Skocz do zawartości

Jakie wybrać głośniki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu chciałem zrobic sobię subwoofer do samochodu co do skrzyni to dam radę zrobić sam, ale mam poytanie co do głośników :) A więc jakie polecacie głośniki "Pioneera" bassowe żeby był dobry i czysty dźwięk. Potrzebowałbym 2x tak do 2 tyś zł . Oraz 2 zwykłe jakieś tej samej formy żeby był bass i normalny dźwięk tak do 600 zł . Czyli razem 4 głośniki. Do tego bym potrzebował jakiś wzmacniacz, ale na tym nie znam się wogłóle, więc jeśli możecie to doradźcie mi jakiś wzmacniacz pod te głośniki. Wiem że troszkę niski budżet, ale napewno coś by się znalazło .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSTAWA:Trzeba poczytać trochę forum.Później zastanów sie czego tak naprawdę oczekujesz a na końcu jakie auto,jaka muzyka,jaka skrzynia,czemu pioneer itd.Pewnie zamkną tak czy inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję dobrego i czystego dźwięku. Ma być bass, ale nie ma charczeć . Auto Mazda 626 co do muzyki to słucham różnie, ale przeważnie nowe remixy 320 kb/s. A pioneera wybrałem bo nawet dobry sprzęt mają, a jakie inne są jeszcze lepsze ? Mogłybyć jeszcze z kenwooda lub JBC. A skrzynka mniej więcej ma wyglądać tak:

 

http://www.picshot.p...7/subwoofer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj FAQ Nazara, zdobędziesz nieco potrzebnej wiedzy teoretycznej. Potem poczytaj forum, min. dział "giełda" zobaczysz ile głośników pionieer jest do kupienia i co jest na prawdę warte polecenia/posłuchania.

 

W kwesti auta istotny jest rodzaj karoserii, ponieważ sedan ma najczęściej zabudowany i wygłuszony bagażnik, przez co dzwięki mają ciężko przebić się do przedziału pasażerskiego. Także pominąłeś istotny fakt. Jeśli chodzi o "zwykłe" głośniki, to kup sobie zestaw odseparowany, abyś mógł cieszyć ucho innymi tonami niż tylko z najniższego rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to znalazłem kilka głośników i mam pytanie, które są lepsze w jakości dźwięku .?

 

1. JBL P1224 1200W 12" CAR BASS SUB SUBWOOFER DVC 400W RMS

2. MTX AUDIO T810-22 10" 1200W MAX DUAL 2-OHMS T8000 THUNDER SERIES CAR SUBWOOFER

3. Pioneer TS-W309D4 4Ω subwoofer z podwójną cewką

4. Pioneer TS-W3002D4 Subwoofer

5. http://pl.jbl.com/product-detail-gto-12089/gto1514-.html dokładnego modelu nie znam ..

 

Ma być czysty dźwięk bez szumu i dobry bass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty ciągle powtarzasz, że dźwięk ma być czysty, bez szumu (a czemu nowe głośniki mają szumieć (tu wchodzi więcej innych aspektów) - jak je odpowiednio zasilisz, wyregulujesz Gain na odpowiednio dobranym wzmacniaczu, to nic nie będzie pierdzieć) ? Czekasz widzę na gotowca, a tak się nie da. Czytałeś coś na Forum, poczytałeś FAQ. Przecież za te pieniądze można złożyć zestaw, ale najpierw poczytaj, bo sporo tematów o suba i zestawach odseparowanych tu się przewija !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry i czysty dźwięk.

Oczekuję dobrego i czystego dźwięku.

które są lepsze w jakości dźwięku

Ma być czysty dźwięk bez szumu i dobry bass.

Jakiś maniak jakości z ciebie widzę :rotfl: Na żadne pytania nie odpowiadasz, ale jakość na pierwszym miejscu, to się chwali :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...