 29 .Te pierwsze graja bardzo srednimi btak gory szeczeguly rozlazle zato w proa malo srednicy ale gora piekna taka jaka mi sie podoba,szukam czegos posredniego czy moze ss d2904 sluchal ktos tych 3 przetwornikow zeby porownać ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie warto jest zapiąć pod 2904 amerykański piec (zapco, rf, ppi) i dopiero wtedy pokazują na co je stać. Pod genesisem natomiast mogą kłuć w uszy przy złym cięciu i ukierunkowaniu.

 

Ojj pod Zapem robią robote na dzień dobry :) Pod Gienkiem wymagają więcej uwagi. Trzeba pobawić się gainem i zlikwidować piki. Wtedy mamy jasną scene bez kłucia w uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciekawila mnie jak spisuje sie ss d2904 poniewaz posiadam tec neo 29 i proa 29 .Te pierwsze graja bardzo srednimi btak gory szeczeguly rozlazle zato w proa malo srednicy ale gora piekna taka jaka mi sie podoba,szukam czegos posredniego czy moze ss d2904 sluchal ktos tych 3 przetwornikow zeby porownać ??

'wrażenia tonalne' napisałeś, a skrobniesz conieco o pozostałych aspektach różnic w ich graniu (barwa, głębokość, szerokość, itd) ?

 

Pytam, bo po analogicznej zmianie u siebie mam wrażenie, że na proa umknęło sporo głębokości w porównaniu do ls'ów. Oczywiście cięcie, ukierunkowanie i reszta systemu taka sama w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wieksza glebia w tec granie wyciagniete i bardzo slyszalne na wysokosci deski nie slychac nic ponizej jej jak by wofera nie bylo , z kolei proa bardzo przejzyscie wycofana srednica surowe granie , wysokie cykaja u góry podobąja mi sie najwyzsze rejestry tych glosnikow (w tec troche przyciete najwyzsze rejestry czego mi brakuje moze doloze proa i bedzie komplet :) ) srednica z wofera sciaga scene na dol ,bo dla mnie scene powinno byc slychac nad deska czyli z tec lepiej sie zgrywa .Dlatego chcialem uslyszec jak zagra d2904 mam nadzieje ze wyrowna te dwa przeteorniki bo jeden za bardzo w gorne rejestry poszedl a drugi w srednice .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisper , Danielowi chodziło o "górę" jako złą pisownię :) .

 

Odpowiadając Ci na pytanie d2904 vs LS/Proa od2904 nie da Ci niczego nowego w kwestii dziwiękowej niż LS na środku ( brzmią tak samo ) i na górze gdzie są minimalne różnice . Proa to zupełnie inny głośnik i nie ma cogo porównywać z wcześniej wspomnianymi ( brak ferrofluidu , inna komora , inne wytłumnienie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam z ciekawosci kupilem tec ls neo 29 , proa neo 29 i d2904/600000 okazalo sie ze wszystkie graja inaczej od siebie wbrew opini(tak z ciekawosci moze ktos bedzie szukac opini na pv).Bury22 tec gra inaczej na srodku od d2904, w tecu bardziej natarczywa srednica , s/s caly zakres bardzo rowno oddaje mniej kierunkowe od reszty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany, wal na PW, gwarantuje że nie jest natarczywa :) szczególnie biorąc pod uwagę Proa Neo 29 MKII bo on profilem jest najbardziej zbliżony

 

Dziękuję za propozycję, przechodzę na 3 -way i w tym tygodniu po 3 letnim związku rozstałem sie z MP 7.28

Trzeba spróbować czegoś innego, ale nie wykluczone że kiedyś wróce do tego zacnego głośnika lub któreś z jego warjacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...