Skocz do zawartości

CLARION 958 VS ECLIPSE 8445


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowej jednostki dla swojego systemu. Zastanawiam się nad tymi dwoma radyjkami. Z tego co widziałem w manualach, to proc i czasówki mają podobne zakresy regulacyjne. Wygląd to niestety sprawa drugorzędna, bo clarek nie pasuje do czarnej deski, a eclipse wygląda jak clatreonik czy inny chiński szajs. Kolejny aspekt to cena. 958 jest sporo droższe i pytanie czy jest sens dopłacać te kilka setek?... Przejdźmy zatem do walorów brzmieniowych, jakie oferują te radia. Ma ktoś bezpośrednie porównanie tych jednostek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse miałem tylko na krótki teścik , ale to nie ta liga co Clarek . Clarek jest bardziej ułożony i wierny w przekazie niczym arystokrata na bankiecie , clipek jest jak młokos na baletach , dużo dynamiki , dzwięk jest lekko podkolorowany i taki nauszony . Clarion jest do przeworników neutralnych lub jasnych , eclipse widzę bardziej przy milusich przetwornikach żeby je pobudzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse miałem tylko na krótki teścik , ale to nie ta liga co Clarek . Clarek jest bardziej ułożony i wierny w przekazie niczym arystokrata na bankiecie , clipek jest jak młokos na baletach , dużo dynamiki , dzwięk jest lekko podkolorowany i taki nauszony . Clarion jest do przeworników neutralnych lub jasnych , eclipse widzę bardziej przy milusich przetwornikach żeby je pobudzić .

 

bedziesz nastepny raz w W-wie to posluchasz mojego "młokosa" :P - balcer ostatnio mial okazje to zrobić w Ostrowcu Sw. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Clarka 958. Po przesiadce z P88RS wiem, że nie zrobiłem błędu. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Ma troche przerąbane sterowanie ale bez problemu da sie przyzwyczaić.

Co jakiś czas mam możliwość posłuchać Eclipse u Sinoffa. Jeśli Clarion jest trudny w obsłudze to klipek jest kostką rubika układaną z zasłoniętymi oczami. Hmmm... faktycznie młokos, trudny do okiełznania, ale Grzegorz stanął na wysokości zadania i zrobił fajne, dynamiczne granie, chociaż wiem, że kosztowało to go kupe pracy...

 

Wiem, że chwale co swoje, ale szczerze drugi raz wybrał bym 958.

 

Twój wybór to kwestia kasy i chęci do zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipek jest coraz popularniejszy z tego co widać :) Posiadacze sobie go chwalą lub sprzedają bo nie mają pojęcia co zrobić z potencjałem tego radia :P Różnica cenowa między nim a clarkiem jest spora, clipek stoi około 550-650zł gdzie clarek to 900-1100 zł zależnie od stanu. Co nie przemawia za clarkiem? No np to że jest to klocek delikatny, podajnik/wciągacz płyty, laser czy też mechanizm napędu są bardzo podatne na uszkodzenia o czym przekonało się już wielu forumowiczów. Na clipka nie znalazłem jakiś szczególnych wad w necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pionek ostrzy, to te tweetery sa takie

 

X2, ten tweeter trzeba dobrze ogarnąć a nie radio zmieniać. Warto by było znaleźć częstotliwość, która Cię drażni (czy zakres częstotliwości) i na początek zbić to na korektorze (masz taką opcję w tej jednostce). Druga sprawa to sprawdzenie czy drażni Cię woofer czy tweeter bo to nie zawsze jest takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2, ten tweeter trzeba dobrze ogarnąć a nie radio zmieniać. Warto by było znaleźć częstotliwość, która Cię drażni (czy zakres częstotliwości) i na początek zbić to na korektorze (masz taką opcję w tej jednostce). Druga sprawa to sprawdzenie czy drażni Cię woofer czy tweeter bo to nie zawsze jest takie oczywiste.

 

Temat nie o tweeterach ale potwierdzam slowa Stanca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse miałem tylko na krótki teścik , ale to nie ta liga co Clarek

 

no niestety Radku, ale ta sama liga :)

Clipek jest o tyle fajniejszy, że można się pobawić nawet we 3 waya w pełni sprawnego, a nie tak jak w Clarku "upośledzonego".

HPF na 630 Hz czasem psuje szyki ... mi popsuł ... i powiedział 958 bye ... niestety, ponieważ dźwiękowo bardziej przypadł mi do gustu niżeli Clipek.

Miałem oba na własność to był czas na zabawy :)

 

Clarion jest do przeworników neutralnych lub jasnych , eclipse widzę bardziej przy milusich przetwornikach żeby je pobudzić .

 

eee tam :P tak samo jak wszyscy mówią że Clarion + Audison + jeszcze więcej włoszczyzny = flaki z makaronem ;)

 

Ma troche przerąbane sterowanie ale bez problemu da sie przyzwyczaić.

Co jakiś czas mam możliwość posłuchać Eclipse u Sinoffa. Jeśli Clarion jest trudny w obsłudze to klipek jest kostką rubika układaną z zasłoniętymi oczami.

 

żadne radio z tych nie jest trudne w obsłudze, kwestia przyzwyczajenia ... w obecnym radiu tak samo miałem i kląłem na sterowanie i obsługę ... po paru godzinach w aucie bajlando ...

Idąc dalej śmiem twierdzić że dla mnie najbardziej w obsłudze wrednym radiem był KD-SH1000 ... ale to moje osobiste odczucie :)

 

Posiadacze sobie go chwalą lub sprzedają bo nie mają pojęcia co zrobić z potencjałem tego radia :P

 

mała ich ilość w PL = niewiedza ...

 

Co nie przemawia za clarkiem? No np to że jest to klocek delikatny, podajnik/wciągacz płyty, laser czy też mechanizm napędu są bardzo podatne na uszkodzenia o czym przekonało się już wielu forumowiczów.

 

to mój był w takim razie wersją pancerną :rotfl: albo jakoś "inaczej" szanuję sprzęt :D

 

Na clipka nie znalazłem jakiś szczególnych wad w necie.

 

jest taka jedna wada, ale czasem tak samo jest to plus - slot na kartę i strona www producenta, trochę otwiera okno na świat :) ale trzeba trochę się natrudzić :) no i mieć full komplet, jeśli dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik dawid-ss dnia 12 czerwiec 2012 - 11:05 napisał

Co nie przemawia za clarkiem? No np to że jest to klocek delikatny, podajnik/wciągacz płyty, laser czy też mechanizm napędu są bardzo podatne na uszkodzenia o czym przekonało się już wielu forumowiczów.

 

Z moim też nie miałem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego 958 mam krótko, ale też nie zauważyłem żadnych niedomagań z mechanizmem, podajnikiem itp. Jedyny problem jaki sie pojawił to ułamany kabelek przy kostce RCA od jednego z czinczów. Na szczęście powalla czujnie ostrzegł mnie o tym, że tak może sie stać, jeszcze przed zakupem, więc nie byłem zaskoczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 11 czerwiec 2012 - 22:31 napisał

Clarion jest do przeworników neutralnych lub jasnych , eclipse widzę bardziej przy milusich przetwornikach żeby je pobudzić .

 

eee tam :P tak samo jak wszyscy mówią że Clarion + Audison + jeszcze więcej włoszczyzny = flaki z makaronem ;)

Yep... Okiełznaj HT25 na stockowej zwrocie majac do dyspozycji clarka i audisona... Mnie sie nie udało... a na sen tweeter niepozwolił,oj nie :D

 

Do mnie brzmieniowo przemawia clarnet, podoba mi sie ich spokój i nie przebarwianie tekturowo góry jak w alpinach, z czym pozniej trzeba walczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...