Skocz do zawartości

Sony, Kenwood czy JVC ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcę kupić radyjko i po długiej selekcji pozostały mi już tylko 3 do wyboru:

1. Kenwood KDC-BT92SD;

2. SONY DSX-S300BTX;

3. JVC KD-SD80BT

 

Co muszę mieć w radiu to: Bluetooth, wyjście USB na kablu z tyłu i 2 pary wyjść RCA.

Które z tych radyjek byście więc wybrali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood 92sd i wspomniane JVC 921 mają korekcję czasową w 6 kanałach , którego te inne nie mają na pokładzie.

 

Co do samej gry 921 , to jest dość dynamiczne ... jakby na stale włączony Loundness ;)

 

Dynamicznie to jest, ale z loudnessowym graniem, to się nie zgodzę. Średnich też mu nie brakuje :)

A wiesz może jak gra ten Kenio 92sd? Można porównywać do starych serii 7534, 8534, 9531 czy raczej kupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie grać też ma dobrze :) nie słyszałem żadnego ale za te pieniądze to chyba tragedii już nie ma - szczególnie jeśli chodzi o Kenwood'a bo niby jakiś test niemiecki wygrał jak czytałem. Jeśli chodzi o wygląd to właśnie nie lubię jakiś udziwnień i też Kenwood mi najbardziej pasuje bo prosty. Sony nigdy mi się nie podobały bo nadźgane tam wszystkiego i świeci się jak choinka tak samo to JVC. Ale z drugiej strony jak za sam wygląd Kenka mam dać 200 zł wiecej to trochę mi szkoda :/ za to Sony mi pasuje bo nie ma CD którego i tak ni eużywam i fajny pomysł z tym chowanym USB :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z kenwooda to miałem tylko 6524 i potem ... zostałem wyznawcą Alpine z przerywnikami na Clarka . Tego 92sd nie udało mi się posłuchać ale nie spodziewałbym się cudów ;)

Czy opłaca Ci się dopłacać "za wygląd" 200zł , to już musisz samemu sobie odpowiedzieć . Co do loudnesowego grania , to może średnicy nie brakuje ale dół jest pogrubiony ... i to sporo pogrubiony . To się może podobać ale na bank nie jest "neutralne" ... całe menu przekopałem aby zobaczyć czy aby przypadkiem nie wpakowali oprócz Loudnesu jeszcze jakiegoś wynalazku (jakiś suprebasior) , bo nadmiar dołu od razu rzucił się w uszy .

 

W 921 jak dasz wyświetlacz na negativ (lub positiv teraz nie sprawdzę) , to świecą się tylko cyferki a reszta jest czarna ...jakby jeszcze te 3 klawisze funkcyjne po prawej nie waliły na czerwono , to już wypas ;) aaaa no i po kij je w ogóle dali tego nie wiem , bo można to było w normalnym menu wpakować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD nie ma procesora z czasówkami i ma mniej rozbudowany korektor , no a parametry to oni wszystkie kopiują w tabelkach . Jak gra JVC? Opisałem przecież ... aaa dodam że góra pasma nie jest ostra , czy raczej agresywna w swojej barwie :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD nie ma procesora z czasówkami i ma mniej rozbudowany korektor , no a parametry to oni wszystkie kopiują w tabelkach . Jak gra JVC? Opisałem przecież ... aaa dodam że góra pasma nie jest ostra , czy raczej agresywna w swojej barwie :hyhy:

 

A najlepiej gra jak się EQ ustawi na FLAT i czasówki ustawi 115 cm na wszystkie głośniki. Omija się wtedy procesor DSP :wink:

A co dołu, to mi go właśnie brakowało, dopiero ja wsadziłem woofery MP 5.16 to gra :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gra jak się EQ ustawi na FLAT i czasówki ustawi 115 cm na wszystkie głośniki. Omija się wtedy procesor DSP

 

To pierwsze to rozumie ale ta reszta , to już ...dziwne rzeczy ;) Proca i tak nie ominiesz takimi ustawieniami , a co najwyżej rezygnujesz na własne życzenie z dobroci jego posiadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej gra jak się EQ ustawi na FLAT i czasówki ustawi 115 cm na wszystkie głośniki. Omija się wtedy procesor DSP :wink:

A co dołu, to mi go właśnie brakowało, dopiero ja wsadziłem woofery MP 5.16 to gra :rotfl:

 

 

pawel_luk1 miałeś styczniość z innymi radyjkami oprócz tego jvc 921 ? Pytam z ciekawości, bo chciałbym się dowiedzieć jak wypada to radio na tle innych np. starszych modeli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze to rozumie ale ta reszta , to już ...dziwne rzeczy ;) Proca i tak nie ominiesz takimi ustawieniami , a co najwyżej rezygnujesz na własne życzenie z dobroci jego posiadania ;)

 

Właśnie takim trikiem pomija się proca w tym radiu - wszystkie czasówki na równo (np. na 115 cm). Ja tego nie wymyśliłem, wyczytałem to na jakimś forum car audio u kolegów ze wschodu (gdzie bardzo chwalili to radio). Potwierdzeniem, tego jest test w rosyjskim Avto Zvuku. Robili tam nawet pomiary pasma przenoszenia z włączonym procesorem i bez. http://www.avtozvuk..../10/022-jvc.htm

 

 

A tu pasmo:

http://www.avtozvuk.com/az/2011/10/CDs%20gr/jvc.jpg

 

A co do proca i jego "dobroczynności", to po co mi proc, który robi podwójną konwersje A/C, C/A. Po takie "grzeszki" właśnie robią producenci radyjek.

I przetwarzanie sygnału cyfrowego wygląda tak: Źródło dźwięku -> C/A (burr-brown) -> proc A/C, C/A (jakieś Akmai Kasei). I tak jest właśnie w tym JVC, ale inni też tak robią niestety, np. Kenwood 8534, 9531, Clarion 788.

A Pionki RS i starsze Alpine CDA mają tak: Źródło dźwięku -> proc -> C/A (3x burr-brown). Jest różnica?

 

 

pawel_luk1 miałeś styczniość z innymi radyjkami oprócz tego jvc 921 ? Pytam z ciekawości, bo chciałbym się dowiedzieć jak wypada to radio na tle innych np. starszych modeli...?

 

Miałem głównie Kenwoody: 6541, 7534, 7041 i jakieś Alipne z serii CDE.

Najlepsze jakie miałem to Kenio 7534 i do niego można śmiało go porównać w sensie jakościowym, a nie brzmieniowym.

Jak dla mnie JVC 921, jak to się mówi "gra", jest scena, detal, fajne wokale, fajne gitary (basowe też) :), skrzypce, jest kopnięcie.

W sumie o Keniu 7534 mógłbym napisać to samo :) Oba "grają", ale każde trochę inaczej.

 

Skoro moderator poleca, to brać i nie dyskutować :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takim trikiem pomija się proca w tym radiu - wszystkie czasówki na równo (np. na 115 cm). Ja tego nie wymyśliłem, wyczytałem to na jakimś forum car audio u kolegów ze wschodu (gdzie bardzo chwalili to radio). Potwierdzeniem, tego jest test w rosyjskim Avto Zvuku. Robili tam nawet pomiary pasma przenoszenia z włączonym procesorem i bez. http://www.avtozvuk..../10/022-jvc.htm

 

A tu pasmo:

http://www.avtozvuk.com/az/2011/10/CDs%20gr/jvc.jpg

 

 

 

Miałem głównie Kenwoody: 6541, 7534, 7041 i jakieś Alipne z serii CDE.

Najlepsze jakie miałem to Kenio 7534 i do niego można śmiało go porównać w sensie jakościowym, a nie brzmieniowym.

Jak dla mnie JVC 921, jak to się mówi "gra", jest scena, detal, fajne wokale, fajne gitary (basowe też) :), skrzypce, jest kopnięcie.

W sumie o Keniu 7534 mógłbym napisać to samo :) Oba "grają", ale każde trochę inaczej.

 

Skoro moderator poleca, to brać i nie dyskutować :rotfl:

 

Czyli co tragedii nie ma..? Pytam bo szukam czegoś z USB (nie koniecznie z BT) i tak nie wiem co kupić....Mogą być używki i moga być nowe radia, ale jak tak patrze to wśród używek nie ma nic takiego ciekawego...a cena za JVC 921 (za nówke) nie jest zbyt wygórowana (patrząc na wyposażenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam poleca od razu ;) To solidne zrobione radio z prawie ful wyposażeniem (brak pełnej zwrotki) za 700zł nie często się spotyka ...no i WAV czyta ;)

 

Co do ominięcia proca w taki sposób, to pierwszy raz się z tym spotykam! Trzeba przetestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam poleca od razu ;) To solidne zrobione radio z prawie ful wyposażeniem (brak pełnej zwrotki) za 700zł nie często się spotyka ...no i WAV czyta ;)

 

Co do ominięcia proca w taki sposób, to pierwszy raz się z tym spotykam! Trzeba przetestować :)

 

Przetestuj, różnicę słychać na ucho, i nie jest aż tak trudno ją wyłapać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnicę słychać na ucho, i nie jest aż tak trudno ją wyłapać

 

No jasne że to słychać , bo od razu się scena rozjeżdża ;) , no ale bardziej mnie interesuje barwa dźwięku i to "sterydowe granie" ,czy się straci ... jednak dane mi to będzie sprawdzić dopiero w poniedziałek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że to słychać , bo od razu się scena rozjeżdża ;) , no ale bardziej mnie interesuje barwa dźwięku i to "sterydowe granie" ,czy się straci ... jednak dane mi to będzie sprawdzić dopiero w poniedziałek .

 

Jak będziesz testował, to żeby nie sugerować się czasówkami, ustaw takie same odległości na L i P głośnik z przodu (np. po 115 cm) i delikatnie większą odległość na suba (np. 120 cm), a potem przejdź na ustawienie ALL (wszystko po 115 cm).

 

Wg mnie bez DSP gra lepiej. Jest "pure direct", sygnał idzie tylko przez przetwornik C/A Burr-Brown (PCM1780) i omija tego nieszczęsnego proca DSP.

Jakieś Asahi Kasei AK7600 tam wsadzili, co ma gorsze parametry od PCM1780 i robi podwójną konwersje, czyli sygnał analogowy z przetwornika przetwarza na cyfrowy, potem robi "czasówki" i ewentualnie EQ, na wyjściu ma 3xDAC i znowu robi to samo co PCM1780, tylko, że gorzej.

http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/product/ak7600/ak7600_f00e.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pawel_luk1 miałeś styczniość z innymi radyjkami oprócz tego jvc 921 ? Pytam z ciekawości, bo chciałbym się dowiedzieć jak wypada to radio na tle innych np. starszych modeli...?

 

Hejka! Właśnie przez tydzień miałem Kenwooda PSW9531 i mogłem bezpośrednio porównać z JVC 921.

Dla mnie Kenio wymiekł praktycznie w każdej kategorii - scena, dynamika, separacja instrumentów.

W Keniu lepszy jest za tuner radiowy, odbiór radia jest zdecydowanie lepszy niż w JVC.

Kenio na pierwszy rzut "ucha" jest przyjemniejszy w odsłuchu, bas jest tłustszy, góra delikatniejsza, ale po jakimś czasie zaczęło mi czegoś brakować.

Przede wszystkim gitarki i skrzypce straciły "pazura". W 921 jak gitarka zagra, to aż ciary idą, a tu nic, gitarka po prostu gra, skrzypce to samo - zero emocji. Ten cały czar średnich i wysokich gdzieś uleciał.

Gitary basowe też mi gdzieś zniknęły, bębny są tłuste, ale nie ma tej precyzji w uderzeniach stopy chociażby.

 

I żeby nie było, ze jestem jakimś zagorzałym fanem JVC. 921 kupiłem w zasadzie na ślepo, a Kenia 9531 z autentycznym zamiarem pozbycia się JVC 921 w ramach "gonienia króliczka", a tu Kenio idzie w odstawkę. Zawsze byłem fanem kenwoodowego grania, a teraz jestem "byłym fanem Kenwooda".

Zresztą nigdy nie mów nigdy - teraz mam zamiar potestować Alpine CDA-9855 :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Właśnie przez tydzień miałem Kenwooda PSW9531 i mogłem bezpośrednio porównać z JVC 921.

Dla mnie Kenio wymiekł praktycznie w każdej kategorii - scena, dynamika, separacja instrumentów.

W Keniu lepszy jest za tuner radiowy, odbiór radia jest zdecydowanie lepszy niż w JVC.

Kenio na pierwszy rzut "ucha" jest przyjemniejszy w odsłuchu, bas jest tłustszy, góra delikatniejsza, ale po jakimś czasie zaczęło mi czegoś brakować.

Przede wszystkim gitarki i skrzypce straciły "pazura". W 921 jak gitarka zagra, to aż ciary idą, a tu nic, gitarka po prostu gra, skrzypce to samo - zero emocji. Ten cały czar średnich i wysokich gdzieś uleciał.

Gitary basowe też mi gdzieś zniknęły, bębny są tłuste, ale nie ma tej precyzji w uderzeniach stopy chociażby.

 

I żeby nie było, ze jestem jakimś zagorzałym fanem JVC. 921 kupiłem w zasadzie na ślepo, a Kenia 9531 z autentycznym zamiarem pozbycia się JVC 921 w ramach "gonienia króliczka", a tu Kenio idzie w odstawkę. Zawsze byłem fanem kenwoodowego grania, a teraz jestem "byłym fanem Kenwooda".

Zresztą nigdy nie mów nigdy - teraz mam zamiar potestować Alpine CDA-9855 :hyhy:

 

Własnie tego ostatniego porównania jestem najbardziej ciekaw...Cenowo radyjka wychodzą podobnie (ok 700 stów) z tym że alpine to używka a JVC nówka. Teoretycznie Alpine to wyższa półka, ale.....jak jest taka opcja to trzeba porównać :wink:

Jak będziesz po testach to koniecznie skrobnij coś tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...