Skocz do zawartości

Głośnik niskotonowy pod Alpine 3548


pawel1304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam uzupełnić mój budżetowy system o budżetowy subwoofer. Skrzynkę chcę wykonać sam, mam odpowiednie materiały, sprzęt i umiejętności, a braki w wiedzy mam nadzieję, że pomożecie mi uzupełnić.

Chcę uzupełnić trochę brak dolnego pasma przy obecnym "graniu" (samochód sedan, przód Helix b62c pod Alpine 3548, Kenwood KDC-4051, subwoofer byłby zasilany drugim takim samym wzmacniaczem). Wiem, że sprzęt nie jest wysokich lotów, ale dla mnie gra to bardzo dobrze, tyle, że brakuje basu.

Jako, że chcę pojechać "po bandzie" jeśli chodzi o koszty, więc biorę pod uwagę tanie głośniki do suba. A mianowicie:

 

http://www.audioskle...300w-p-505.html

Magnat Xpress 10

 

 

http://allegro.pl/gl...2399728852.html

RF RFZ 2410

 

Wydaję mi się, że wzmacniacz da sobie z nim radę?

Z tych wszystkich, które oglądałem, zwracałem uwagę na skuteczność i ten Magnat chyba nie wypada najgorzej?

Najlepiej by było odsłuchać kilka i wybrać któryś, ale niestety nie mam takiej możliwości.

Prosiłbym o opinię osoby, które mają doświadczenie w takich budżetowych zabawkach i mogą coś polecić ze swojej strony..

Pozdrawiam!

 

Ostrzeżenie za brak podpisanych linków.

Proszę zapoznać się z regulaminem

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zagra Ci pod tym piecem na nic innego nie licz nie podłączaj....

GDN-18-140-4-AWX - Kino domowe, głośniki, kolumny - STX polski producent

Ten RF bedzie grał ale bedzie wował o jescze....

A jak wiemy nie dowatowany glośnik to zly głośnik...

 

Pytanie czemu nie masaz basu z przodu co Ci brakuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stx.pl/sw...2x2-f-s-pc.html

b-r 23-25 litrow 31-35hz

wieksze grac beda, ale mocy bedzie brakowac

Własnie o coś nie dużego mi chodzi, nie chce żeby mi tylna klapa skakała, tylko żeby to kulturalnie grało.

Tylko skuteczność to on ma niską 86dB.

To jest 2-cewkowy, tak? Mogę go bez problemów podłączyć pod zmostkowaną 2-kanałówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba się zdecyduje na ten głośnik. Z tego co wyczytałem to mój wzmacniacz w mostku pracuje stabilnie przy 4Ohm, więc ten głośnik mam podłączyć "plus" do jednej cewki, "minus" do drugiej i te dwa pozostałe połączyć kabelkiem, tak? Wtedy będą 4Ohmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skuteczność to on ma niską 86dB.

niska efektywnosc dla samochodowej 8" to 80db

w samochodzie bardziej liczy sie przesuniecie objetosciowe. a ze ten STX ma x-max 8mm to pompuje niezle ;)

 

a w praktyce nawet w domu gra ciekawie i wcale nie cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem na który się zdecydować:

 

SW.STX.8.2.300.2x2.F.S.PC

 

http://www.stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html

 

 

czy

GDN-18-180-4-AWX

http://www.stx.pl/gdn-18-140-4-awx.html

 

Ten pierwszy STX jest chyba za mocny pod mój wzmacniacz (w mostku 1x120W).

A na własnej skórze już się kiedyś przekonałem, że lepiej zagrają słabsze głośniki, za to odpowiednio zasilone, niż odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę tego STXa.

Teraz takie pytanie, skrzynka 25 litrów, bass reflex czy zamknięta?

Chodzi o to, żeby głośnik trochę "kopał kickem", wiem, że to zależy w głównej mierze od ustawienia filtrów na wzmacniaczu i radioodtwarzaczu, ale czy ten głośnik tak potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Br, tak ?

Rekomendowane dla tego głośnika niby jest 30 l dla br i 15l dla zamknietej. Wydaje mi się, że łatwiej będzie zrobić zamknietą, no i mniej miejsca zajmie. Ale z tego co wyczytałem, to żeby uzyskać kick trzeba bass reflex, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten woofer :hyhy: Ciekaw jestem co potrafi w drzwiach zrobić, skoro go można w skrzynkę zaaplikować :hyhy: Pawel S. możesz coś powiedzieć na jego temat, jak by się miał do MDS06, bo trochę mi się skojarzył z nim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem zdecydowany na tego STXa, teraz tylko czas potrzebny, żeby zrobić skrzynie i wszystko podłączyć:)

Mam 2 identyczne wzmacniacze Alpine 3548 , jeden będzie napędzał przednie głośniki, a drugi skrzynię.

I mam do was pytanie. Nie chcę ciągnąć następnego kabla zasilającego od akumulatora, czy mogę podłączyć oba wzmacniacze na jednym przewodzie zasilającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...