Skocz do zawartości

"Następująca wtyczka uległa awarii: Shockwave Flash" czyli kolejny problem z kompem;/


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Napadł mnie kolejny problem z kompem.

Nagle coś takiego zaczęło się wyświetlać przy jakiejś grze przeglądarkowej.

Jest tak i na Chromie i na Mozilli. Przeszperałem net i różne rzeczy próbowałem.

Przywracałem system, reinstalowałem flasha i nic. Ciągle to samo.

Ktoś miał taki problem i udało się to rozwiązać?

Wolałbym uniknąć formata....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalować shockwave, przelecieć rejestr jakimś kombajnem do czyszczenia. Zassać ponownie Shockwave ze strony adobe. Wszystko z wyłączonym IE, FF i Chrome.

 

PS - shockwave to nie to samo co Flash Player ;) Instaluj go z poziomu IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem się do rad. Nic to nie dało.

 

Google ma swoją wtyczkę, może tutaj jest problem.

 

Ale przy IE też są problemy, tak samo przy Mozilli.

 

Co za szajs;/

 

Jeśli mówiąc google, masz na myśli chrome, to posiada on tylko wbudowaną wtyczkę flash player. Shockwave nie ma nic z tym wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po formacie ale nie mam płyty od Windy przy sobie.

 

@Bartekpl

wchodząc w plugins w chromie są teraz wyraźnie dwie wtyczki flasha. Obie to Shockwave flash, jedna zlokalizowana w folderze google a druga osobna w Macromedia.

 

Wyłączałem wtyczkę od google próbując działać na zewnętrznej ale to też nic nie daje;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś, Shockwave flash player to Shockwave flash player, a Flash player to Flash player. Jedna odpowiada za aplety Shockwave, a druga za zwykłe aplety flash'a.

 

Co Ci da wyłączenie wtyczki z googli, jak masz problem z Shockwave, a nie z flash'em zwykłym.m

 

Jeśli ktoś miałby pomóc w Twoim problemie przede wszystkim musi wiedzieć

- jaki komputer

- jaki windows

- 32 bit czy 64bit

- co dokładnie dzieje się podczas uruchamiania wtyczki w poszczególnych przeglądarkac

- jakie wersje przeglądare

- link do apletu, który nie działa (adres strony, na której wyskakuje błąd. jeśli na wszystkich podaj dowolny link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Już wszystko opisuje.

 

Winda 7 32bit.

Chrome: 18.0.1025.168 m

FIrefox: 11.0, widzę, że jest już 12 ale wolę na chromie siedzieć

IE: 8.0.7601.17514

 

http://imageshack.us...0/plugins2.jpg/

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

 

Tutaj screen z błędu przy jakiejś grze na Chromie oraz shot z pluginów.

 

http://www.giercownia.pl/gra/34678/farmerella/

 

Ta gierka za każdym razem powoduje błąd.

 

Sorry, lekko nie ogarniam tych Flashy;)

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy jeden fakt, bo czytając arty w necie, widzę że czasami pojawia sie nazwa shockave flash i finalnie ch.. wie o co chodzi...

 

Masz problem ze zwykłym flashem? Czyli np. player youtube, czy z Shockwave player, którego się używa do robienia gier 3D.

 

 

Przy okazji znalazłem taki art:

http://www.howtogeek...-google-chrome/

 

Sorry, nie zobaczyłem linku do gry. Nie wiem co to jest w 100%, bo normalnie jak mam aplety shockwave to odrazu prosi o wtyczkę, a tutaj również u mnie wyskakuje błąd, a później prosi o wtyczkę. Może na tej stronie jest coś zjebane? Może wyszła nowsza wersja, którą masz i gra się wywala na nowszej - co prawda byłoby to dziwne.

 

http://www.itma.vt.e...h/shockwave.htm na tej stronie masz te dwa różne aplety. Zobacz który się wyświetla, a który nie.

 

OO teraz mi ta Twoja gierka się uruchomiła :D weź wyczyść cache przeglądarki i uruchom ponownie. Czyli ogólnie mamy do czynienia z flashem, a nie shockwave ( nie wiem czemu wtyczka nazywa się shockwave flash).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, problem tylko z tą grą właściwie. Była jeszcze jedna ale nie pamiętam która.

Może faktycznie błąd związany z nią....

 

Artykuł czytałem i próbowałem. Nie pomagało. Różne kombinacje włączenia wtyczek.

 

Nie widzę, shockwave movie

Widzę flash animation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś, tak więc Twój problem to nie problem.... U mnie też wyskoczył błąd, wszedłem później jeszcze raz i śmiga (bez restartu chrome). Usuń cache i zobacz.... Jeśli nadal będzie problem to wynika on z tego, że coś ze sobą nie gra :P Odpaliłem kolejny raz i teraz znowu błąd... WIdocznie problem z kompatybilnością wstecz...

 

Pozostaje CI olać gówniane gierki flasha :D

 

Poczekaj kilka lat może zaczną wychodzić gry pisane w javascript używajac WebGL!

 

Tu masz przykłąd: http://alteredqualia.com/three/examples/webgl_terrain_dynamic.html (przyciśnij myszkę i przesuń - ruszasz animacją).

 

WebGL to rewelacyjna sprawa, dzięki której przeglądarka została pozbawiona wszelkich ograniczeń :P Dzięki temu JavaScript ma dostęp do api 3D. Za renderowanie obrazu odpowiada procesor grafiki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt konkretny błąd, zbyt konkretne awaria wyskoczyła i nie pomyślałem, że to może coś w źródle. Szczególnie, że widziałem komentarze do gry a to oznacza, że ogólnie chodzi.

 

Ogólnie ten link mam gdzieś, ale sama awaria mnie zaskoczyła.

 

W każdym razie dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to błąd w kodzie aplikacji flasha, bo wtedy taki błąd nie wyskakiwałby - zresztą nie wiem. Nie pisze we flashu. Tu raczej chodzi o to, że być może jest problem z kompatybilnością, czyli wyszło kilka nowych wersjii flasha i nowa wtyczka ma problem z inerpretacją apletu. Błąd taki czasami wyskakuje, gdy problem jest po stronie sprzętu kompuerowego... Tak czy inaczej olałbym to. U mnie wszysko co wymaga flasha działa, a jakaś gra krzaczy przeglądarkę... Olać :]

 

Ściągnij sobie gierkę na wina :P Polecam Crysis 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...