Skocz do zawartości

Konto bankowe.


Nynn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie założyć konto bankowe z możliwością korzystania przez internet. Ponieważ wynagrodzenie dostaje ' do ręki ' miesięczne wpływy nie będą przekraczały tysiąca PLN. Najbardziej zależy mi na robieniu przelewów przez internet. Gdzie najlepiej, PKO, ING ? Z góry dzięki za pomoc. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w ING, konto internetowe Direct. Żadnych opłat za prowadzenie czy przelewy.

Darmowe bankomaty na terenie całej RP.

Opłata za kartę jest tylko wtedy gdy nie uzbierasz w miesiącu płatności na sumę 200zł.

 

Jedyne prowizje są za transakcje przy kasie. (wpłata wypłata w okienku).

Praktycznie jednak można korzystać z bankomatów i wpłatomatów, wtedy kasa Ci nie jest potrzebna do szczęścia.

 

Mam i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy nie uzbierasz w miesiącu płatności na sumę 200zł.

też mam direct i u mnie chyba jest to 100 zł

 

osobiście jestem średnio zadowolony, gdyż księgują tylko do 20 w dni robocze, a nie tak jak np mBank całą dobę.

 

sporym plusem jest możliwość wybierania kasy z każdego bankomatu bez opłat. ludzie za wypłatę z obcego płacą nawet 5 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w ING, ale zlikwidowalem po pewnej niemilej sytuacji i odradzam wszystkim zlodziei z ING :kwasny:

Teraz mam w Millenium Dobre Konto i jest na prawde okej :) Oplat zero i jeszcze dostaje 5% zwrotu za paliwo i jedzenie zaplacone karta :)

 

PS. Moj post brzm jak reklama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mBanku zero oplat za wyplaty z bankomatu

A spróbujcie wyslac kase komuś na konto ale źle wpiszcie np nzawisko.Prawie każdy bank przeleje kase wdlg numeru konta co sie podało.mBank odda spowrotem kase jesli źle wpisze imie lub nazwisko.Przelew nie dojdzie do realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam ING, wolno przelewy idą, a od początku 2009 nie raczyli wymienić mi karty (jest już zdarta do białości), co prawda mam to gdzieś, mimo przez nią ekspedientki w sklepie patrzą na mnie jak.. :D

No ale to świetnie pokazuje traktowanie klienta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat mam w ING i nie narzekam. Przelewy zawsze sprawnie, karty do wyboru, do koloru - także wirtualna VISA pre paid, dużo wpłatomatów ( wygodne zwłaszcza gdy pięniądze dostajesz do ręki ) Tani system powiadamiania SMS o transakcjach itp itd. Zero opłat za jakiekolwiek transakcje bezgotówkowe, przelewy, bankomaty i wpłatomaty.

 

Ja odradzam ING, wolno przelewy idą

 

To nie zależy od banku. W ciągu dnia jest kilka sesji elixir. ING bierze udział we wszystkich 3 sesjach wychodzących i przychodzących. Jeśli wysyłasz do banku który np. opuszcza jedną sesję, wtedy są opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mBanku zero oplat za wyplaty z bankomatu

A spróbujcie wyslac kase komuś na konto ale źle wpiszcie np nzawisko.Prawie każdy bank przeleje kase wdlg numeru konta co sie podało.mBank odda spowrotem kase jesli źle wpisze imie lub nazwisko.Przelew nie dojdzie do realizacji

 

a to nieprawda i mogę pokazać screen z historii jak przychodzi do mnie przelew na zupełnie inne dane (firmowe, za fakturę)...

 

Od siebie polecę Inteligo/Mbank jeśli sporadycznie korzystasz... Z naciskiem na ten pierwszy ze względu na bezprowizyjną wpłatę gotówki w oddziałach PKO BP. Do tego za 5zł miesięcznie masz wypłaty ze wszystkich bankomatów bez prowizji. Mbank ma wpłatomaty ale różnie to z nimi bywa, przeważnie księgują szybko, ale zdarzało mi się mieć problemy... Mam rachunek prywatny w PKO BP, Mbanku (już 9 lat :D ), Inteligo i Fortisie... Zdecydowanie polecam Inteligo/Mbank. Firmowy też w Inteligo założyłem i jest ok.

 

Ing za sam interface, sposób logowania itp. odpada. Podziękowałem po 3 miesiącach. Żadnych zalet w stosunku do ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam osobiste w mBanku ale nie polecam... Wyplaty z obcych bankomatów to 5zł a w ING wszystko free...

 

mBank tez to ma

ale 5zł meisiecznie to kosztuje, wyplaty z obcych bankomatów tez 5zł miesiecznie albo za kazdym razem po 5 zł jesli nei kupisz "usługi".

 

Ogolnie wcale juz tacy fajni nei sa jak na poczatku... Było zupełnie bez oplat a tu nagle juz i za karte trzeba placic, to grosze ale mowimy o drobnostkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mbanku też trzeba płacić za niekorzystanie z karty ok 3zł. No chyba prze uzbierasz jakąś określoną sumę.

Generalnie ok ale najgorzej to z tymi wpłatomatami. Najbliżej mam do niego ok 10 km. Często się zdarza że nie działa i wtedy jest problem bo kolejny już sporo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nieprawda i mogę pokazać screen z historii jak przychodzi do mnie przelew na zupełnie inne dane (

a mi dwa razy nie przelało bo żle wpisałem dane (nazwisko)

No chyba prze uzbierasz jakąś określoną sumę.

chyba 100zl miesięcznie jak zapłacisz kartą to nie płacisz

ale 5zł meisiecznie to kosztuje, wyplaty z obcych bankomatów tez 5zł miesiecznie albo za kazdym razem po 5 zł jesli nei kupisz "usługi".

każdy musi dostosować pod siebie...co komu najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecam Inteligo, bo placówek PKO BP jest chyba najwięcej, a skoro ktoś dostaje wypłatę do ręki, to zakładam że będzie wpłacał.

 

5zł miesięcznie na wypłaty ze wszystkich bankomatów to raczej nie jest dużo, bez przesady :) Często ludzie wybierają z obcych bankomatów, bo akurat jest taka potrzeba i już przy jednym wybraniu się zwraca.

 

Najbardziej polewam z tych, którzy potrafią przejechać np. 5km żeby wziąć ze swojego bankomatu - dla mnie benzyna/czas są cenniejsze i ta piątka miesięcznie nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zależy w jakim banku chce się konto... ja np. ING nie toleruję z ww względów (interfejs, logowanie) + mała ilość oddziałów + chore prowizje przy wpłatach/wypłatach gotówkowych(9 pln wpłata na własne konto, to samo wypłata) + beznadziejne sesje elixir(do którejś godziny, już nie pamiętam bo się z tym bankiem rozstałem szybciutko).

 

Jak mam polecać komuś kto chce wpłacać gotówkę, konto na którym jedna wpłata jest droższa (pomijając ilość oddziałów, do PKO BP się nie umywa nawet) niż usługa wszystkich bankomatów w Inteligo/Mbanku (5zł miesięcznie, jak pisałem)?

 

p.s: nic nie jest za darmo - ING odbija to sobie w innych miejscach np. przy wspomnianych wpłatach na własne konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy bank łoi za transakcje przy okienku... W mbanku nie ma okienek a w ing tez nikt Ci nie kaze..A jesli chcesz w multibanku albo bre banku wplacic na m-bank to tez to kosztuje 15zł...

 

Nie dziw sie ze w PKO w okienku jest inaczej bo to prehistoryczny bank...

 

Mała ilosc oddziałów ING? Ile wpłatomatów masz w PKO?

 

Nie dziwie sie wcale ze banki ograniczaja kolejki w okienkach... Tylko PKO tego nie robi...

 

Wszyscy pracownicy Henkel Raciborz maja w PKO konto... Widywałem nie raz kolejki jak za chlebem do jednego czynego okienka w tym chorym banku bo ludzie musieli odbyc transakcje gotówkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja się niczemu nie dziwię i nie tłumacz mi proszę jakim PKO jest bankiem, bo coś tam o tym wiem (zawód - analityk finansowy) :wink:

 

2. Po co mi wpłatomaty w PKO BP, skoro w każdym oddziale/agencji PKO zrobię to bezprowizyjnie, a oddziałów/agencji jest ~6 razy więcej niż ING?

 

3. Ja już mam rachunki gdzie trzeba, kolega pytał o wpłaty gotówkowe i niskie ceny, to odpowiedziałem. Znalezienie wpłatomatu/oddziału ING w małym mieście graniczy z cudem.

 

Nie mam zamiaru "walczyć" o to, które konto jest lepsze - po prostu wg. kryteriów podanych przez autora uważam że Inteligo/Mbank byłyby najlepsze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Po co mi wpłatomaty w PKO BP, skoro w każdym oddziale/agencji PKO zrobię to bezprowizyjnie, a oddziałów/agencji jest ~6 razy więcej niż ING?

Zeby nei stac w kolejkach... Po to sa wpłatomaty... Po co mi zatem okienka...

 

No wiec kolejna kwestia jest to skad kolega jest ( nie bylo by problemu gdyby kazdy mial obowiazek uzupelniania profilu o podstawowe dane), bo poszukiwania powinien zaczac wlasnie od analizy ile i jakie placówki ma w miescie, ile i jakie wplatomaty itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba z 10 lat w Inteligo i sobie chwalę, tzn. nic mnie tam nie wkurza, nic nie place za prowadzenie, za powiadomienia sms, za wyplaty z obcych bankomatow place ale leje na to bo w Chojnicach mam 6 bankomatow PKO, ponad 30 punktow cash back, duzy oddzial w zasadzie bez kolejek i 4 agencje.

Firmowe konto mam z BS i z Polbanku, ten drugi ma troche chory system on-line, ale moja niechec do niego wynika raczej z przyzwyczajenia do intuicyjnego systemu PKO Inteligo. Konto w mbnak tez mialem ale jak kiedys mialem jakis problem i to z ich winy by to wyjasnic musialem dojechac do Bydgoszczy (90km) wyjasnic sprawe. Ze wzgledu na prawie calkowity brak (w moim przypadku) mozliwosci kontaktu w 4 oczy z tym bankiem zamknalem konto.

 

A tak na marginesie ING w moim wojewodztwie ma wplatomaty w 9 miastach najblizej ok 100km, nie ma ani oddzialu, ani bankomatu, niczego nie ma no ale Chojnice to tylko 40t mieszkancow wiec leja sobie. Jest to chyba jedyny bank jakiego nie ma u mnie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...