Skocz do zawartości

3 way ... kilka pytań...


felga83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ... od dluzszego czasu posaidam zestaw trojdrozny focal acces a3 moze to nie jest jakis super hiper zestaw ale dla mnie wystarczy... do rzeczy po dluzszym czasie sluchania systemu pasywnie ... chcialem sprobowac aktywnie ,,, no i tak zrobilem...dzwiek jak dla mnie super ale kwestia tweeterow jak dla mnie graja bardzo srednimi co troche wkurza ucho ... powiedzcie co zrobic tzn moze cos z mundorfa zastosowac ... regulacja na radyjku i wzmaku nie przynosi 100% skutku..

 

sprzet jaki posiadam w samochodzie seat leon 1m

ALPINEcda 9835

system przedni 3 drozny focal a3 plus dodatkowy woofer z serii a1 tweetery w slupkach woofery i mid w drzwiach zabudowane no i oczywiscie w wygluszonych furtach.

mid i tweeter pedzony z udimension al 52

woofery udimension junior4.300

sub 2 x 20cm re audio w klozecie zapiete pod mono ground zero 2.500tx.

jakiekolwiek sugestie mile widziane pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mid i tweet mam spietepod 2 kanalowke czyli w 2 ohm, hm pamietam tylko ze woofery ciete na 63hz jesli dobrze pamietam a reszte musialbym sprawdzic bo wsio z alpnki jest ciete poki co.... jesli cos zle jest zrobione lub spiete to prosze o uwagi..

 

pod juniorem graja 4 woofery czyli po 2 na furtke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak mid i tweeter sa spiete pod wzmaka 2 kanalowego w 2ohm ...../;

 

a ciete mam tak

tweet 63hz na 24db/oct

mid low 50hz/24db/oct

mid hi 10khz 24/oct

dla mnie gra to fajnie no tylko jak mowie trzeba w jakis sposob przyciac tweet bo gra troszke srednim ...

 

jesli cos zle to pisac co poprawic a co zostawic

 

tak wyglada boczek

http://images40.fotosik.pl/1629/2b37f29fbd507d42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak Ty tweeter tniesz na 63hz to jakieś dziwne że jeszcze żyje ;)

no właśnie może żle napisałeś,pomyliłęś tweeta z woofrem.To on dawno by umarł przy takiej wartości cięcia!

 

tak mam ciete na radiu sa to wartosci ktore sa ustawione .....

niemożliwe żebyś miał tak ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cięcia w radiu pomiędzy dwoma głośnikami, jak ma to podłączone równolegle pod dwukanałówkę . Fakt może sobie tam ustawia na radiu ale nie ma to kompletnie znaczenia ot po prostu wklepał w proca ustawienia ale one nic nie wnoszą , bo jak mają to robić ? Co najwyżej działa HPF dla średniaka ...hmmm ustawiony na 63hz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpinka ma podzial aktywny czyli osobno mid hi, mid low, i oraz low .....poszczegolne wyjscie przedwzmacniacza np na front to mid hi ktory wpiety jest do wzmaka el 52 ,wyjscie przedwzmacniacza rear czyli mid low jest wpiety do wzmaka udimension jr 4.300. .. kurna pijany troche jestem i ciezko mi sie pisze :P wiec z gory przepraszam

post-655-0-73965300-1339437623_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączone miniatury

 

Załączona grafika: car audio.png

 

 

 

O w mordę jeża....

 

Dla mnie najprostsze dla Ciebie rozwiązanie z tymi piecami...

 

4300 pod tweetery i średniaki - 4ch piec pod 4 głośniki

 

Al52 pod woofery w 2 lub 8 ohm

 

I wtedy suba ciąć na piecu dla niego przeznaczonym, o ile ma taką możliwość.

 

Opcja 2:

 

to podział pasywny pomiędzy średniakiem a tweeterem.

 

Opcja 3:

 

zakup radia, ew. procka obsługującego 3way + sub (dla mnie najlepsza opcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...