Skocz do zawartości

Dragster Dh 3602


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sredecznie, jestem tu nowy i to mój pierwszy Temat.

Pisze ponieważ ma problem z moim wzmacniaczem, takim jak w temacie. Otóz zaczeło sie od tego że w zimie zaczą się wyłączać podczas podgłaszania muzyki. Po ściągnieciu obudowy okazało sie że było spalonych 5 tranzystorów oraz 2 rezystory.. Kolega elektryk zaczą mi go robić, ale te 2 rezystory są dość mocno spalone i nie można odczytać rezystancji i niewiem co mam teraz robić. Szukałem w sieci schematu ale nie ma nigdzie, z tego co wiem to jest niby amerykńska firma i dość mało sprzętu tej firmy jest na naszym rynku.. Bardzo zależy mi na naprawie tego piecyka bo ma bardzo dużą moc, aż 1200W rms na mostku..

I chciałem zapytać czy może ktoś z użytkowników posiada lub ma kolegę co ma taki wzmacniacz bo potrzebuje tej rezystancji :/

Bardzo prosze o pomoc.

Dołączam link z zdj. tego wzmacniacza:

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=40438.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisze w Tym temacie bo mam problem z Tym wzmacniaczem, otóż podłaczyłem wszystko tak jak na schemacie obudowy, właczam gra ładnie, zacznę podgłaszać to w pewnym momęcie zapala sie czerwona dioda na wzmacniaczu i musze go wyłączyć i włączyć raz jeszcze żeby grało.. Tylko jest to bardzo dziwne bo nie zawsze tak sie robi, czasmi dam na ful i gra i po jakimś czasie dalej sie zapali czerwona dioda.. dzis podłączyłem to jak na nakrótrzych kablach i tak samo sie działo.. Jak zapale samochód to odrazu sie wyłącza, ładowanie w porządku ponad 14V.. Może miał ktoś podobny problem ze wzmacniaczem???

 

 

Jeszcze jedno gdy podłącze wzmacniacz to na stykach napięcie wynosi 17V.. czemu tak sie dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie w tym sęk że dopiero co odebrałem go od elektryka, wymieniał tranzystory i kilka rezystorów.. ale nic nie pomogło...

Nie pomogło na co ?

 

Jeszcze jedno gdy podłącze wzmacniacz to na stykach napięcie wynosi 17V.. czemu tak sie dzieje???

Napięcie 17 V nie jest normalnym stanem dla instalacji samochodowej i to może być jak najbardziej poprawne zachowanie wzmacniacza .

Najpierw doprowadź swoją instalację do normalnego stanu ( napięcie 13,8 do 14,4 V ) a potem włączaj wzmacniacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - piszesz, że ładowanie w porządku , 14V. Potem piszesz, że na zaciskach wzmacniacza masz 17V ... Cudowne kable ? :) Przepraszam że tak dopytam ale wolę się upewnić - gdzie dokładnie mierzysz, jakim miernikiem i jak ustawionym ? :) Czy te 17V masz także na klemach aku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...