Skocz do zawartości

Jarzębina "koko euro spoko"


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakież tu mamy okoliczności?

 

impreza piłkarska - rozrywka "najniższego" poziomu.

 

Piwo w plastikowych kubkach i okrzyki, piosenka pasuje do tego jak ulał.

 

Logo samych mistrzostw już zalatuje folklorem (nieprzypadkowo zapewne).

 

Najbardziej spinamy się my sami - Polacy, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mylisz folklor z czymś, co nie jest ani folklorem ani nawet disco-polo. Po Twojej ostatniej wypowiedzi widzę, że nigdy nie byłeś na meczu z prawdziwego zdarzenia więc nie szafuj określeniem "rozrywka najniższego poziomu" na lewo i prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem co wy chcecie od Ancymona, przecież w wykonaniu zarówno naszej reprezentacji jak i klubów ligowych czy to na arenie krajowej czy europejskiej, można to widowisko zakwalifikować do rozrywki "najniższego" poziomu...patrzcie co Ruch z Górnikiem wyprawiali w Chorzowie, co się działo w zeszłym roku w Bydgoszczy na finale Pucharu Polski, co niejaki "Staruch" wyprawiał drwiąc sobie z zakazów stadionowych i chlastając z liścia zawodnika swojej drużyny...i co się dzieje co roku na derbach w Krakowie, Warszawie itp itd, a co robił jeden z Prezesów czy tam zastępców kiboli Lecha na trybunach? Pluł na gościa i jego dziewczynę, kamery to zarejestrowały i co.... to jest rozrywka? Rozrywka najniższego poziomu na którą strach iść z dzieciakami albo żoną/dziewczyną bo można w palnik dostać za "uśmiech kierownika", nie wspominając o samym widowisku, które jest poniżej krytyki i więcej zaangażowania widać u dzieciaków jak grają pod blokiem. Dlaczego na siatce potrafią być całe rodziny?? BTW, patrząc na "dzień dobry" na zarząd PZPN, który jest nietykalny, bo FIFA nas wykluczy/zawiesi i coś tam jeszcze, zbiera mi się na pawia w technikolorze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napisze tak... jaki folklor taka pilka nozna :rotfl: skoro ta piosenke nazywacie folklorem i mamy ja lubic to polubcie nasza pilke nozna jaka by nie byla

 

ekscesy podczas takich wydazen masowych to norma inna sprawa jest to jakie sa ich konsekwencje, ale nie nalezy patrzac tylko na to ostatnie oceniac calego wydarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz folklor z czymś, co nie jest ani folklorem ani nawet disco-polo. Po Twojej ostatniej wypowiedzi widzę, że nigdy nie byłeś na meczu z prawdziwego zdarzenia więc nie szafuj określeniem "rozrywka najniższego poziomu" na lewo i prawo.

 

piłka nożna jest jedną z najprostszych form rozrywki (22 facetów kopiących skórzaną piłkę), co nie oznacza że złą... "Poziom" meczu nie ma tu nic do rzeczy, czy to Francja-Brazylia czy Znicz Pruszków-Wigry Suwałki - to ciągle tylko 22 facetów biegających za piłką, tyle że za różne pieniądze. Wszelkie przyśpiewki piłkarskie etc. są proste, bo takie jest tego założenie - ma wpadać w ucho i łatwo się śpiewać.

 

Czym się różni Waka-Waka od utworu Jarzębin? Pierwsze co mi przychodzi na myśl to fakt, że tekstu (banalnego) tej pierwszej nie rozumie 90% polskiej populacji i może stąd porównania...

 

Piłka nożna to piłka nożna - tak samo niska forma rozrywki jak kiedyś gladiatorzy, tylko ucywilizowana.

 

Żeby nie było - sam w nią grałem, dwa lata w trampkarzach ukochanej stołecznej drużyny ;) Polskiej już nie oglądam, bo jest żałosna, ale w ogóle piłkę lubię i coś tam na jej temat wiem. Jeśli zaś chodzi o mecze - byłem na kilku z fajną oprawą, tylko co to zmienia? To wciąż piłka nożna - prosty sport, proste okrzyki, proste emocje.

 

 

oceniajac to w ten sposob, przez pryzmat naszej rzeczywistosci... robisz dokladnie to co zarzucasz innym ;)

 

ale że niby piłka nożna jest formą wyższej rozrywki jak np. teatr czy część kina? bez jaj :)

 

to ja napisze tak... jaki folklor taka pilka nozna :rotfl: skoro ta piosenke nazywacie folklorem i mamy ja lubic to polubcie nasza pilke nozna jaka by nie byla

 

 

 

ja nikomu nie każę tego lubić, tylko nie zgadzam się z tym, że ta piosenka jest obciachem... Bo nie jest.

 

Obciachem są występy polskich drużyn na arenie międzynarodowej, polska "ekstraklasa", jej władze i "kibice"... Obciach jest jak kibole Legii demolują Wilno etc. Tego się trzeba wstydzić.

 

Moim zdaniem oczywiście - od tego jest przecież forum, nie zamierzam Was przekonywać, rzucam swoją ocenę po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że niby piłka nożna jest formą wyższej rozrywki jak np. teatr czy część kina? bez jaj

ja tego nie napisalem, Ty natomiast napisales ze "najnizsza" a ja znam nizsze :wink:

 

piosenka jest obciachem... Bo nie jest.

sama w sobie nie jest... racja, jako piosenka pelniaca funkcje jaka jej nadano - sprawa dyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie napisalem, Ty natomiast napisales ze "najnizsza" a ja znam nizsze :wink:

 

z tych normalnych oczywiście :wink: Wiadomo - Pamiętniki z Wakacji są sporo niżej w hierarchii :wink:

 

 

 

sama w sobie nie jest... racja, jako piosenka pelniaca funkcje jaka jej nadano - sprawa dyskusyjna

 

i w tejże dyskusji pozwalam sobie mieć zdanie odmienne od narzekaczy :wink: Generalnie moja obserwacja miała być nieco szersza tzn. często jest tak że Polacy wstydzą się sami siebie, a tymczasem... O takim koko euro spoko nie piszą w żadnej poważnej gazecie europejskiej, a jeśli już to w zupełnie innym tonie, niż my sami.

 

Z jednej strony wstydzimy się swojej przaśności, z drugiej lubujemy się w chamskich piwnych grillach i żałosnych walkach celebrytów...

 

Ci sami ludzie, którzy po pijaku śpiewają "Hej Sokoły" nagle wstydzą się za folklorystyczny zespół śpiewający koko euro spoko - to mnie denerwuje.

 

Wielkie narodowe oburzenie na piosenkę, a rzeczywistość daleko bardziej wstydliwa... Przykłady można mnożyć codziennie, od zachowania na drogach po wyrzucanie śmieci w lasach.

 

Wkurza mnie po prostu to "święte" oburzenie.

 

p.s: stawiam że 90% narzekaczy będzie śpiewało koko euro spoko po kilku piweczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz temat traktujesz ogolnikowo i szeroko... a raz jednoznacznie okreslasz i szufladkujesz, tak to sobie mozna i do nastepnych euro pisac

 

ogolnie, osobiscie nie mam nic do Dozynek kiedy jest czas na Dozynki, nie jaram sie swietem piwa u sasiadow, czasem zanuce jakis polski kawalek, wywine holupca na parkiecie itp. nie wstydze sie byc tym kim jestem... ale ta piosenka mi tu nie pasuje i tyle, tym bardziej na tle innych mozliwych do wyboru, bol jest taki ze nic nie wiedzialem ze jaki kolwiek plebiscyt jest zorganizowany

 

Wielkie narodowe oburzenie na piosenkę, a rzeczywistość daleko bardziej wstydliwa... Przykłady można mnożyć codziennie, od zachowania na drogach po wyrzucanie śmieci w lasach.

A dziura ozonowa? :rotfl: marnowanie wody gdy inni walcza o kazda krople? teraz ja napisze... bez jaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz temat traktujesz ogolnikowo i szeroko... a raz jednoznacznie okreslasz i szufladkujesz, tak to sobie mozna i do nastepnych euro pisac

 

A dziura ozonowa? :rotfl: marnowanie wody gdy inni walcza o kazda krople? teraz ja napisze... bez jaj ;)

 

kogo/co szufladkuję?

 

Temat traktuję ogólnikowo, bo moim zdaniem oburzenie w tej sprawie to efekt szerszego problemu narodowego pt. kompleksy (dwustronne - niższości i wyższości) które objawiają się z nadmiarem przy takich okazjach :wink:

 

 

o to to - ulubiona strona gimbusów i tekst na poziomie gimbusów. O to mi właśnie chodzi... Autor tego "tekstu" zapewne nigdy w życiu nie widział nawet okładki jakiejkolwiek ukraińskiej gazety, ale wie że Ukraina (po stokroć bardziej przaśna, zacofana etc.) się z nas śmieje. Do tego daje dupy i próbuje w to wciągnąć resztę rodaków, szkoda słów... Komentarze pod tym "dziełem" mówią same za siebie.

 

Polskie piekiełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnikowo... ale analize jednak przeprowadziles taka ze az nie chce mi sie odnosic do wszystkich watkow ktore poruszyles ;)

 

Ogolnie wiec, nasze postrzeganie swiata i odnoszenie sie do rzeczywistosci wyksztalcalo sie przez wiele lat w duzej mierze na podstawie tego co zafundowala nam historia, tego nie zmienisz, mozna o tym pisac, przytaczac przyklady jacy to my jestesmy albo nie jestesmy, analizowac, snuc teorie i stawiac sie po jednej badz drugiej stronie dla lepszego samopoczucia i dowartosciowania

 

ja... majac wybor, wybralbym inna piosenke, najzwyczajniej w swiecie uwazam ze nie pasuje ona w takim wykonaniu i takiej formie do zadania jakie ma pelnic, wystarczy np. zaznajomic sie ze znaczeniem slowa "hymn" aby stwierdzic ze wybor moglbyc bardziej trafny... proste, bez drugiego dna i potrzeby doglebnych analiz spolecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancymon, czy Ty czasem nie podchodzisz do wszystkiego za poważnie?? Wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie. Śmiejemy się z wiochy śpiewanej do Euro (nie zaprzeczajmy, bo tak aktualnie jest), a Ty zaczynasz pisać rozprawkę na temat "gry w balę". Mierząc wszystkie dyscypliny sportu Twoją miara wynikałoby, że 90% z nich to prymitywne gry, zastępujące te Twoje walki gladiatorów, bo ten ma tylko skoczyć, tamta odbić piłkę, a ten trafić do kosza, albo w ręce blokujących, aha a w szachach tylko się bije konia albo posuwa królową, a poza tym mam wrażenie, że na wszystko mówisz, że to jest "gówno", dobre jest tylko moje hobby/zdanie/opinia, a potem gloryfikujesz hit Jarzębin... jedziesz po "polskim piekiełku", tylko czy się czasem nie zapętliłeś w tych swoich tezach? PRzeca wiadomo, że każdy to bedzie wył po paru głębszych traktując to jako pastisz... ech... racja jest jak dupa, każdy ma swoją :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie.

 

kwejk.pl/obrazek/1138785

 

 

Też mnie to bardzo trapi bo z kim nie gadam i nie ważny jest tu wiek, pochodzenie itd. uważa że ta piosenka jest jedynie śmieszna i w życiu by na nią nie zagłosował. Albo ludzie głosowali w stanie "majówkowym" albo nie byli w stanie i głosowały osoby w podeszłym wieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piłka nożna to rozrywka najniższego poziomu? To niech każdy oceni. Ja za nią szczególnie nie przepadam ale miałem szczęście być na Euro 2004, potem na paru meczach rozgrywanych m.in na Wembley i moim skromnym zdaniem porównywanie tego typu wydarzeń do naszego podwórka piłkarskiego to jak porównanie Trabanta z Maybachem. Nawet pomijam tu samą grę - chodzi głownie o atmosferę i całą otoczkę. Ale w jednym przyznam rację - waka-waka ok, bo większość nie rozumie tekstu a nasze koko koko jest już be. Tylko to wciąż są radosne piosnki moim zdaniem pasujące do wydarzenia jak łysemu grzebień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bylo troche smiechu ale jak patrze teraz jak ludzie do tego podchodza czy w pracy u siebie czy tez na chodniku gdzies podslyszane, badz pogadanka ze znajomymi to juz mnie to nie smieszy.

 

Suma sumarum - polak = ............ - sami sobie odpowiedzcie.

 

Najpierw wyboru - PO wygralo - teraz wiekszosc nie przyznaje sie ze glosowalo na takiego Tuska czy Komorowskiego a przeciez to Polacy glosowali.

Teraz piosenka na Euro 2012 - no szlag mnie strzela jak slysze i widze niektóre wypowiedzi i w dodatku tandetna przeróbka filmiku zekomo jak z nas dra lacha - ludzie ktos chyba na nia glosowal wiec po co cale to pajacowanie ?

Nie mowiac juz o katastrofie tupolewa - gdzie jak do dzis slysze "Zimny Lech", czy tez "Kaczka po Smolensku" to mam ochote przyj...ć komus

 

Stalo sie - mamy piosenke na euro na ktora glosowali POLACY droga SMS-owa i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bylo troche smiechu ale jak patrze teraz jak ludzie do tego podchodza czy w pracy u siebie czy tez na chodniku gdzies podslyszane, badz pogadanka ze znajomymi to juz mnie to nie smieszy.

 

Suma sumarum - polak = ............ - sami sobie odpowiedzcie.

 

Najpierw wyboru - PO wygralo - teraz wiekszosc nie przyznaje sie ze glosowalo na takiego Tuska czy Komorowskiego a przeciez to Polacy glosowali.

Teraz piosenka na Euro 2012 - no szlag mnie strzela jak slysze i widze niektóre wypowiedzi i w dodatku tandetna przeróbka filmiku zekomo jak z nas dra lacha - ludzie ktos chyba na nia glosowal wiec po co cale to pajacowanie ?

Nie mowiac juz o katastrofie tupolewa - gdzie jak do dzis slysze "Zimny Lech", czy tez "Kaczka po Smolensku" to mam ochote przyj...ć komus

 

Stalo sie - mamy piosenke na euro na ktora glosowali POLACY droga SMS-owa i nic tego nie zmieni.

 

 

Ja głosowałem na jednego jak i drugiego i mówi się trudno. Tak samo Jarek za swojej prezydentury miał wpadki każdy się pośmiał, dodawane były różne demotywatory itd. Chyba że już nie pamięta o Irasiad, spieprzaj dziadu i innych wesołych rzeczach jakie zaserwowali nam bracia.

Dziwnie się na to patrzy jak nawet starzy ludzie którzy jedli chleb z niejednego pieca potrafią gadać że wszystko jest zawsze winą partii rządzącej: czy to był PIS, obecnie PO.

Rozumiem że fajnie zawsze znaleźć sobie kozła ofiarnego na którym można zawiesić psy a zapominamy że jest tam jeszcze 459 osób które też mają prawo głosu lecz

przez odgórne postanowienia prezesów głosują według wcześniejszych ustaleń.

Co do kawałów o smoleńsku uważam że czasem trzeba mieć dystans a ciągłe wałkowanie tego tematu nie da nikomu żadnych realnych efektów. A nawet gdyby zostało

udowodnione że był to zamach to wolna droga. Dla mnie mogą toczyć sobie wojnę ale beze mnie ponieważ nie będę ginął tylko dlatego że paru ludzi nie potrafi się dogadać.

 

A co do koko spoko nie wiem czy śmiać się czy płakać. Osobiście uważam że najlepszą propozycją była piosenka Wilków ale sam przyznam że nawet nie wiedziałem o tym głosowaniu wcześniej. I nie porównujmy waka waka Shakiry (bądź co bądź gwiazdy światowego formatu) do biesiadnego zespołu z małej wsi. Jarzębina pt. koko euro spoko :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentaż :)

 

 

koko koko h....j wam w oko

wyj....bali nas w bamboko

tera cala polska placze

bo te h...je to korbacze

co sie ku...wa wyj...bali

i nam euro ro...jebali

 

Piosenka na tym samym poziomie jak ludzie którzy na nią głosowali.... śmiech na sali i wstyd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...