Skocz do zawartości

Subwoofer pytanie o głosnik.


ice22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może na początek przedstawię co mam i co chciałbym zmienić

 

- wzmacniacz Alpine mrv-f353

-przód vibe black air 6

- auto omega b sedan,

 

no i rzecz którą chce zmienić to stary subwoofer z głośnikiem boschmann 30 ASZ-W12 350 RMS.

Mój wzmacniacz posiada niestety tylko 150w rms na kanał subwoofera, problem jest tego typu ze o ile z przodu słychać jakić bas z bagażnika to siedząc na tylnej kanapie czuć tylko drgania oparcia a basu zero.

 

Czy wymiana głośnika na GMS-9300 30cm 150 rms Link przyniesie jakąś subtelną poprawę?

 

Zdaje sobie sprawę że najlepsza opcją była by zmiana wzmacniacza na mocniejszy i jakiś lepszy głośnik, lecz nie potrzebuje super hiper basu i robić sobie do extra kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polaryzacją jest wszystko dobrze, kombinowałem już z miejscem w bagażniku lecz bez żadnych zmian. Dzięki co do głośnika, spodziewałem się że w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś dobrego, a mało jest głośników z mocą 150 rms nawet z tych lepszych firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten GMS szybko się "kończy" , tzn. stuka o nabiegunnik i to nawet nie podając mu jego nominalnej mocy .

 

Zmieniałeś polaryzację suba? Spróbuj, bo może się okazać że nie będzie trzeba wykładać kasy ;)

 

 

Powalla chyba Tobie się coś szybko kończy :).. pomyliło Ci się chłopie z GMS 250 !!, to jest zupełnie inny sub, miałeś to chociaż w ręce ?

Te subwoofery to stare konstrukcje , jedne z lepszych w swoim czasie jakie były, z tego co pamiętam to fizycznie nie dało się dobić go do nabiegunnika,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze Cie stochus skoncz juz tez z tymi stxami ...

A ciebie co boli ? Te stx'y nie mają w tej cenie konkurencji , słuchałeś chociaż ?

 

Ten GMS szybko się "kończy" , tzn. stuka o nabiegunnik i to nawet nie podając mu jego nominalnej mocy .

Zgadzam się w 100% przy mostku z MRV f300s potrafił stuknąć bez przesteru oczywiście .

 

Z polaryzacją jest wszystko dobrze, kombinowałem już z miejscem w bagażniku lecz bez żadnych zmian.

Co znaczy że jest ok ? Zmień ją na przeciwną względem woofera . Spróbuj ustawienia , w którym nie gra prostopadle do klapy a bardziej w dach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba w pewnym okresie i oba kupione nówki ...oba daremne .

 

 

 

Czasy Świetności ta konstrukcja ma już za sobą , ale chciałbym przypomnieć lub uświadomić ,że właśnie na tym głośniku pewna ekipa ze Śląska zgarnęła 1 garnek :) swojego czasu :) .

Mankamentem była duża buda , ale dla niektórych to zaleta, w dużej szczelinie 9300 robił większe ciśnienie niż , głośniki z 2 x większymi magnesami.

a z technologicznego punktu widzenia ta z przed 10 lat konstrukcja była oparta na cewce ( SKSV), cewki tego typu dziś są wyróżnikiem i punktem chwały w produktach STX

co notabene jest zaletą i dobrze świadczy o STX-sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mogę prosić o jakieś nakierowanie na konkretnego STX-a bo w wyszukiwarce w allegro wyskoczyło tego w .... Co do tej polaryzacji to jutro podłącze odwrotnie i sprawdzę jak zagra.

 

A subwoofer obecnie mam plecami do tylnych foteli a głośnik skierowany jest do klapy, i to jest najbardziej optymalna pozycja jak testowałem w innych miejscach bas po prostu znika. Dodam jeszcze że zatkałem gąbką otwór BR przy otwartym to więcej to buczy niż basu daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynka została kupiona na giełdzie elektronicznej razem z głosnikiem kiedy to byłem młody i ... :) czy to jest strojone i dopasowane raczej nie, lata temu jak to kupiłem jeszcze pod jakiś wzmacniacz chiński który się spalił tak to leżało aż nabyłem omege później Alpinke i wzmacniacz + vibe ba6 (to już dzięki forum :0) i postanowiłem to podłączyć ponownie. Od cała historia suba.

 

Obudowa b.podobna do tej "podobna" http://caraudio.nazwa.pl/basser/allegro/zdjecia/obudowy/SK12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...