Skocz do zawartości

DLS 200w dla suba i straszny dylemat;(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przejdę odrazu do rzeczy mam problem z wyborem subwoofera, posiadam wzmacniacz DLS CA41 który ma 200w mostku i chciałbym dopasować do niego suba.

 

Chodzi mi o uzupełnienie z pazurkiem które miło mnie zaskoczy. Skrzynie może być closed lub br.

Z przodu mam Morel tempo 6 i gra to naprawdę fajnie ale suba brakuje.

 

Myslalem nad IT MRS08 w br ale to chyba za mało mocy. Osoba która polecala mi modele mówiła o u-dim el-s104 150w a ja pytałem go o re audio re10s4 175w ale powiedział że mam za slaby wzmak bo ten głośniki tak naprawdę ma 250-300w.

 

Co mogę wsadzić w bagażnik tak do max 350-400zl chodzi o nowe glasniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci DLS W310D - przyjemne ciepłe granie, do tego jak na tak "słaby" głosnik ma dość zejscia - w HB robiłtroszkę zamieszania - jak dla mnie klasę wyżej niż IT08 - pare osób u mnie słuchało i było zdziwione co ten maluszek potrafi :) - Ja to zgrywałem z Morelem Dotech i było zero problemów a jakością nie odstawało to od zestawu :)

Skrzynia closed 18L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na tego DLSa i ma 120w nominalnej ale z tego co zrozumiałem to spokojnie 200w moze dostać.

Chodzi mi o to żeby sub pukal kiedy trzeba i potrafił zawibrowac.

 

A jak z jakością tego hertza? Sub ma grać a nie lupac zwłaszcza że z przodu mam całkiem dobry zestaw.

 

N to tym bardziej hertz , co prawda jest tez pradozerny ale i zadowoli sie tym co masz , nie jest buczydlem gra dynamicznie , zejsc tez potrafi dosc nisko , szybki i punktowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na tego DLSa i ma 120w nominalnej ale z tego co zrozumiałem to spokojnie 200w moze dostać.

Chodzi mi o to żeby sub pukal kiedy trzeba i potrafił zawibrowac.

 

U mnie dostawał równo 200W z PPI Sedona Apa 100iX i jak już wspomniałem - miał sie całkiem nieźle,

Myślę, że sie miło zaskoczysz jak zaryzykujesz

Dan coś wspominał o W308 - to ta sama rodzinka tylko troche mniejszy subik - jesli gra tak jak jego większy brat to może być równie ciekawie - też nie powinieneś sie zawieść - suby DLS sie dobrze z Morelkami zgrywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym zatrzesieniem ten 20 cm moze nie sprostac wymaganiom , potem jest podkrecanie gaina i sajonara i fajczysz glosnik ;) Musisz sie okreslic czy tego trzesienia trzeba sporo , no ale sporo budzetu by zostalo :) Jesli koniecznie nowka , to ja stawiam na RE 10s4, bo ten uDim to taki grzeczny i nie za nisko schodzacy (w porownaniu do RE).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE 10

Też jestem za tym głośnikiem.Zadowoli się tą mocą.Potrzebuje małej obudowy ok 10-14 litrów.

W passacie kombi na mostku 6-ciokanałówki spokojnie się wyrabiał.W razie potrzeby robił spore zamieszanie.

jak znajdę chwilę na zrobienie pod niego paczki,będzie do posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z tym DLS W310D w większym aucie typu passat kombi ? Przód to HSK pod GM X922/AA 200.2XE/JBL Decade 1002 - nie zdecydowałem się jeszcze co tam zostanie, a któryś z pozostałej dwójki wskoczy na suba. Muzyka głównie z naciskiem na mocne rockowe brzmienia, czasami jakiś dubstep.

 

Nie oczekuję jednoznacznej odpowiedzi, czy decydować się na taki sub, bo przed zakupem chciałbym odsłuchać kilku i ... powoli kompletuję małą listę "chętnych" głośników na współpracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten re audio re 10s4 jest ponoć słaby przy 200w. Co do trzęsienia to ma nie odkrecac śrub w aucie ale na nerce chciałbym coś poczuć.

Zdaje sobie sprawę że to nie ta liga ale i nie ten budżet jak narazie. Narazie ma to ładnie uzupełniać pasmo i subwoofera ma być odczuwalny.

 

Więc zostaje DLS W310, HERTZ ES200, U-Dim ELS104 no i re audio ale tu najbardziej będzie czuć brak mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 drzwiowy focus więc nie jest to jakąś kolubryna. No a watów mało ale myślę że jak piszą 200 to coś koło tego jest przecież to nie buszmen.

Ja rozgladalem sie też za focalem 25a1 pod juniorem grał wyśmienicie ale narazie nie mam tyle kasy a sub potrzebny prawie na gwałt.

 

Ciekawi mnie dlaczego zamieniłeś Juniora na DLS-a? jest jakaś korzyść z tej zamiany?

 

Wracając do W310, miałem okazję odsłuchiwać ten głośnik w swoim aucie zasilony z mostka sonego xm-4045 (całe 100 waciszy eremesu) i choć to całkowita surówka jeszcze była z racji nowości i w zamkniętym pudle mruczała to niemożna było powiedzieć że basu jest mało (bez uciskania klaty, jeżeli to ma być kryterium oceny grania suba). Samochód mam porównywalnej klasy, więc myślę że twoje obawy o niedostatki mocy są raczej nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior był u kolegi od którego w sumie najpierw zaczęła sie zazdrość o to jak fajnie to gra a potem pomysł na audio w moim aucie.

 

Bylem zdecydowany na juniora ale wyrwalem nowke DLSa NOWKE za 700zl więc dlugo sie nie zastanawiałem.

Są opinię że ta seria DLSa chodzi o CA 41 jak mój i inne nic sobą nie reprezentuje ale tak powie każdy kto ma wzmaki po 3 tysie.

Ja uważam że gra od juniora dynamiczniej ale tak samo przyjemnie i mocowo jest ciut lepszy. Wiadomo każde ucho jest inne mi taki zestaw na pierwszy raz wystarczy. I przy polskich zarobkach cenowo do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...