Skocz do zawartości

Na co zamoenić Alpine 9812 RB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od jakiegoś czasu tej informacji i nigdzie nie znalazłem potwierdzonej, znalazłem za to że CZ702E odtwarza alac z ipoda - ergo, nie jest to "czysty strumień" tylko a) już przetworzony przez ipoda i wysłany w innym formacie (praktycznie niemożliwe do zrobienia w locie przez takie procki jak są w radio) b) ipod wysyła dźwięk "analogowo" , bo radio samo w sobie przecież nie potrafi zdekodować alac.

 

Powiedz mi jak po USB iPod prześle sygnał analogowy do radia?

USB to 4 druty: zasilanie, masa, dane D+, dane D-.

 

 

Poza tym w Pionkach, Alpinkach, Kenwoodach i wszystkim poza Clarkiem (też nie każdym) to jest "direct control", a to jednak znaczy co innego i właśnie "control" jest tym, do czego służy ta funkcja tj. sterowanie odtwarzaczem, listy etc. Nigdzie jednak nie piszą o wysyłaniu czystego strumienia, o dziwo :)

 

Control, connect - jeden pies.

Wszędzie chodzi o to samo, zdekodowany strumień cyfrowy LPCM płynie z iPoda do radia.

 

Odpowiedź Pioneera zamieszczona bodajże na diymobileaudio:

http://img69.imageshack.us/img69/4046/pioneerresponse.jpg

 

a "Ipod Direct Control" np. w DVA-9861Ri czy IVA-105R?

 

A te radia mają USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ancymon o jakim problemie mówisz? Jak by co to 3 way nie mam zamiaru robić. Wszystkie z tych trzech mi odpowiadają w zasadzie choć np. w Clarionie bardzo by brakowało posłuchanie muzyki zgranej z moich płyt na dysk w formacie bezstratnym. a JVC jak pisał pawel_luk1 bardzo długo odczytuje utwory z dysku oraz po podłączeniu BT ma tylko jedno gniazdo USB wolne. Ipoda nie mam i nie zamierzam mieć więc na funkcje jego obsługi nie zwracam uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak po USB iPod prześle sygnał analogowy do radia?

 

a ja nie wiem jak tam wygląda podłączenie, nie wiedziałem że zwykłe USB, tak by było jasne :)

 

Odpowiedź Pioneera zamieszczona bodajże na diymobileaudio:

 

O i to jest w końcu fajne info, wielkie dzięki :)

 

 

A te radia mają USB?

 

Właśnie chyba nie (nie wiem, bo szukam czegoś właśnie pod iphone/ipod, a obecnie mam KCA-420i więc analog po ainecie :/ ) tylko jakieś alpinowskie złącze, o takie:

http://www.alpine.com.pl/fileadmin/images/MainNavigation/Products/Product_pics/06_iPodSolutions/02_iPodCable/KCE422i/productpic_KCE422i_01.jpg

Teraz spadam do wyra chorować (prawie 39 stopni), a jak się polepszy to poszukam rozkładu pinów w tym kabelku i o co tu chodzi ;)

 

ancymon o jakim problemie mówisz? Jak by co to 3 way nie mam zamiaru robić.

 

Problem chyba właśnie w 3-way był, powalla coś pisał, ale nie pamiętam konkretów, dlatego tylko napomknąłem żeby sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są jednak jakieś radyjka z FLACzkami... Na 99% zdecydowałem się na Pionka i już ustalam warunki sprzedaży mailowo.

 

Spokojnie, bez nerw, żadnych gwałtownych ruchów. :cwaniak:

Jedyne radio z flac, to jak do tej pory ruski Ural Concert http://www.cdd.ru/index.php?id=31

 

Teraz spadam do wyra chorować (prawie 39 stopni), a jak się polepszy to poszukam rozkładu pinów w tym kabelku i o co tu chodzi ;)

 

Nie masz co szukać, to jest właśnie kabelek do podłączenia iPoda po ainecie, czyli wykorzystuje sygnał analogowy z iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helix pozostał przy prototypie.

 

a urala concert czasem można trafić na aukcjach.

 

były z rok temu 2 sztuki nowe czarna i srebrna w Rosji na sprzedaż, ale nie udało mi się skontaktować ze sprzedawcą, a za wschodnią granicą nie mam znajomych.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakieś 2din?

 

Kilka modeli Kenwooda i JVC (nowe nawigacje najczęściej np. cała rodzina tych modeli: JVC Mobile Entertainment \ KW-NT700 - KW-NT700 \ Introduction ), miałem nawet pootwierane zakładki z takimi modelami wcześniej, ale z racji choróbska chodzę półprzytomny i pozamykałem je przed drzemką, a w historii teraz grzebać nie będę ;) Na pewno te dwie firmy robią duże stacje z obsługą flac.

 

Były też 1din tanie chińczyki kiedyś na allegro, ale to nas chyba nie interesuje (takie badziewia po 100-200zł, ale obsługiwały - jakbym poszperał to bym znalazł konkretne modele), aczkolwiek zawsze można dłubać z procem i cyfrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli Kenwooda i JVC (nowe nawigacje najczęściej np. cała rodzina tych modeli: JVC Mobile Entertainment \ KW-NT700 - KW-NT700 \ Introduction )

 

O żesz w mordę, faktycznie ma flac w specyfikacji...

Niezły wypas ten model, nawet czasówki ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie z tej nowej rodziny mają, jest i wyższy model: JVC Mobile Entertainment \ KW-NT800HDT - KW-NT800HDT \ Introduction

 

Jest też Kenia stacja, a teraz jeszcze znalazłem info, że wszystkie Ingenixy od SoundStream też czytają flaki :) I jest wśród nich 1-Din :)

 

"Playback MP3, WAV, FLAC, & AC3 audio files, or MP4, WMV, DivX, & XviD video files from up to a 32GB SDHC card or USB 2.0 mass storage device. Artwork transfers from enabled device, if available. INGENIX units will read files from a USB powered portable hard drive, up to 250GB capacity."

 

Soundstream - Source Units - INGENIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klamka zapadła" PIONEER DEH-80PRS w następnym tygodniu powinien być u mnie w domu. Za ok 2 tygodnie po moim powrocie do domu będzie dumnie prezentował się w którym z samochodów. Prawdopodobnie w Passacie a jak się spodoba to drugie takie samo zamelduje się w Vento :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam DEH-80PRS i wg mnie to jest naprawdę fajne Radyjko. :D

 

Nawet kiedyś na próbę podłączyłem dysk 500gb na usb i grał wavy z niego bezproblemowo.

Ja narazie używam karty SD 32gb i to jest tez w nim fajne. 2xUsb wychodzą z tylu.

O czasówkach, zwrotnicy, dsp .....itd to już nie wspominam bo to jest napisane w każdej specyfikacji :D

 

Polecam :ok:

 

Fajny patent na aktywke u siebie zastosowalem przy tym radiu. Dopóki nie znalazłem wzmaka na tweetery latają aktywnie korzystając z końcówki radia i nawet niezłe sobie w tym zestawieniu radzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może do drugiego auta Kenio XXV-01D, flagowy model wydany na 25 lecie, sam byłem zwolennikiem Alpine całe życie

aż pewna osoba zaproponowała mi bym potestował innych marek, padło właśnie na tego Kenia.

Moje odczucia walorów dźwiękowych, góra sporo subtelniejsza, całość gra naprawdę przyjemnie i mimo tych czasówek jakie to Kenwood wymyślił, rekompensuje dzwiękiem to radio, a dodam że miałem wcześniej 7893r, 7878r, 9855r i 9813r.. POlecam nowych doświadczeń z tym Kenwoodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli kogoś uraziłem, nie miałem na pewno złych intencji, może po prostu źle przerzuciłem myśli na słowa.

Mam jeszcze parę pozycji z zaplecza Alpine, które chciałbym kiedyś mieć/posluchać, ale to się zobaczy bo, nie które

old school są ciężko dostępne :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...