Skocz do zawartości

Dobór wzmaka na mocny przód 2xsinuslive165w


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem instalacja dla funu, mocny przód w seicento

Co mam:

4 midbasy sinuslive 165w

tweetery neo 25s

radyjko alpine 9855r

Dobrze wytłumione drzwi i panele.

 

Zwykle bez suba sie nie obedzie, ale tym razem ma byc mocno i w miare nisko bez zbednego zabierania miejsca w bagazniku ktorego nie ma za wiele. Klocki jak wyzej, zostaje sprawa wzmaka. Cos co zagra dynamicznie w dolnym pasmie zeby zrekompensowac brak tyłu i czy w ogole to jest mozliwe z tymi przetwornikami. jak myslicie ?

Kwota do 800 zl albo wiecej, uzywka. Wstepnie audison lrx 2.500 (2 ohm 2 x 330w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duber, masz wszystko oprócz tw, żeby podłączyć i posłuchać jak to zagra :)

Nie posłuchasz, nie będziesz wiedział- a to tylko 15 min podpinania...

pewnie panienka nie zaśpiewa spod lusterka, ale kop i odrobina jakości na pewno będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cały czas słucham muzyki bez tw...

troche więcej środka puściłem na woofery i jakoś...ale w przyszłym tyg inne głosniczki juz będą..bo TB ehhh

Dla czystej ciekawości kiedyś wywale zwrotke na chwile aby oba woofery zagrały tak samo...choc z drugiej strony po co jak teraz moim zdaniem jest ok i też nogawkami zatrzęsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, co do wzmaka jestem na etapie szukania w/w. Teraz zostaje kwestia prądu. Niby prosta instalka ale zeby fajnie zagrało trzeba wszystko wziac pod uwage. W seju oryginalny niedawno zregenerowany alternator, jedynie 55 A. Wymiana na mocnejszy altek i wiekszy aku nieunikniona. Teraz zastanawiam sie czy napewno instalowac po 2 przetworniki na strone czy moze po jednym, przynajmniej obylo by sie bez ingerencji w zasilanie. Ze wzmaka pociagneloby max 2 x 200 rms oczywisice w 4 ohm lepsze FD. jak myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, wooferów z przodu nigdy za wiele :hyhy:

Oj tam, oj tam :P Wiem, że takie zestawienie 2 sztuk, to już naprawdę niezły dym :)

Co do akustyki, to wiem, że w CC i SC same drzwi są po prostu takie jakieś... niegrające :) Właśnie nie jestem w tym aucie zwolennikiem pójścia w ilość, bo może być skórka za wyprawkę z graniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle. Po prostu drzwi w sejolu maja zbyt malą pojemnosc, raczej glowny powod.

Aplikujac 2 glosniki nie uswiadcze kompletnie nizszego basu.

Zostane przy 1 glosniku na furtke.

Do tego audison lrx 2.500 mocy az nadto

Radyjko alpine 9855, lub zmienie ryzykownie na jvc 921.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, wooferów z przodu nigdy za wiele

kto już raz uświadczył dwóch na jednego raczej się nie przesiądzie

Zostane przy 1 glosniku na furtke.

eeee a już myślałem...teorią walicie a nie praktyką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj dwa napewno nie bedziesz żałował.

Teraz ja zapytam optymalnie do drzwi od sedana ile mozna by było wsadzic takich woferków 165mm żeby to grało jak powinno?

Kiedyś sie zastanawialem jak by grały 4x DLS r6a na strone? zapięte pod mono jakiegoś a tweetery pod coś innego w aktywke?

Ktoś moze badał takie zjawisko słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee a już myślałem...teorią walicie a nie praktyką

Właśnie chodzi mi o pojemność i akustykę tych drzwiczek. Słyszałem jak grają w takich drzwiach R6a i powiem tak - nie grało to za dobrze (przynajmniej w moim odczuciu), 1 woofer na stronę się jakby zadusił, po włożeniu do mojego golfa - petarda. W niektórych przypadkach więcej, nie znaczy lepiej, a w niektórych odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...