Skocz do zawartości

zzestaw, co sadzicie?


lysutki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZESTAW:

wzmak: BLAUPUNKT GTA 460 280zł ....(chyba ze VA 475 - 340zł)

sub: BLAUPUNKT GTB 1200 MK II 160zł

glosinki-przod: Hertz DSK 165 160zł

 

 

razem: 600zł

 

co wy na to, i co ewentualnie zamienic (trzymajmy sie w miare blisko ceny wysciowej tak +100 zł max, bo -100 pewnie nie )

Glosniki HERTZ wiem juz z forum ze sie nadaja, co do suba, to pewnie moze byc, glownie dreczy mnie ten wzmacniacz, czy aby bedzie dobry (moc, dzwiek, mozliwosci regulacji itd...)

 

 

Radio mam stare, ale jare :hyhy: Pioneer keh-p8600r + zmieniarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dwie pierwsze pozycje może warto zmienić :hyhy: napisz jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz od zestawu, czy masz już kable do podłączenia wzmaka (sygnały i zasilanie), czy sprzęt musi być nowy, może używki wchodzę w grę, masz może wygłuszone drzwi, albo planujesz to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyki slucham przeroznej, rocka, rnb, troche popu pewnie zawsze wpadnie, techno czasem... generalnie nie bardzo da sie to sprecyzowac - slucham wszystkiego.

 

od zestawu oczekuje ze bedzie gral przyjemnie, nie jestem audiofilem agro tuningu nie chce, ja mam slyszec muzyke w aucie a nie poza nim :hyhy: powiem tak, mam w sumie gora tysiaka do wydania, nic jeszcze nie mam procz radia, ktorego nie chce zmieniac, bo bardzo je lubie a do najgorszych nie nalezy, wiec nie ma sensu.

 

sprzet.. no wolalbym nowy, wiadomo, przetyrane glosniki to kiepska sprawa, a kupic suba ktory jest w dobrym stanie to raczej loteria, wzmacniacz moze byc uzywka ewentualnie ale tez nie bardzo przechodzona bo nie zamierzam zmieniac sprzetu przez dluzszy czas - sprzet bedzie wedrowal z auta do auta w razie zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz -out

sub -out

sys przod -out

do zmiany wszystko

 

Generalnie za ta kase kupic dobry uzywany wzmacniacz + jakis oklepany system przedni mieszczacy sie w tym budzecie(informacje na ten temat znajdziesz od groma na forum) jak cos zostanie(a jak nie to dolozyc) wytlumic drzwi i zrobic solidne mocowanie dla glosnikow.

 

Suba sobie zostaw na nastepna wyplate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche poszukalem i zaproponuje ci taki zestaw na styk w 700stowkach sie zamkniesz do tego niestety musisz doliczyc wygluszenie i kable to kolejne 200zł ale na to nie ma bata gdyby odjac te 200zł z tych 700zł bylo by 500 a za to glosniki przod i alpinka a o subie trzeba by zapomniec narazie wybor nalezy do ciebie. Albo znajdziesz sianko na wygluszenie i kable albo kup glosniki przod wzmaka wyglusz drzwi a jak bedziesz przy kasie dokup suba

 

PRZOD CRUNCH PZN 150zł

http://www.allegro.pl/item458015556_crunch...xx_seriess.html

lub

te hertze co wybrales

lub

HELIX DB 62 199zł

http://www.allegro.pl/item454536613_helix_...lka_gratis.html

WZMAK ALPINE MRV-F400 320zł

http://www.allegro.pl/item462682591_alpine...bacz_warto.html

SUB Magnat xpress 10 199zł

http://www.allegro.pl/item461050241_magnat..._hifi_w_wa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę bardzo:

Zestaw przedni μ-Dimension EL-6 Comp - 350zł

Wygłuszenie drzwi + dystanse około - 130zł

Subwoofer RE Audio RE-10 D4 - 270zł + obudowa samknięta 14L

Przewody około 150zł

Do tego zestawu wzmacniacz z nowych mogę polecić:

μ-Dimension μ-Glow 4075v.2 - 700zł

U.S.Amps XT-800.4 - 700zł

Jak może być używany to szukaj jakiegoś axtona, signata lub alpine ze starszych serii.

Jeżeli tak skompletujesz sprzęt i wszystko dobrze zamontujesz to daję ci gwarancję że będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysutki, po co ta ironia? :zly: Co zrobić, że to drogie hobby? Z tego co podał maxtz podstawa to

Zestaw przedni μ-Dimension EL-6 Comp - 350zł lub taniej troszkę Helix-y DB 62.1

Wygłuszenie drzwi + dystanse około - 130zł

Przewody około 150zł

 

i już przekracza Twój założony budżet a nawet tego nie zasiliłeś jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co? bo nie czytacie o co pytam. ja pytam o zestaw w danej cenie, pytam czy za TE pieniadze to jest OK czy moze cos innego, o nic wiecej nie zapytalem...

wiadomo ze jak wydam 4 razy tyle to bedzie lepiej, a jak wydam 10 razy tyle to juz w ogole nie bede chcial wysiadac z auta.

kazde hobby jest drogie, chyba ze lapanie motyli, to tylko siatke profesjonalna trzeba sobie kupic i kapelusz.

 

panowie, ceny podalem, za ta kase mam kupic audio do auta i koniec.

 

i nie piszmy sobie ze jakbym mial 2000 to bym mial fajniej, JA TO WIEM

 

sory za nerwy, ale po prostu czytajcie co pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaproponowałem Ci wcześniej żebyś to zrobił etapowo tak jak z reguły proponuję każdemu klijentowi gdy jest problem z budżetem ale ty jednak powiedziałeś :

ja jednak sie upieram przy calosci od razu, bo teraz mam czas i pieniadze, a pozniej bedzie kiepsko, i nie rusze tego przez najblizszy rok, na bank

Tak więc zaproponowałem zestaw brzmiący lepiej od tego:

powaznie to nie potrzebuje cudu, tylko czegos co bedzie gralo lepiej niz 4 glosniki ktore posiadam(sony x-plod tyl - polka, ktorej chce sie pozbyc i fabryczny przod z golfa mk3)

a przy tym jeszcze za miarę rozsądne pieniądze (kupując wzmacniacz używany) Niestety w dobrej muzyce w samochodzie najważniejszy jest przód i tego nie przeskoczysz tak więc po najmniejszej linii oporu można to zrobić tak:

Przód Helix DB 62.1 - 200zł

Głuszenie drzwi + dystanse - 130zł

Przewody - 100 - 130zł

i zostaje jakieś 140zł za co nie kupisz ani wzmacniacza ani subwoofera tak więc albo szukasz używek albo posłuchasz mojej wcześniejszej rady i zrobisz to po kolei i będziesz się cieszył fajnym graniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, a jesli chcesz całosci za ta kase od razu to po prostu wybierz sobie cos kolorowego na allegro i uznaj ze na tym forum nie uzyskałes pomocy... Za ta kase co bys nie wybrał i tak bedzie dziadostwem i nie zapewni wogole podstawy jakiejkolwiek jakosci...

Bylem w takiej samej ytauacji jak TY, do teraz nei mam kasy na to co chialbym- posluchalem ludzi na forum i zrobilem audio etapowo, co prawda to nie koniec ale na dzien dzisiejszy za stosunkowo niewielkie pieniadze osiagnałem namiastke jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy bez urazy ale jezeli zostal zaklorzony temat budzet i wymagania to dlaczego wszyscy na sile go zmuszacie jezeli on chce czegos innego ja mu podalem zestaw ktory zagra calkiem przyzwoicie a za te pieniadze to nawt bardzo dobrze odrobina nagiecia funduszy i bedzie mial co chce wszyscy wiemy ze jak by nial na to z 1500 to zlorzyc zestaw to nie filozofia a za 600-700 juz tak. Ja tez wiem ze idealnie jest kupowac klocek po klocku i wszystko odrazu wypas i za rok miec zajebiscie grajacy sprzet , ale tu sa konkretne wymagania wiec sprobujmy im podolac

 

[ Dodano: 2008-10-19, 20:43 ]

a co do braku namiastki jakosci nikt mi nie powie ze alpina v12 + hertze 165 + magnat express to az taka wiocha ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale tu sa konkretne wymagania wiec sprobujmy im podolac

sanders156, ale To juz zrobiłes Ty jak juz zauwazyłes, (no moze dodoałbym ze helixy z tych wszystkich propozycji beda zdecydowanie najrozsadniejsze) nie da sie tu nic innego stworzyc bez nagninania kosztów wiec staramy sie to ewidentnie koledze uswiadomić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja rozumiem naginanie kosztow ale 100-200zł to naginanie a nie propozycje typu 600 + 1000 to sie zobaczy. helixy pewnie i najrozsadniejsze ale jak ich sluchalem to przynajmniej ja nie wiem czym sie wszyscy zachwycaja 30 - 40 zł wiecej i mozna wyrwac fajne glosniczki kicx a i hertze fajnie u mnie graly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak

 

helixy 62.1 199zł

 

tłumienie drzwi i dystanse - 120zł

 

sygnałowe + zasilajace 150zł

 

i do narazie tyle - mamy ok 480zł, więc 120zł odkładamy.

 

i kolejne 600zł więc mamy 720zł

 

będzie trzeba dolozyc 130zł.

 

Carpower hpb 604 - 500zł

 

Lanzar MAX12 w BR - ok350zł

 

 

 

Oczywiście mozna poszukac uzywek i zmiescic sie ze wszystkim w nawet 1000zł podejrzewam.

 

Skrzynke napewno BR. Na poczatek to dobre skrzynki bo robia sporo dymu nawet z taniejgo suba. Budzet widzisz zmiesciles sie. Na poczatek helixy pod radio i tye pozniej zasili je 2 kanaly z CP, a dwa kolejne w mostek na suba.

 

Oczywiscie nie wszyscy pamietaja ze koszty przerobek tez sa... syki w slupki - zywica wlokno, lakier, podklad, papier scierny, szpachla itp itd. a konektorki klemy zaciski cyna pasta lutonicza ?? tego sie nie liczy prawda ?

 

[ Dodano: 2008-10-21, 09:25 ]

gdybys mial jakies problemy pisz. kolega z miasta w koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z radami Blaupunkta zostawiam w spokoju

 

zamowilem dzisiaj wzmaka Alpine V12 MRV-400 - mysle ze bedzie OK

 

do tego zaraz jade po HERZ DSK 165 z dystansami pod moje auto (Golf mk3) - mam nadzieje ze beda dobrze pasowaly

bede podlaczal pod wzmacniacz, bo z radia to bedzie lipnie - 17 W RMS raczej nie przekonuje mnie do glosnikow 70 W RMS

 

kabelki to gdzies w lodzi w sklepie chyba wezme,

 

a suba kupie dopiero jak wszystko polacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo rozsadnie :P bo wlasnie istnieje taka opcja ze jak wygluszysz ( ale powaznie uwzglednij to w planach bo roznica jest ogromna) to moze narazie sub nie bedzie konieczny

 

[ Dodano: 2008-10-21, 13:40 ]

a jak bedzie to kupuj i wydaje mi sie ze na jakis czas twoj apetyt zostanie zaspokojony , w razie jak bys mial problemy pisz pw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...