Skocz do zawartości

Internet na kablu, rozjaśnienie


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 8mbit, a podczas rozgrywek online mam ping mniejszy od 10ms, a film się ściąga w 3-5 minut

a świstak siedzi i zawija w sreberka :D

 

najkorzystniej zawsze wychodzi kablówka , jak nie masz możliwości to pozostaje CI tpsa i nic na to nie poradzisz . Reszta ma albo limity , albo zasięg to loteria ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz duber. Jeśli ściągasz film z maksymalną szybkością łącza tj. 1280 kB/s to jesteś go w stanie ściągnąć w około 5 minut - mowa tutaj o filmie rmvb który ma około 350Mb.

 

dreadlook w takim razie najlepiej uderzyć na party line.... Czyt. błękitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem się pingiem o którym pisał kolega na poziome 10 ms i stąd moje wyliczenie. Mój błąd. bury my tutaj rozmawiamy o jakości czy o przepustowości łącza? Jak sam wyliczyłeś to ściągnięcie 350 Mb zajmuje 6 min. Twoim zdaniem różnica między 5 a 6 minutami to faktycznie tak dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie prościej najzwyczajniej dogadać się z sąsiadem skoro już ma łącze i wziąć na spółkę net wrzucić u niego router po wi-fi i bez kładzenia kabli, kombinacji z dzierżawami łącza i koszty normalne po podzielone na 2.. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko jeśli sąsiad ma neo to w regulaminie ma zastrzenie że nie będzie udostępniał pasma poza lokal zamieszkania. Dodatkowo w momencie gdy jedna osoba wykorzystuje całe pasmo np. coś ściągając to druga ma neta zamulonego. Ja osobiście dla 30 zł nie chciałbym się bawić w coś takiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko jeśli sąsiad ma neo to w regulaminie ma zastrzenie że nie będzie udostępniał pasma poza lokal zamieszkania. Dodatkowo w momencie gdy jedna osoba wykorzystuje całe pasmo np. coś ściągając to druga ma neta zamulonego. Ja osobiście dla 30 zł nie chciałbym się bawić w coś takiego...

 

A przepraszam jak niby Rozum i Serce ma sprawdzić kto akurat jest połączony z routerem? Mogę mieć w domu 3 lapki...

Druga kwestia ,że na pewno i tak szybciej będzie, nawet coś ciągnąc jednocześnie niż na tym nieszczęsnym necie bezprzewodowym, sam od 2 lat korzystam w domu z Orange i jest taka lipa ,że az się dziwię, jaki tępy musiałem być by to wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli sąsiad ma neo to w regulaminie ma zastrzenie że nie będzie udostępniał pasma poza lokal zamieszkania.

 

Hehehehe. Ciekawe ilu użytkowników przestrzega tego punktu:-) Jak mieszkałem kiedyś na stancji, odpaliłem Wi-fi i znalazłem niezabezpieczony reuter - oczywiście z TP. Czemu nie korzystać jak net za free... Ale strasznie mulił. Wszedłem zdalnie na ruter, sprawdziłem mac`i podłączonych użytkowników - 64osoby! A właściciel podłączony kabelkiem. Więc zabezpieczyłem wi-fi hasłem i włączyłem filtrowanie po nr`rze mac. Przez pól roku miałem neta za darmola o całkiem niezłej szybkości. Później na innym mieszkaniu taka sytuacja się na mnie zemściła. Początek jak poprzednio ale ruter zabezpieczony przed zmianami. Jak się później okazało ktoś specjalnie udostępnił wi-fi żeby "snuffać" dane od użytkowników. Oj zemściło się to okrutnie.

 

Wracając do tematu. Używam play online bezprzewodowo. Nie polecam. Mam najszybsze łącze ale i tak działa to jak modem telefoniczny - z tą różnicą że nie piszczy przy nawiązywaniu połączenia :wink: Jak tylko skończy mi się umowa wracam do UPC. Szybkie łącze, dobra obsługa klienta, w miarę niskie opłaty. No chyba że jakaś fajna osiedlówka się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu tepse od 5ciu lat u rodzicow od nastu lat i naprawde nie rozumiem skad takie wielkie narzekania.

W duzych miastach gdzie jest konkurencja tozna kombinowac u mnie nie ma co. Kazdy inny dostawca jest po prostu gorszy, moze jest tanszy ale cos za cos. W pracy mam netie bo jest znacznie tansza od tepsy. Uzywalem uslugi dls i bylo za drogo fakt stabilnosc lacza byla na najwyzszym poziomie, predkosc nigdy przez 3 lata jak mialem nie byla nizsza niz w umowie, nawet 1 dnia nie bylo. Wszystko smigalo zero awarii ale cena z nieba. Zmienilem na netie, za podobna kase jak w tp mam 4 razy szybsze lacze. Dopiero po zmianie tpsa laskawie sie obudzilo i zaoferowalo mi cos podobnego ale juz nie chcialo mi sie znow zmieniac i kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe. Ciekawe ilu użytkowników przestrzega tego punktu:-)

To już jest zupełnie inna para kaloszy. Niektórzy tak jak w opisanym przez Ciebie przypadku w pewnym sensie nieświadomie łamią postanowienia regulaminu.

Ja mam w domu tepse od 5ciu lat u rodzicow od nastu lat i naprawde nie rozumiem skad takie wielkie narzekania.

Niestety nie wszędzie jest tak pięknie... Jak klient ma centralkę oddaloną o np 4-5 kilometrów to jest porażka... Co do usługi DSL, to jest to łacze przygotowane dla firm i stąd też inna jakość i podejście TP do klienta - choć teraz DSLa można mieć za 89 zł netto za 10 Mbps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klient ma centralkę oddaloną o np 4-5 kilometrów to jest porażka

O czym ty piszesz? Przecież klienci są podłączeni do modułów wyniesionych od których "kable miedziane" do gniazdka abonenta nie powinny przekraczać 600m, i wtedy charakterystyka transmisji za bardzo nie ulega pogorszeniu, pytanie jak są podłączane moduły z HOSTEM :)

Co do usługi DSL, to jest to łacze przygotowane dla firm

hoho kiedy to było :) teraz to chleb powszedni, w chwili obecnej to już światełko możesz mieć w domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadać się z sąsiadką i kupić dobry router + resztą sąsiadów, bo pewnie nie jeden masz problem z radiówką.

Wyjdzie Ci net free, a może jeszcze do przodu na tym będziesz :)

Nie chcę żeby router był u kogoś, wolę go mieć u siebie - kolega ma tak i ciągle do niego przychodzą jak coś nie tak, musi resetować. Korzystam dużo z internetu i nie chcę zawracać komuś głowy ciągle. Jest plan, że założę neostradę i w grudniu dołączy się do mnie sąsiadka (jedna lub dwie) - rachunek będzie szedł na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...