Skocz do zawartości

MAGNAT RAVE 560 VS. MAGNAT EDITION


bartek_sdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na forum to witajcie ;)

 

Moje pytanko jest jak w temacie , obecnie posiadam Magnata rave 560 a zakupiłem Magnata Edition 440HQ i teraz moje pytanie , który według was jest lepszy ;)

Muzyka klubowa, głośniki to 2x MB QUART QM 300.92 SUB 12" teraz są podłączone do mostków.

 

Dane wzmacniaczy

 

Rave 560

 

Charakterystyka wzmacniacza:

- Moc max 4 x 140 W / 2 x 280 (4 Ohm)

 

- Moc max 4 x 200W (2 Ohm)

- Moc RMS 4 x 130 W (2 Ohm)

- Moc RMS 4 x 110 W / 2 x 220 W (4 Ohm)

- pasmo przenoszenia 5 Hz - 80 000 Hz

- impedancja obciążeniowa 2 - 16 Ohm

- technologia MOSFET

- Signal to Noise Ratio > 105 dB

- THD < 0,02 %

- płynna regulacja poziomu sygnału wejścia (4V - 400mV)

- wybór MODE (4CH, 3Ch, 2CH)

- X-OVER (HPF 40 - 300Hz, flat, LPF 40 -300 Hz)

- BASS BOOST (+6dB @ 45Hz, off) dla każdego kanału

- pozłacane wszystkie wejścia i wyjścia

- wymiary 250 x 52 x 350 mm

 

Edition 440 hq

 

DANE OGóLNE:

- 4-kanałowy wzmacniacz samochodowy

- Moc Max. przy 4Ω - 4x150/ 2x580 Watt

- Moc RMS przy 4Ω - 4x55/ 2x150 Watt

- Moc Max. przy 2Ω - 4x290 Watt

- Moc RMS przy 2Ω - 4x75 Watt

- Pasmo przenoszenia 5 – 50 kHz (-3 dB)

- Stabilny przy 2Ω

- Bass Boost

- Układ zabezpieczający przed zwarciem

- Dioda zielona oznacza poprawne działanie

- Dioda czerwona oznacza włączenia zabezpieczenia

- Wymiary (Dł. x Wys. x Szer.) 345 x 57 x 236 mm

 

Pytam bo 1 idzie na sprzedaż i nie wiem który ;)

W przyszłości planuję wymianę na głośniczki Ravemaster vxt 154 15" bo tylko kurzą się w piwnicy , proszę o poradę , czy może sprzedać obydwa i kupić coś porządniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz się w najlepszym położeniu w jakim w danej chwili każdy chciałby się znaleść. Masz dwa piecyki, które masz możliwość obadać.Jeśli szukasz coś pod siebie, to sam musisz ocenić co Ci najbardziej odpowiada. Jeśli w pierwszy dzień nic nie ustalisz, to masz przecież drugi. Z czasem, do któregoś klocka bardziej się przywiążesz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal budżet jest zagadką, co liczysz, że zaraz Koledzy będą przeszukiwać alledrogo, sprawdzą po ile stoją łamignaty, dodadzą do tego +- 200 ? Co to, jakieś łamigłówki są ? :rotfl: Wysil się trochę, bo to posty lecą, a jak czarna d...pa była, tak jest w dalszym ciągu :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecna w przedziale 400-600 zł masz te klocki na alledrogo: http://allegro.pl/listing.php/showcat/4-kanalowy?a_enum%5B225%5D%5B4%5D=4&buy=5&change_view=1&distance=1&id=714&listing_interval=7&listing_sel=2&offer_type=1&postcode_enabled=0&price_from=400&price_to=600&state=0

 

znqjdzie się tam kilka ciekawych propozycji: Kenwood PS-501F, Helix HXA 400, Signat Ram 2 MK2, Audio System M-LINE (sam jestem go ciekaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja rozumie, że chodzi o wzmacniacz pod 2 sztuki subwooferów ? Jeśli tak, to domyślam się, że chodzi głównie o bum, bum, bum :rotfl: , bo nic więcej tu nie jest napisane, że przód taki, a taki, zrobiony tak i tak... Skoro tylko chodzi o basowe kwestie, to mono trza nabyć, spiąć suby i Heyah :rotfl: a nie 4 kanały, które będą za słabe. Dane głośników docelowych poznamy ? Jeśli byś był tak miły i je podał było by nam leniuszkom znacznie łatwiej :cisza: a jeśli coś źle rozumuję, proszę o wyjaśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak , chodzi głównie o to porządne "pier*olnięcie" ale to nie ma być pierdzenie tylko głębia ;)

 

z przodu szału nie ma bo są Morel maximo 6.2 podpięte pod kenwooda kac 923

 

A co do parametrów głośników na bass to obecnie są

 

MB QUARTY

 

Specyfikacja

 

Frequency Response: 20-300HZ

 

Sensitivity: 89.1 db

 

Maximum Power: 225 watts

 

Impedance: 3.0 ohms

 

DCR: 2.6 ohms

 

 

 

Dimensions:

 

Overall Diameter: 12 1/8”

 

Cutout Diameter: 270mm/10.625”

 

Routing Depth (optional): ¼”

 

Rout Width (optional): 13/16”

 

Woofer Depth (behind flange): 5 ¼”

 

A chcę wstawić

 

Ravemaster vxt 154

 

http://www.volny.cz/master_akustik/vxt154.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że te głośniki nie są mocno prądożerne, pomimo rozmiaru, są dość delikatne. Myślę, że coś, co by oddało 600 rms w 2 ohmy, było by w zupełności zadowalające. Dla przykładu Rodek R1900n załatwił by tu sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz taki wzmacniacz,

owszem mam i 2 glosniczki narazie w testach gt5-12 spięte w 2ohm dośc ładnie kontroluje piec glosniki jak na razie jestem zadowolony w porownaniu do poprzednika to ten infinity to całkiemm inna bajka ,cięzko troszke go znaleść na serwisach aukcyjnych trafił sie po kasie to zagoscił już dłuższą chwile umnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...