Skocz do zawartości

Jarzębina "koko euro spoko"


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

E tam.. Wiejski kliamat piosenki.. A co, polska to 1 liga piłki nożnej? Weźmy pod uwage ze wiele osob na to głosowało, to nie było losowanie tak od reki..

Może faktycznie nie jest to super hit ale przynajmniej bedzie sie z czego pośmiać jak polacy dadzą ciała..

Przejdźcie sie ulicą- ile osob juz to podśpiewuje.. Teraz mamy "Wiocha, wiocha.." a zapewne to bedzie najfajniejsza rzecz jaka nas spotka w to euro.

 

Myślicie że jak przyjadą ludziska z zagranicy to będą wiedzieć o co chodzi? Piosenka rytmiczna, smieszna i przynajmniej nie ma nic politycznego.

Ten Kit.. Będzie niezły Hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z Ancymonem, ale nie będę uzasadniał, bo ten temat ma już za dużo wątków i można by było napisać ze 3 prace doktorskie na poruszane tu tematy.

 

I nie porównujmy waka waka Shakiry (bądź co bądź gwiazdy światowego formatu)

 

A ten tekst mnie rozj.... Proponuję posluchać Ostrego co ma do powiedzenia o gwiazdach i mimo, że mówi o polskich to spokojnie te "światowe" można pod to podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Perqius i Polanski usłyszą ten utwór to zaczną naprawdę żałować że zdecydowali się grać w naszej reprezentacji. Natomiast nasi "prawdziwi" Polacy a nie z obywatelstwem będą tej piosenki słuchać ze wstydem... Takie nutki to na dożynki a nie na Euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu się dziwicie ze mamy taką piosenkę? Przecież polska to własnie wiocha, agroturystyka, brak kultury, prostota, i troche elity. Nie mamy super ekstra stadionów, nasza młodzież robi się coraz głupsza, grubsza, aż wstyd, pociag do alkoholu mamy jak rosjanie, to czym mamy sie tak naprawde chwalić?

Tu jest polska, taki mamy klimat, przedstawiamy siebie, nie udawajmy nie wiadomo jakich snobów. Weźcie pod uwagę że ta piosenka chwyta społeczeństwo. Piosenka rusza zarówno kobiety jak i mężczyzn, starszych i młodszych a nie tylko klase od 20-30lat. Piosenka jest uniwersalna bo taka ma być-prosta, łatwa, wpadająca w ucho by każdy mógł ją zapamiętać i śpiewać. W aucie to możemy sobie posłuchać czego chcemy ale w naszym kraju nie możemy się wypierać rzeczy które u nas są pewną "tradycją".

Przez różne kraje byliśmy i nadal jesteśmy wsią, i nagle co? Przyjadą ludzie z zagranicy a tu urodziła się nie znana polakom "wyższa kultura"?

Taka pokazówka dla innych krajów? Może jeszcze zamiast ruskich papierosów i taniej wódki z piwem pod blokiem, zaczniemy palić fajki, cygara, i szkocką w pubie, a dresiarze zejdą z ulicy i założą fraki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandzki tekst też nie jest najwyższych lotów i u mnie wywołał podobny uśmiech co koko, ale i tak utrzymane jest to w sensownej całości i właśnie z jajem typowym dla "zielonych". Zomer - Polska wiochą i pełna braku kultury? Może i tak, ale są gorsi, naprawdę. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gorszymi są ci, których mu uważamy za swego rodzaju "wzór". Widział ktoś kiedyś podręczniki szkolne np Irlandzkie lub z jakiegokolwiek stanu "Of America" ? Śmiech na sali. Przy nich wciąż jesteśmy geniuszami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiocha to jest wtedy jak ktoś zachowuję się gorzej niż zwierzę, a tego w tej piosence nie zauważyłem. To czy ona jest dobra czy nie to kwestia gustu, a o gustach przecież się nie dyskutuje. Są tacy, którzy tutaj obejżdżając na całej linii "koko..." nie mają zupełnie gustu w innych dziedzinach, a jakoś nikt ich za to nie gnoi. Może właśnie dlatego, że nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego obiektywnie, nie powinniśmy wcale się wypowiadać w pewnych sprawach (" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"), bo "wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno".

 

gorszymi są ci, których mu uważamy za swego rodzaju "wzór". Widział ktoś kiedyś podręczniki szkolne np Irlandzkie lub z jakiegokolwiek stanu "Of America" ? Śmiech na sali. Przy nich wciąż jesteśmy geniuszami.

 

Właśnie dlatego nie uważam, żebyśmy mieli wyrzekać się tego co nasze polskie (może poza kilkoma uciążliwymi wadami, których o dziwo nikt nie ma ochoty zwalczać). Niestety bezmyślna trzoda w naszym kraju to większość i to właśnie jej zostało wmówione, że dobre to co zagramaniczne, a ona to łyknęła jak ciepłe kluchy. W tym kraju naprawdę byłoby lepiej, gdybyśmy umieli znaleźć szacunek dla samych siebie (w sensie Polaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandzki tekst też nie jest najwyższych lotów i u mnie wywołał podobny uśmiech co koko, ale i tak utrzymane jest to w sensownej całości i właśnie z jajem typowym dla "zielonych". Zomer - Polska wiochą i pełna braku kultury? Może i tak, ale są gorsi, naprawdę. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gorszymi są ci, których mu uważamy za swego rodzaju "wzór". Widział ktoś kiedyś podręczniki szkolne np Irlandzkie lub z jakiegokolwiek stanu "Of America" ? Śmiech na sali. Przy nich wciąż jesteśmy geniuszami.

 

Chodziło mi tak ogolnie, że polacy sie wstydzą naszej "wsi". Co do kultury-brak jej wszędzie. Sami Angole przyjeżdżają do nas by chlać, każdy kraj ma swoje zalety i wady.

Można by rzec:

W holandii sami narkomani-jarają trawke

W niemczech chleją piwo

Anglicy to samo

Rosjanie walą wódkę

Francuzi chleją wina-i to takie za 10zł.

W każdym kraju ludzie mają swoje tradycje i swoją kulture.

A my co? Wstydzimy się wsi?

Gdzie kupisz najlepsze kiełbasy? Gdzie masz dobry chleb? Pomijając fakt że są produkcje masowe, ale jedziesz na "wieś" i zjesz własnoręcznie zrobioną kaszankę, schabik ze świeżo zabitej świnki, babcia na wsi jak zrobi rosołek ze świeżego kurczaka też jest pycha..

Mnie wkurza to że sporo ludzi się poprostu wypiera tej prawdziwej polskości.

Pójdziesz do sklepu to chętnie kupisz kiełbasę wiejską, uwędzoną, a nie jakieś gó..no za 8zł/kg.

A kto spojrzał ilu zagraniczniaków, z super krajów, choćby niemcy, wpadają do polaków, po jedzonko?

Nawet rosjanie chetnie kupują nasze jedzenie.

Mam niedaleko domu bazar- ruscy nie idą do Lidla obok i nie kupią jedzonka za 5-7zł, tylko uderzaja do sklepu gdzie żywność jest pyszna. A że kosztuje tyle ile kosztuje..

Co do muzyki. Sami melomani a jak jadą na wesele to co gra? Disco Polo.. Ale nikt przecież tego nie słucha bo to wieś.

Ale jak wypije 10 kieliszków to polska jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o oscypkach :)

Oczywiscie oryginalnych a nie robionych metoda "pół na pół"

 

A tak a propos, przypomina sie taki dowcip:

 

Tutuł - "Pasztet z królika"

 

- Panie, ten pasztet to naprawdę z królika?

- Tak, ale nie do końca.

- Tzn?

- Dodaliśmy trochę koniny.

- Czyli ile?

- Tak pół na pół.. Jeden królik, jeden koń

 

Wracając do naszej polskości mam takie pytanie.

Jak zwracacie sie do rodziców? Jak wśród znajomych mówicie o rodzicach?

Mnie denerwuje że w sporych grupach nie mówi sie "Mama, tata"

Tylko stara.. Twoja stara, moja stara.. Oczywiście nie mówię tak o wszystkich, ale przyznajcie się ile razy słyszeliście to na ulicy?

Wyrzekamy sie rodziny? Jak mi kumpel kiedyś powiedział "A twoja stara, to..." nawet nie dokończył słowa jak dostał prawego prostego. Taki kozak, a głupio mu sie zrobiło bo sobie chciał cwaniaczyć..

Nie będę się produkował, każdy ma w końcu swoje zdanie, ale poczekajmy, zobaczymy jak za jakiś czas pójdą w ruch słowa piosenki koko euro spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje że w sporych grupach nie mówi sie "Mama, tata"

Tylko stara.. Twoja stara, moja stara.. Oczywiście nie mówię tak o wszystkich, ale przyznajcie się ile razy słyszeliście to na ulicy?

Wyrzekamy sie rodziny? Jak mi kumpel kiedyś powiedział "A twoja stara, to..." nawet nie dokończył słowa jak dostał prawego prostego. Taki kozak, a głupio mu sie zrobiło bo sobie chciał cwaniaczyć..

Nie jesteś sam :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mamy nawet dzwonki na telefon "koko" :D

Tekst piosenki śmieszny tylko czemu sie czepiaja Tuska o emerytury.. Jak dobrze sięgnąć pamięcią to zmiany w emeryturze planowali juz prawie 20lat temu.. Wtedy każdy to olewał, a teraz stało sie to koniecznością. Już za rządów Wałęsy była mowa o tym, jak by się wtedy za to zabrali to by było przez 20lat deliktnie wprowadzane a teraz sie ludzie obudzili, bunt za buntem aż stało sie to koniecznością. Każdy patrzy że u nas wprowadzono od razu czas pracy do 67roku życia, ale trzeba spojrzeć że inne kraje maja taki wiek 65-67lat a wprowadzili zmiany już wcześniej. Ale polska zamiast ocknąć się wcześniej, by delikatnie zmieniać emerytury, czekało czekało i teraz mamy, Czepiamy się Tuska? A przez 20lat co robiła reszta? Odkładało to na później.. Niech martwi się ktoś inny..

Teraz to powinniśmy po części Tuskowi podziękować że w końcu miał odwage coś zmienic bo inaczej jak byśmy czekali na następne rządy innych obiboków to byśmy pracowali 70lat. Pod tym względem jakoś nikt nie patrzy że rząd przez 20lat to olewał. Bo każdy się bał wychylić by nie stracić stołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe..... dla mnie te emeryturki sa smieszne. Juz widze policjanta ktory ma 67 lat i goni bandyte...... czy tez zolnierza ktory smiga po poligonie na cwiczeniach, a juz nie mowie jakby wojna byla.

 

Dla jednych jest lepiej dla innych mniej lepiej - juz sobie wyobrazam mojego dzieciaka w wieku 30 lat jak sie dostanie do pracy o ile sie dostanie bo stare pryki zajmuja etaty.

 

No i oczywiscie Tusk zapomnial dodac bonus - bedziesz mial emeryture jak do niej dozyjesz :)

 

A jesli chodzi o inne kraje to trzeba sie liczyc z tym ze jestesmy 100 lat za czarnymi jednak. Ile pracuja Grecy ile Anglicy a ile Polacy ? Jakby tego bylo malo ile przerw w pracy maja te kraje i co najwazniejsze jak wypada Polak ze swoimi zarobkami a jak inni. No i ceny jakie rzad nam dyktuje w stosunku do naszych zarobkow. A jak tam u reszty UE ? :P

 

Ale troszke odbieglismy od tematu i gadajmy o Jarzebinie ktora wlasnie zaczyna rozkwitac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I pokazali wiesniakom ze da sie zrobic fajna wpadajaca w ucho muze do tego sliczne słowianskie panie....

 

nosz....k... co za wstyd...

 

A na dodatek swietna forma po sparingach z kelnerami.... Niech sie ten cyrk szybko skonczy, byle piwa nie brakło...

 

I o to to:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VK665o1R3B0&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...