Skocz do zawartości

Honda Civic 6 gen 5D (rover)


raven42
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, posiadam wzmacniacz JBL GTO 14001 i Kickera 15' L7 , + Wzmacniacz Mac Audio mpx 4000, problem polega na tym że ten sprzęt chyba spokojnie bierze więcej niż 120 Amper, natomiast alternator ma tylko 75 Amper, do tego dochodzi reszta urządzeń w samochodzie, dodam jeszcze ze nie posiadam klimatyzacji.

Sprawdzałem na Allegro i nie widziałem tam mocniejszych alternatorów do mojego modelu, co proponujecie?

Mam dwa akumulatory ( bez kondensatora ) 1 to centra 45 ah pod maską ( większe pod maskę nie wchodzą ) a 2 to Hollywood spv 20 ah.

Dołożyć jeszcze jeden akumulator? Wiem że nie doładuje na tym jednym altku ale chociaz sprzetu nie spale :)

Doradzcie mi czy mam dołożyc drugi alternator ( nie posiadam klimy więc miejsce powinno być ), czy wymienić ten na zupełnie inny od jakiejs innej hondy ( niekoniecznie civic ) i trochę zmodyfikować mocowanie w seryjnym miejscu?

Czekam na wasze propozycje.

Ile Amper moze w przyblizeniu pobierac ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym 1 sztukę, przynajmniej w moim przypadku zrobić mocowanie, to nie kłopot (trochę stali, spawarka, wiertarka, gumówka) :) Jakieś 150 A by było ok, tylko nie wiem jakie były najmocniejsze altki (w Legend, Odyssey, może w jakimś nowszym Accordzie) :/ ale oczywiście jak by się miejsce znalazło, to można dołożyć 2 sztukę 75 A. Myślę, że znalazł byś jakiś mocny altek np z Nissana (przełożyć ew. koło pasowe, jak by nie pasowało, to też moment). Ja w Sunny dopasowałem zamiast 70 A serii, z Nissana Note - 120 A i prądu było w sam raz i na audio i na pozostałe odbiorniki. Z nowszych aut przeważnie są sporo mocniejsze altki, więc najlepiej podjechać na jakiś auto-szrot i rozejrzeć się za czymś pasownym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe masz pod alternatorem ale jak nie masz klimy to miejsca masz od groma na jakikolwiek altek tylko kwestia uchwytu zostaje. Jak chcesz miec wiekszy alternator jak 120a to musisz pomyslec juz o szerszym pasku a co za tym idzie i rolki napinacza i kola pasowe tez do wymiany bo pasek standardowy (5pk) nie ma sily przeniesc wiekszego obciazenia jak 120a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum doradzili mi abym nie dokładał drugiego altka tylko wymienił ten na mocniejszy. Pomożecie mi taki znaleźć? Nie musi idealnie pasować w fabryczne miejsca, ważne żeby był w miare podobny do tego co mam tylko że mocniejszy, temu kto mi pomoże piwo wyślę pocztą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat.

W tamtym tygodniu przyszedł do mnie kondensator Hollywood 6F, i mam dość spore spadki napięcia na odpalonym dzisiaj spadło mi do 11,3 V.

Było to przy piosence Three 6 mafia - late night tip.

Co proponujecie? Przewody mam wszystkie dość grube, jedynie od alternatora do akumulatora + jest trochę cieńszy, ze względu na ciężkie dojście nie został wymieniony.

Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tu masz z Nissana Note Boscha zdaje się jak dobrze widzę 150 A :) Zadzwoń do człowieka i zapytaj o rozstaw mocowania i z japońca powinien pasować, najwyżej zmienisz kółko pasowe.

http://allegro.pl/alternator-nissan-note-1-5-dci-103-km-i2328315279.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim "stań na głowie" i wymień na grubszy przewód alternator-> aku. W japońcach to wielki ból. W mojej toyocie te połączenie zabezpieczone jest serynie bezpiecznikiem 100A, altek 70A, a przewody to śmiech na sali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze względu na ciężkie dojście dokładam drugi przewód (x2 grubszy) i prowadzę go do puszki z bezpiecznikami i z tej puszki do akumulatora.

Muszę jeszcze sie przyjrzeć jaki jest tam bezpiecznik bo jeśli jest np 100 A a dołożę mocniejszy alternator to moze nie wytrzymac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...