Skocz do zawartości

TONSIL gdn20/100/3 vs. STX 8.2.300.2x2.f.s.pc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję Waszej pomocy. Mianowicie chcę skręcić do mojego Trabanta "bufer" na tandemie 8'' z racji braku miejsca w bagażniku. Konstrukcja może być szeroka ale nie wysoka, stąd moja decyzja. Mój budżet w jakim chciałbym się zamknąć to +/- 300zł za 2 głośniki. Wiem że to nie jest spora kwota stąd i moje propozycje. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc co lepiej wybrać, będę ogromnie zobowiązany. Słucham wszelkiego rodzaju muzyki- od dubstep'u po Grechutę- zależy jaki mam nastrój. Generalnie chciałbym uzyskać potężny, głęboki i głośny bas.

Kilka suchych danych:

STX

8" nominal diameter

. 300 W Program Power

. 200 W AES Power Handling

. 2x2 Ohm Nominal impedance

. 86 dB Sensitivity

. Water protected cone

. Voice coil former material - aluminum

. High stability steel basket

. High linear displacement range

. High mechanical displacement range

. Ventilated voice coil gap for reduced power compression

. Recommended enclosure: 30L@30Hz - Bass Reflex or 15L Closed

 

TONSIL Moc nominalna rms 100 W (wg IEC) Moc maksymalna 200 W Efektywność SPLref 89 dB Pasmo przenoszenia 55 - 3000 Hz Częstotliwość rezonansowa Fs 35 Hz Impedancja nominalna 4 Ω Rezystancja cewki 3,3 Ω Powierzchnia czynna membrany Sd 230 cm² Dobroć mechaniczna Qms 4,00 Dobroć elektryczna Qes 0,345 Dobroć całkowita Qts 0.32 Objętość równoważna Vas 53 l Masa układu drgającego Mms 29 g Podatność zawieszeń Cms 0,72 mm/N Stała transformacji Bl 7,7 Tm Średnica cewki 35 mm Wysokość cewki 15,5 mm Indukcyjność cewki 0,53 mH Wysokość szczeliny magnetycznej 8 mm Szerokość szczeliny magnetycznej 1,4 mm Waga 2,45 kg Wymiary 205 x 98 mm Magnes 120 x 60 mm

 

Za Tonsilem przemawia wysoka jak na przetwornik 20cm skuteczność oraz prawdziwa moc. STX (wydaje mi się) zawyża sporo swoje dane bądź posługuje się niezrozumiałymi normami pomiaru. Bo 200W z takiego głośnika to trochę hardcore O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle CI się wydaje , STX zaniża tą moc bo jakoś pompuje 3 razy tyle i jest ok , tylkoz głową :) . Tonsil to woofer więc basu z niego niskiego nie oczekuj , STX jest sub wooferem i moim zdaniem zdecydowanie lepiej się sprawdzi w twoim aucie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TONSIL Moc nominalna rms 100 W (wg IEC) Moc maksymalna 200 W Efektywność SPLref 89 dB Pasmo przenoszenia 55 - 3000

Mimochodem dodam, że ten model TONSIL-a jest właśnie subwooferem gdyż jest dedykowany do subów

Raczysz żartować :) jeśli jest tak jak napisałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer Ty nie patrz na charkę tego co podał STX i to co podaje winISD czy inny program tylko kup suba i zobacz co gra. Bo ten sub ma takie zejście że jak na 8cali za 100zł to jest OK. Polecam w aucie 15L OZ, szybkość i zejście murowane, powiedziałbym że jest nawet za tłusto i zszedłbym poniżej 15L. Jak ktoś chce BR to testowałem 23L 35Hz, daje rade nawet, ale OZ to OZ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie wszystko zalezy odemnie. Nie majac suba, wole domyslnie spekulować.. Buda ma być uniwersalna pod kazda muzyke i ma być BR. Z szyboscia to one nie maja zadnego problemu. Sam mam 2x 8cali i najbardziej uniwersalnie to mi pasuje 47hz, próbowałem niżej-za cicho. Dynamika jest akurat najmniej odczuwalna przy wiekszym czy mniejszym litrazu, moze działać dowolnie. Oczywiscie kazdy moze miec inne zdanie.

Dobrałem strojenie 45hz ze wzgledu na wyrównanie poziomu skutecznosci bez wzgledu na rodzaj muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie długo będę miał 2 stx'y nie dlatego że jeden nie wystarcza, ale zawsze jest mało xD, po za tym diory na przodzie, więc zestaw podobny.

 

PS. dawid-ss ładne miasto Stargard, coś jak nad morzem tylko bez morza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...