Skocz do zawartości

Zmiany w moim audio


thegameer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mam zmianę koncepcji jak ma wyglądać audio, zresztą jak większość osób na forum ciągle coś zmienia. :D

Na przodzie mam Morel Tempo 6, pod Steg k2.01. Woofer będę przekładał do kickpanela, jakiej pojemności go zrobić? 8L?

Miałem suby 2 szt Es 300 chwilowo pod Steg k2.03 ale to nie jest to. Potrzebuję małego suba do uzupełnienia pasma, najlepiej takiego który zagra w mniej niż 15L(max 20). W jak najmniejszej cenie, plus do niego wzmacniacz. Co byście proponowali? Oczywiście używki, kasa na zmianę to max. 500zł (sub + wzmak i ew. zwrotka aktywna, jeśli będzie potrzebna).

Myślałem o Re Audio REX 8d4 + XM 6020 lub XM 10020 i zwrotka z lpf i hpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kick panel to nie taka prosta sprawa. Metoda prób i błędów na dodatek tego pomiary pomiarów.

Czemu chce dać go w kick panel ?

 

O jakim aucie mówimy i jak konkretnie widzisz uzupełnienie pasma poprzez nowe suby. Mając na pokładzie dotychczas 2szt 12cali jedna 8'' może być szokiem i rozczarowaniem.

 

Na wzmacniacz na suba widział bym jakieś PPI, RF starszej daty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to supra mk3, chcę go dać w kick panel bo ktoś strasznie ch... miejsce sobie w tym samochodzie wymyślił na głośniki. Łatwiej by było gdybym miał parametry tak jak podają przy subach.

2 x 12" zostają tak czy siak :D Będą pod oddzielnym remote tak abym mógł sobie je włączać kiedy najdzie mnie na ciśnienie, a na codzień jedna 8 mi wystarczy.

Głównie zależy mi na uzupełnieniu pasma, ciśnienia od 8 nie oczekuje, chcę aby nadążała przy szybszych bitach. Jeszcze przychodzi mi do głowy AS HX 8 SQ, tylko z tym musiałbym się wstrzymać jakiś czas bo budżet jest za skromny, a jeszcze muszę elektrownie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli wstrzymuje się i w lipcu wpadnie ten AS, dzisiaj udało mi się ze znajomym zamienić Stega k2.01 na k2.02 :D. I teraz pytanie czy tym Stegiem pędzić te morele czy te Hertze? Steg ma ok. 650W@4ohm a Hertze mają 350W@2ohm lub 8 na sztukę, czyli 700W @ 1ohm lub 4. Czy do subów kupić mono a stega na przód? czy Stega na sub a na przód kupić jakąś tańszą(tzn. 500zł +/-) dwu kanałówke lub 4 kanałówkę? Nie ukrywam że gwizdek trochę w tym zestawie wku.... i przydało by się go uciszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się plany pozmieniało i wyglądać to będzie tak:

Przód: Tempo 6 - był i tak zostanie tylko w komory przeniose

Wzmak przód: Steg k2.01 - dopiero będzie

Sub: SPL: 2 x ES 300D - już są i zostaną

SQ: AS HX 08 SQ - dopiero będzie

Wzmak sub: SPL: Steg k2.02 - jest i tak zostanie

SQ: -- brak pomysłu --- najlepiej tanio i dobrze :P

Jest jeszcze druga koncepcja przodu:

Wzmak przód: woofer: steg k2.02

tweeter: XM 4020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x 12" zostają tak czy siak :D Będą pod oddzielnym remote tak abym mógł sobie je włączać kiedy najdzie mnie na ciśnienie, a na codzień jedna 8 mi wystarczy.

 

No takiej koncepcji, to jeszcze nie widziałem oddzielne sekcje Masażowo/ SQ i co dwa osobne piece do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz mocnego tąpnięcia widzę, ja też podobnie myślę.

Zrezygnuj z tempo, poszukaj jakiegoś mocarnego woofera, zaaplikuj dobrze, wpakuj mu jakościowych waciorów, i uzupełnij subem tak jak planujesz, ale nie 8 sq, a conajmniej 10sq, bo tej 8mki nie poczujesz/uslyszysz :]

i jeśli chodzi o mocne słuchanie muzyki na pewno spełni swoją rolę.

 

a wyginanie blach swoją drogą, drugie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się plany pozmieniało i wyglądać to będzie tak:

Przód: Tempo 6 - był i tak zostanie tylko w komory przeniose

Wzmak przód: Steg k2.01 - dopiero będzie

Sub: SPL: 2 x ES 300D - już są i zostaną

SQ: AS HX 08 SQ - dopiero będzie

Wzmak sub: SPL: Steg k2.02 - jest i tak zostanie

SQ: -- brak pomysłu --- najlepiej tanio i dobrze :P

Jest jeszcze druga koncepcja przodu:

Wzmak przód: woofer: steg k2.02

tweeter: XM 4020

Znowu zmiany:

Po podpięciu Steg pod Tempo nie jest za super. Jakoś tak dziwnie trochę.

Co proponujecie zamiast Stega do +/- 700zł?? Chyba nie będę już robił aktywki, tylko ktoś mi kiedyś zwrotke skrobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...