Skocz do zawartości

Subwoofer zamknięty w boczku - dobór


Da Vinci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

powoli dorastam do wyboru subwoofera do mojej coupety. Niestety ale bagażnik jak w każdym tego typu samochodzie do największych nie należy dlatego też postanowiłem suba umieścić w boczku. Ładnie i praktycznie. Jak się domyślacie za dużo miejsca nie mam do dyspozycji dlatego też będę szukał suba który zagra w małym litrażu. Do głowy na chwile obecną przychodzą mi następujące rozwiązania:

- Hertz ES250

- STX.10.2.400 - forumowy hit, który ma całkiem fajne opinie

- Helix P8/10- najdroższe rozwiązanie, które wydaje się być najlepszym

- RE-10S4 - najmniejszy mocowo i niestety może się nie przebić do kabiny

 

Na przodzie plumka sobie Morel Tempo 6 zasilony starą poczciwą czarną Alpiną.

Do suba, wzmaka jeszcze nie wybrałem, ale z tym problem będzie najmniejszy.

 

Ciekawy jestem opinii na temat tego STXa, jako mój pierwszy sub mógłby się sprawdzić. Prawdę mówiąc oczekuje bardziej jakiegoś jakościowego grania niżeli gięcia blachy, ale wiadomo że czasami mały kick wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- STX.10.2.400 - forumowy hit, który ma całkiem fajne opinie

 

Forumowy hit, lecz nie napisałeś jakie auto i jaki według Ciebie litraż da się "wycisnąć" z tego boczka, myslę ,że to główne kryterium w tej chwili, czyli litraż/moc pieca, to pomoże kolegom coś Ci lepiej doradzić, bez tych danych, to wróżenie z fusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- STX.10.2.400 - forumowy hit, który ma całkiem fajne opinie

niestety nie spisuje sie najlepiej w obudowie zamknietej - polecam tylko b-r

 

- RE-10S4 - najmniejszy mocowo i niestety może się nie przebić do kabiny

a ja bym chyba na to stawial ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już uzupełniam dane, auto to 406 coupe. Co do wzmacniacza, jeszcze nie kupiłem więc to nie jest problem, bo spokojnie można kupić jakąś Alpine czy Kenwooda które mają 300-350 RMS. A co do boczka to 15-20 litrów myślę że spokojnie wejdzie.

Czyli STX odpada, o RE słyszałem dobre opinie tylko pytanie czy przez bagażnik się przebije te skromne 175 RMSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy przez bagażnik się przebije te skromne 175 RMSu?

nie patrz na moc - to akurat jest malo miarodajna jednostka

raczej zwroc uwage na wielkosc i efektywnosc. chociaz w samochodzie raczej przesuniecie objetosciowe sie liczy a nie sama efektywnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie przekonaliście do RE, teraz tylko pozostaje kwestia czy wybiore 10 czy 12 bo z tego co czytałem to 12 zagra nawet przy 14 litrach. Do tego poszukam jakiegoś wmaka który ma 300 RMSu i będzie ok. Dzięki za pomoc Panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...