Skocz do zawartości

Fura do 10 tyś ?


marcin-real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak Ci zależy na niskim spalaniu to szukaj japończyka , jak na wnętrzu - niemca. Szukaj auta na BP i jak masz gazownika zaufanego to dopiero po 2 tyg pakuj LPG , bo jak widzę jak są LPG pomontowane i poregulowane to 80 % nadaje się do ogarnięcia. Znajomy ma Suzuki Baleno w kombi z sekwencją LPG poprawianą u mnie, z tego co wiem to mało pali ale ile konkretnie to Sinoff wie.

post-5046-0-48253900-1338203930_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

206 to tragedia i kosztowna belka z tyłu...

 

750zł - rzeczywiście kosztowna... Co do "tragedii" - chciałbyś mieć w tej Maździe takie wnętrze i wyposażenie(od sensora deszczu, skóry+alcantara przez auto klimę po podgrzewane lusterka) jak ja w 206 :wink: O osiągach/wyglądzie nie wspominam nawet. Każdy samochód ma swoje wady i zalety, ale pisanie że wymiana/regeneracja belki (zwłaszcza w porównaniu do wielowahaczy) jest kosztowna, jest nieprawdą.

 

Tym bardziej że robi się to co ~150tys. km.

 

O rdzy też nie ma mowy, oprócz jednego miejsca w rocznikach przed 2001r. (za nisko osadzona szyba i kumulacja wilgoci na klapie), bo jest ocynk.

 

Pierdoły się psują, ale kilka wersji (1.6 16V PB, tak jak u mnie 2.0 16v PB czy 2.0HDI) jest udanych, różnie to bywa.

 

Generalnie wszystko zależy od egzemplarza. Polecane powyżej Punto II to mój pierwszy samochód i był dramat, non stop problemy i to często poważne. Za to egzemplarz znajomych, bezproblemowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a do macierzy w nowszej generacji byś nie wrócił ? :wink:

Spokojnie 2002-2003 rok wygarniesz (może nawet jakąś initialkę), 1.4/1.6 16v znoszą gaz, a prowadzi się jak dla mnie znacznie lepiej niż np. 206. Przynajmniej poznawanie forum byś miał z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik gazownik dnia 28 maj 2012 - 14:56 napisał

Dopisz jeszcze że są lepiej wyciszone spasowane bardziej komfortowe i lepiej wykończone , to się skręcę ze śmiechu

 

ale wystarczy 1.4 i wszystkie tdi bierzesz a o 1.6 vtec juz nie wspomne

 

Slaby wyznacznik dobrego auta , pozatym 1,4 90km twoim zdaniem to szybkie auto ? I wszystkie TDI bierze ? Nawet Glupi Golf III 1,9 jest szybszy lub rownie szybki , Ibiza 1,9 jest szybsza i mowie tu o autach w tanszych a Golf IV zjada go i wypluwa kilkoma TDI 1,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomnial o ...skodzie fabia , a nie gnija , w miare mlode mozna kupic za dyche ,latwe do zagazowania, no i latwe w miare pod CA ;)

 

Powalla fakt nik nie wspomnial a i jest takm jak piszesz , ale Marcin chce z gazem lub zagazowac a z tego co sie orientuje bo kilku moich znajomych ma te auta i wlasnie w gazie ( sekwencja ) i kazde sie dusi krztusi gasnie na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo to zgnilce, szczegolnie w podlodze,

 

Przyjedź i mi pokaż zgnilizne w podłodze lub gdzie indziej (2000r.).

Od 98r. wszystkie szły na ocynku.... Miałeś Bravo/Brave/Maree że tak wiesz ? :)

A jak gniły to głownie te kupione w polskim salonie :)

 

W tym budżecie można kupić zadbaną końcówkę serii(00-01) w full opcji.

 

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fiat jako fiat to całkiem fajna opcja poza starszymi japoncami...

Dokładnie tak. A Bravo I cały czas stylistycznie dalej posiada aktualny design.

Jeżeli chodzi o wersje silnikowe to prócz wspomnianego gdzieś wcześniej JTD to z benzywnowych zdecydowanie 1,6 chyba najlepszą opcją,bądz 1,2 jako typowe autko do miasta albo w trasie,ale bez częstego wyprzedzania :)

No chyba że kolega lubi wrażenia z jazdy to 2,0 HGT w Bravo,LPG powinno łyknąć gdzieś w granicach 13-14l niezamlulając oczywiście :)

 

No i wiadomo dużo też zależy od tego jak kto dbał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby wyznacznik dobrego auta , pozatym 1,4 90km twoim zdaniem to szybkie auto ? I wszystkie TDI bierze ? Nawet Glupi Golf III 1,9 jest szybszy lub rownie szybki , Ibiza 1,9 jest szybsza i mowie tu o autach w tanszych a Golf IV zjada go i wypluwa kilkoma TDI 1,9

widze ze nie jezdziles nigdy honda. kiedys tez bylem zapatrzony tylko w diesla az pewnego dnia jechalem z kumplem honda civic seria 1.4is (90km) i przykozaczyl mondeo 2.0tdci po chipie (z tego co mowil 170km) zostal daleko z tylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci objechał tą Hondę 1.3 ... ale to nie jest wyznacznikiem "jakości" auta ...

Zobacz czego temat dotyczy, potem proponuj, z Civiców był by to 6 gen. "angielka" według wymagań, bo musi być 5D :P ( w przypadku Morfi-ego ) no i audio friendly, a Honda raczej do tych nie należy, chyba że włożysz dużo w wygłuszenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci objechał tą Hondę 1.3 ... ale to nie jest wyznacznikiem "jakości" auta ...

Zobacz czego temat dotyczy, potem proponuj, z Civiców był by to 6 gen. "angielka" według wymagań, bo musi być 5D :P ( w przypadku Morfi-ego ) no i audio friendly, a Honda raczej do tych nie należy, chyba że włożysz dużo w wygłuszenie ...

a to sory nie doczytalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie jezdziles nigdy honda. kiedys tez bylem zapatrzony tylko w diesla az pewnego dnia jechalem z kumplem honda civic seria 1.4is (90km) i przykozaczyl mondeo 2.0tdci po chipie (z tego co mowil 170km) zostal daleko z tylu

 

taaa... i frytki do tego, to mondeo to chyba sobie spokojnie spod swiatel ruszało, czego zapewne o hondzie nie mozna było powiedziec :P

 

z mojego podwórka polece nissanka n15 - wszystkie benzyny. Tylko trzeba troche przeszukać zeby niepognite było, jakieś CA też sie uklepie :)

Sekwencje podobno przyjmują dość dobrze na klate :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z 206 ? jak tam gazoorrooo ?

OK nie ma problemu , ale za to.....to miejsce wooferów......

 

Wiesz propozycji jest sporo bo i różne ludzie priorytety mają. Trudno coś konsekwentnie doradzić. Odpowiedz sobie procentowo co jest dla Ciebie/Żony priorytetem : wykończenie , blacha , ekonomiczność , bezawaryjność , osiągi , wygląd , komfort , wyposażenie , prowadzenie , rocznik

 

Dla przykładu u mnie wygląda to tak: wykończenie 20% , blacha 20% , ekonomiczność 0% , bezawaryjność 0%, osiągi 0% , wygląd 10% , komfort 20% , wyposażenie 20% , prowadzenie 10% , rocznik 0%

 

Sposób oceny wymagań w/g % gdzie suma nie może przekroczyć 100% jest dobra bo nie możesz dać wszędzie po 50 % - takie rzeczy to tylko w erze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 28 maj 2012 - 15:12 napisał

Slaby wyznacznik dobrego auta , pozatym 1,4 90km twoim zdaniem to szybkie auto ? I wszystkie TDI bierze ? Nawet Glupi Golf III 1,9 jest szybszy lub rownie szybki , Ibiza 1,9 jest szybsza i mowie tu o autach w tanszych a Golf IV zjada go i wypluwa kilkoma TDI 1,9widze ze nie jezdziles nigdy honda. kiedys tez bylem zapatrzony tylko w diesla az pewnego dnia jechalem z kumplem honda civic seria 1.4is (90km) i przykozaczyl mondeo 2.0tdci po chipie (z tego co mowil 170km) zostal daleko z tylu

 

 

Po pierwsze jechalem , nie mialem ale jechalem.

Po drugie nie wyssalem sobie tej tezy z palca tylko nie uwazam ze auto ktore ma ponad 10,5sekundy do setki jest szybkie a moj post polegal na porownaniu danych fabrycnych danych aut i silnikow

Po trzecie codziennie w piatek scigam sie z 1,6 Vtec, 1,5 i 1,4 w civicach a takze z roznymi kombinacjami CRX bo w piatki sa spoty hondy i zawsze ktos da sie podpuscic i 1,4 90km ( wiem bo gadalem z nim na swiatlach ) zostaje naprawde daleko z tylu w konfrontacji z moim dieslem 1.5 ta mocniejsza chyba 115km dotrzymuje kroku 1,6 Vtec owszem szybki na starcie zostaje ale pozniej wysokoobrotowy silnik robi swoje i jeszcze przez pare tygodni bedzie mial radosc z wygrywania ze mna.

 

Pewnie jestes posiadaczem takiej hondy ze wychodzisz z takimi dziwnymi wnioskami jezeli tak to powiedz gdzie mieszkasz i jezeli masz seryjna honde 1.4 90km i jestes tak pewny swojej tezy to moge podjechac polowe drogi i stawiam 1000zl plus dla wygranego zwrot kosztow dojazdu ze na 1/4 mili objade cie swoim JTD lub przyjade TDI jezeli symbolika robi ci roznice i wtedy udowodnie ze gadasz glupoty a z objechaniem mondka 170km honda 90km to tylko zadam pytanie - Ten w mondku wiedzial ze sie scigasz ? :D Chcesz mi powiedziec ze objedziesz "kazdego TDI" a ja ci mowie ze to bzdury.

 

 

Co do zapatrzenia w diesla tu tez sie mylisz wiekszosc aut jakie mialem to benzyny i teraz tez mam poza dieslem benzyne i nie faworyzuje zadnego z nich. I tez nie mowie ze honda to zle auto Civice VII jak najbardziej przygarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie jezdziles nigdy honda. kiedys tez bylem zapatrzony tylko w diesla az pewnego dnia jechalem z kumplem honda civic seria 1.4is (90km) i przykozaczyl mondeo 2.0tdci po chipie (z tego co mowil 170km) zostal daleko z tylu

Fajny samochód, ale powoli można zacząć go stawiać obok Golfa III na zlotach okolicznych pod dyskoteką, przepraszam, (nic do Was nie mam, bo nie każdy taki jest! ani do Golfiarzy ani właścicieli Hondy) ale ostatnio co raz częściej te samochody są po prostu zwieśniaczane i służą jako młodzieżowe wozidła.

 

Co do jakości Hondy i silników, to jeździłem troszkę CRV 2.0 benzyna 2004 rok (ok. 300 km w sumie) i w ogóle ten samochód do mnie nie przemówił. Skrzynia porażka, silnik mułowaty jak na masę samochodu (trzeba wysoko kręcić - wtedy coś tam może i pokazywał, ale też nie za dużo), wykończenie również do bani (wiem co mówię, bo robiłem go "od podstaw") i rozebrałem praktycznie całe wnętrze. Jedyny plus to przestronność i niektóre bajery - ale w tej klasie nie powinny dziwić. Był też Accord z 2006r, tutaj już inna bajka, motor 2.0 - ale o dwa nieba lepiej to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widze ze nie jezdziles nigdy honda. kiedys tez bylem zapatrzony tylko w diesla az pewnego dnia jechalem z kumplem honda civic seria 1.4is (90km) i przykozaczyl mondeo 2.0tdci po chipie (z tego co mowil 170km) zostal daleko z tylu

 

Zejdź na ziemię :) Mam kumpla który ma taką Hondę i robie go swoim Fiacikiem 1,6 na 17 zoll :)

EOT :) Trzymajmy się tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...