Skocz do zawartości

A6 C5 jak to jest z nagłośnieniem?


MiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, planuję zakup autka jak w tytule i chciałbym w późniejszym czasie zainstalować kulturalny sprzęt, ale z tego co się zorientowałem to drzwi w tym modelu nie zostały kompletnie przygotowane pod jakiekolwiek porządne instalacje. Moje pytanie do Was jak to jest z tym? Nie chciałbym przerabiać tapicerki drzwi bo aż tak mi nie zależy na graniu, ale skoro bose poradziło sobie z nagłośnieniem( ponoć nieźle brzmi ale mało takich aut) to może i ja sobie poradzę. Pod jakie głośniki producent przygotował drzwi? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanotuję sobie nick tego usera, może ktoś by był z okolic lubuskiego co by pomógł z drzwiami w tym autku? Jakby co to zakup auta planuję na początek lipca;) także myślę że w lipcu uda się też zakupić sprzęt na sam przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rzeźby nie da rady. Za tapicerką trzeba zrobić całe poszycie. Ja zrobiłem na dole pół z mdf 0.6 mm a reszta z blachy aluminiowej. Z Blachy nierdzewki 3mm zrobiony stelaż pod dystanse z mdf. Oczywiście wyrżniecie dziury w tapicerce i na to jeszcze panel z mdf i szpachli. Roboty co nie miara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i nie ma to jak pozytywne nastawienie przed zakupem auta;) Nie chcę zmieniać modelu auta ze względu na problem z nagłośnieniem, bardzo mi odpowiada C5, biorę też pod uwagę Volvo S60 z lat 03/04, może w tym przypadku można się spodziewać jakieś prostszej zabudowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już prace nad drzwiami A6 właśnie w tym dziale i tyle co mogę powiedzieć, miało być jak najmniej inwazyjnie a tu kosmos, rżnięcie na całego, kompletna przebudowa, przecież ja sam się nie podejmę na pewno takiej rzeźby, może by był ktoś chętny?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się boisz? Boczki nie są na Allegro takie drogie. Spierdzielisz z raz i się nauczysz :) Nie no żartuje. Nie jest tak źle. A samemu jak robisz to jest satysfakcja przynajmniej. Jak się ogarnę ze zdjęciami to wstawię swój wątek w dziale instalacje z moimi pracami. Trochę coś tam fotografowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czasem jest problem i później raczej się nie poprawi, mieszkam w bloku, u rodziców bywam raz na dwa tygodnie. Wy chłopaki pewno macie po pracy miejsce chociaż do takich zabiegów a ja bym musiał brać dłuuugi urlop, aby się jeszcze przy tym uczyć sztuki wyrzynania i przerabiania. Marudzę, wiem;) ale takie mi się warunki trafiły, na klasyczne montaże bez takie rzeźby wziąłbym urlop tydzień i bym sobie na spokojnie zrobił ale ta rzeźba to dla kumatego może tydzień ale nie dla mnie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie Panowie jak zapisałem w pierwszym poście to wszystko o co tu pytam to dzieje się przed samym zakupem auta, który planuje na początek lipca;) Dlatego mam możliwość jeszcze zmiany marki auta, ale na forum Audi siedzę już od roku i nie widzi mi się zmiana planów ze względu na skomplikowane audio;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu wyczytuję na forum to ludzie mają większy problem, fabryczne radia zintegrowane z panelami klimatyzacji itp, w moim przypadku jest trochę lepsza sytuacja:) no nic trzeba się porządnie zastanowić nad budową czegoś takiego, na pewno wrócę do tematu na forum jak już uda mi się znaleźć egzemplarz auta. Tymczasem wielkie dzięki za rozjaśnienie sprawy :wink:.

 

EDIT: Dopatrzyłem się małej przeszkody, mianowicie (kieruje się robotą pavliq-a) w miejscu wycinania zdarza się, że występuje tam Webasto, co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie Panowie jak zapisałem w pierwszym poście to wszystko o co tu pytam to dzieje się przed samym zakupem auta, który planuje na początek lipca;) Dlatego mam możliwość jeszcze zmiany marki auta, ale na forum Audi siedzę już od roku i nie widzi mi się zmiana planów ze względu na skomplikowane audio;)

 

Audianka daje radę, a audio nie jest skomplikowane, tylko same furtki, ale jak przejrzysz sobie posty z tych aut, to naprawdę jesteś w stanie sam, to zrobić.

Także się tego wszystkiego obawiałem i dałem auto do zabudowy, a potem wychodzi, że a to trzeba poprawić a tamto... Pamiętaj jak robisz coś dla siebie zrobisz to tak jak należy a czasami z naddatkiem, a instalator jak instalator, zrobi szybką wrzutkę, skasuje i ciao.

Wiem coś o tym bo sam się obecnie męczyłem aby dojść do ładu w swoim aucie z komorami, a i przy BMW, jak czasami palcem nie pokażę i nie "wymogę" to nie było by zrobione.

Więc nie wierz, w teksty "Będzie pan zadowolony, a wszystko pójdzie zgodnie z rzemiosłem"

Mam na myśli, typowo rzemieślnicze wykonanie, a strojenie zrobi Ci ktoś bardziej ogarniety przy okazji i z głowy.

 

Pamiętaj, Ty sobie sam czasu nie wyceniasz, instalator tak.

Więc jeśli ma zrobić na tip-top to wyjdzie Ci mega drogo, a jeśli ma wyjść rozsądnie w kosztach, to instalka pójdzie po łepkach aby nie poświęcić jej za dużo czasu za mniejsze pieniądze.

Lepiej tą kasę przeznacz np na lepsze maty/kable itp...

Do fachowca warto natomias podjechać na strojenie/ wykonanie zwrotek itp. Tutaj się zgadzam ,że doświadczenie i know how procentuje.

Bo do klejenia maty czy krążków z mdf nie potrzeba magisterium chyba?

BMW to mój ostatni samochód, ktory dałem instalatorom w ręce, gdyż podejrzewam w czasie kiedy to zajmuje to już spokojnie bym to sam ogarnął, nawet robiąc w ramach relaksu po 2-3 godzinki wieczorkami.

Ale polak mądry po szkodzie...

 

Nie zrozum mnie ,żle nie twierdzę ,że oddanie auta do instalatora to błąd, tyle ,że uważam, że relacja cena/jakość jest oderwana trochę od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck dzięki za wyczerpującą wypowiedź,postanowiłem że sam to zrobię z pomocą kolegi, myślę że na tym można zakończyć debatę na ten temat, odezwę się jak już będzie auto, tymczasem zacznę lekturę forum:) Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasem zacznę lekturę forum:) Dzięki wielkie.

 

Poczytaj, zwłaszcza instalki podobnych aut, taką samą audi ma kolega "Kwiatek", więc zobaczysz jak wyglądają drzwi po zdjęciu tapicerki, jak on to ugryzł itd.

Masz czas to się "obcykaj", co i jak , wtedt i robota nie jest taka straszna jak wygląda... :szok:

Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...