Skocz do zawartości

wygluszenie


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Odrazu z góry mówię że jestem początkujący. Chciałem się dowiedzieć co daje wygłuszenie bagażnika, czym to się robi czy zwięsza jakosc basu ze skrzyni? Posiadam honde civic 5g i tam bagażnik jest malenstwo...z 2 stron obudowany plastikiem z dolu blacha. Siedzi w nim skrzynia basowa br z glosnikiem hertz es300d na wzmaku mac audio mono, i kondensatorze audisona 1,3 f. Problem jest taki ze gra to nawet, bardziej mnie denerwuje to ze mam 3 kolegow ktorym byle glosnik w skrzyni nizej i mieciej gra jak u mnie hertz, tylko ze oni mają duze samochody i pokazny bagaznik, obity z kazdej strony tapicerką. Powiedzcie czy moze miec to jakies znaczenie? a jesli tak to jak to zmienić? No ja za sprzet dałem około 2500tys a ktos kto dal niecaly tysiac mu lepiej gra? a wzmacniacze podobnej klasy i ja mam najgrubsze przewody i tylko ja mam kondensator. Pytanie brzmi jak to możliwe ze glosnik 250rm mac audio, magnat 250 rms i peying 250rms zagra lepiej od mojego hertza 350rms...a budowa tych glosnikow jest mizerniejsza od mojego. Poradzcie mi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obudowa jest dobra, zmieniałem z zamkniętej na br, programem wyliczona, wszystko jest spasowane. Spec u którego wszystko kupywałem twierdzi że w sedanie inaczej gra, obicie bagażnika duzo daje podobno odbija do srodka dzwieki. Więc jak wy mówicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio jvc kd 422 cos takiego ale to nie wina radia bo moi koledzy tez radia jvc z seri kd maja i u nich miesem trzaska a mi mniej;-( lpf na wzmaku na 40 hz mam najnizej jak się da...subsonik na 25hz level i bass na maksa bo jak bass zdejme na wzmaku...to jeszcze gorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykałem się z podobnym problemem co Ty, po przesiadce z hb do sedana różnica jest bardzo mocno odczuwalna. Inna akustyka auta i zduszenie basu w zamkniętym bagażniku. Możesz pomyśleć nad dodatkowymi wywietrznikami, albo podwieszeniem skrzynki w półce :D

Nie bez powodu rzadko widać sedany startujące w db?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubie gdy sub gra nisko...a nie wali jak dam na 80 hz to walic pomalu zaczyna....dodam ze na radiu mam opcje regulcji lpf 55 85 lub 120hz mam ustawione na 55. Polozenie suba juz optymalne mam...przeciwfaza nic nie daje. A obudowa hmm...strojona 35 hz chyba bo w sklepie mi liczyl i robil...A i to chodzi ze u kolegow wlasnie w sedanach lepiej gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień się z którymś z tych kolegów. Jeśli twój u niego zagra lepiej to coś nie tak z instalką masz. Jeśli zagra tak samo jak u Ciebie to zostaje Ci zmienić go na takiego jak ma kolega :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie litraż i strojenie skrzynki. lpf na 55hz to za mało, najlepiej by było w okolicach 70hz. Wiem co ten sub potrafi bo mam dwa takie i potrafią zrobić zamieszanie ale one kochają prąd. Nie wiem ile twój wzmak ma mocy ale jak mniej niż 300W to możesz pomażyć żeby tego hertza rozbujać.

 

Na próbę możesz wrzucić skrzynię na tylną kanapę i zobaczysz czy jest lepiej.

Edytowane przez thegameer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wlasciciel za ten piec, konda, kable i suba dal te pieniadze to sporo kasy wywalil w bloto, jesli natomiast w cene wliczone jest radio, system przedni i moze piec na przod o czym nie wiemy. Sprzet jest niskich lotow jesli piecem jest mac audio mpx mono to jest on byc moze za slaby do napedzenia w pelni tego suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 2500zl to cale audio : Radio jvc kd422 Soprany hertz ds ( z serii energi) Srednie tony hertz Ev 165, Kable zasilajace i sygnalowe firmy audison, Kondensator audison, Wzmak mac audio mpx mono ( 400w w rms w 2 ohmach) skrzynia br 35hz strojenie litraz nie wiem podobno wyliczony i ospowiedni a spora jest, glosnik es 300d dwucewkowy z mozliwoscia podlaczenia by gral w 2 ohmach wiec dostaje ze wzmaka 400watt a glosnik ma 350watt. Wiec prad ma...wiec co jest, moze mu przestrzeni brak?

 

Bylem u kumpla w sklepie car audio ustawil mi wzmaka. Jest lepiej lecz to nie to, zauwarzylismy jedna rzecz, ze ten glosnik na maksa jak dam gra glosno ale powinien latac a on nie lata jak u innych co hertza maja. Gdy zatkam refleks wtedy dopiero lata, moze za krotki ten refleks? czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...