Skocz do zawartości

Opadanie panela od clarka 958rmc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do forumowiczów, którzy użytkują owego clarka lub mieli mogą się wypowiedzieć w temacie.

Mam na "warsztacie" to radiałko i niepokoi mnie sposób opadania panela, a mianowicie mam wrażenie, że jedna strona (ta od strony mechanizmu napędowego) opada o ułamek sek. szybciej niż druga co powoduje wrażenie "krzywo" opadającego panela. A ponieważ wystartowała minimalnie szybciej to i deczko niżej kończy opadanie. Jak się spojrzy na radio od przodu i dokładnie przyjrzy opadniętemu panelowi można zauważyć, że ta "szybsza-lewa" strona jest o jakieś 0,5-1mm niżej niż prawa.

Czy w waszych egzemplarzach też tak jest?

Mechanizm chodzi sprawnie, cicho- ogólnie wszystko w porządku.

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym modelu obie strony sprzężone są wałkiem napędowym ale jeśli tak, to możliwe że w jednej stronie koło zębate w jakiś sposób przeskoczyło. Zobacz, czy nie ma luzów albo jakiś ząb nie jest wyłamany itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek za info.

Mnie też to deczko dziwi, ale może tak ma być. Wszystko chodzi jak trzeba, bez zarzutu.

Może ten model tak ma.

A czy tam jest wałek, linka czy jeszcze jakieś inne ustrojstwo to mnie nie interesuje jak działa. A bez potrzeby nie będę pchał paluchów. Chciałem tylko zapytać posiadaczy tego modelu lub innych clarków z takim panelem i z takim mech. opadania jak z tym jest.

Może to właśnie norma i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...