Skocz do zawartości

wzmacniacz Macrom 42.17


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam opinii na temat wzmacniacza macrom 42.17

Jeśli ktoś miał lub słuchał to będę wdzięczny za opinie.

Chciałbym go dać na przód - VDO Dayton MPC1700

Teraz mam american legacy czy jakoś tak, gra to jakoś, ale chciałbym spróbować czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zalezy pod jakim zrodlem , u mnie aktualnie pedzi maximo czyli budzetowy zestawik gdzie tw ma tendencje ostrzenia ale w polaczeniu z clarkiem jest milo z alpina bylo juz troche ostrzej ale do wytrzymania , kicka nie brakuje i pod tym wzgledem jest suepr ,(jakis czas jezdzilem bez suba i nie brakowalo mi go),jak najbardziej nadaje sie na przod

Jak o czyms nie powiedzialem pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 42.17 - bardzo przyjemnie i spokojnie grał.

 

Taki był zestaw odsłuchowy:

Radia: Clarion ARX9170R + EQH5100 i Pioneer DEH-P7300R

Głośniki: Tonsil Speed 1700S

Wzmacniacz: Macrom 42.17

 

Nie lubię ostrzenia, ale przy Clarion'ie dla mnie grało to za spokojnie, ze starym Pioneer'em DEH-P7300R grało, no prawie idealnie. :wink:

Wg. mnie to idealny wzmak pod średniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze pracuje w trybie momo i poradzi sobie z malym subem do 150 rms , ale to nie to . Bardziej odpowiada mi na przodzie i tu sie sprawdza najlepiej , z tempo sobie radzil i nie bylo mowy o ostrzeniu ale tam juz inny tw . Porownanie hmmm... powiem tak maximo poczatkowo pedzone bylo hertze,m ep2 , gralo to sztywno jakos twardo no i ostro , macrom jak dla mnie przeciwienstwo hertz'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze :) Miałem Macroma 42. coś tam, bardzo ładnie grający piecyk, fajny kick tam był, góra bardzo fajna, na pewno nie ostra i był mocny skubaniec (2x95). Miałem jeszcze jakiegoś, ale stary był i pościerany i modelu za groma nie pamiętam, również nie ostrzył, także ona zdaje się tak mają :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze :) Miałem Macroma 42. coś tam, bardzo ładnie grający piecyk, fajny kick tam był, góra bardzo fajna, na pewno nie ostra i był mocny skubaniec (2x95). Miałem jeszcze jakiegoś, ale stary był i pościerany i modelu za groma nie pamiętam, również nie ostrzył, także ona zdaje się tak mają :P

Ten ma takie dane:

 

Nominale RMS 4 Ohms, 1 kHz at 1% THD ............................. 65Wx2

Nominale RMS 4 Ohms, 20Hz to 20 kHz at 0.05% THD ........ 50Wx2

ale jak wiadomo wszystkim, "same waty nie grają" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 42.07 i woziłem go na przemian z Alpine 3542, która miała nadto basu w porównaniu do macroma. Góra łagodniejsza i chyba jak napisał wojtas najlepsza średnica. Gość, który ma sprzęt do pomiaru mierzył mi go i ponoć ma 2 x 40 rms, a nie 2 x 85, jak widnieje na wzmaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, który ma sprzęt do pomiaru mierzył mi go i ponoć ma 2 x 40 rms, a nie 2 x 85, jak widnieje na wzmaku.

nie widziałem co na nim pisze (w necie nie ma za dobrej jakości zdjęcia) ale może to jest podana moc max, a nie rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na 42.17 nie ma napisanej mocy.

chodziło mi o odpowiedź pawels'a 42.07 :P

"Posiadam 42.07 i woziłem go na przemian z Alpine 3542, która miała nadto basu w porównaniu do macroma. Góra łagodniejsza i chyba jak napisał wojtas najlepsza średnica. Gość, który ma sprzęt do pomiaru mierzył mi go i ponoć ma 2 x 40 rms, a nie 2 x 85, jak widnieje na wzmaku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...