Skocz do zawartości

dobór wzmacniacza


gabriel_bar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam na pokłądzie swojego golfa III 5D Alpine 9853r, w przednich wygłuszonych drzwiach i na dystansie morele tempo 6 zasilane obecnie wzmakiem Alpine 3544 i suba RE Audio SR-10D2 pod kenwodem PS 300T, prądu nie brakuje, mam pociągniete 2 kable 21mm^2.

Posiadam jeszcze dimensiona RM V41.

Pod względem jakościowym najbardziej zadowala mnie dimension, ale po 75wat na morele i 225 na suba to za mało.

Zastanawiam się czy nic się nie stanie morelom gdybym podłączył w mostku pod RMV41 (było bo po 225wat)? Ale jakość poleci :kwasny: Rozważam zakup dimensiona RMV21.

Macie jakieś pomysły, co do czego podłączyć, jak? zależy mi na jakości przy głośnym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie kręcąc gałką :)

To konieczne ,bo gałki zazwyczaj są delikatne i można je łatwo uszkodzić :)

 

Zastanawiam się czy nic się nie stanie morelom gdybym podłączył w mostku pod RMV41 (było bo po 225wat)? Ale jakość poleci :kwasny:

 

Moim zdaniem ta droga niczego nowego nie wniesie . Prawdziwe 75 W to spory potencjał dla głośników , gdzie 80% ich populacji będzie miało olbrzymi problem z jego zagospodarowaniem.

 

Mam jeszcze pytanie, co znaczy aktywnie podłączony głośnik (np. aktywnie suba)?

 

Aktywnie oznacza - nie pasywnie .

Aktywny może być sposób filtracji pasma , co wymusza jego zastosowanie przed wzmacniaczem , zatem nie ma potrzeby stosowania filtracji pasywnej na drodze wzmacniacz - głośnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie kręcąc gałką :)

gałką głośności czy gain?

Prawdziwe 75 W to spory potencjał dla głośników

Rozumiem, słuchałem w takiej konfiguracji, po 75wat RMS dla moreli, następnie morele grały pod kenwoodem ps 300t, grało to głośniej, co mi odpowidało tylko jakość już nie ta, dlatego kombinuję coś o większej mocy i dobrej jakości, narazie próbuję różne konfigurację na tych wzmacniaczach co mam.

w związku z powyższym co napisałem rozsądny wydaję się rm v21, bo tańszego substytutu chyba nie znajdę :kwasny:

 

co wymusza jego zastosowanie przed wzmacniaczem

czyli trzeba dodatkowy filtr czy bazować na ustawieniach radia? dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałką głośności czy gain?

Każdą która spowoduje dostarczenie zbyt wysokiej mocy do głośników .

Rozumiem, słuchałem w takiej konfiguracji, po 75wat RMS dla moreli, następnie morele grały pod kenwoodem ps 300t, grało to głośniej, co mi odpowidało tylko jakość już nie ta, dlatego kombinuję coś o większej mocy i dobrej jakości, narazie próbuję różne konfigurację na tych wzmacniaczach co mam.

w związku z powyższym co napisałem rozsądny wydaję się rm v21, bo tańszego substytutu chyba nie znajdę :kwasny:

I Twoim zdaniem , jedyne ograniczenie to wzmacniacz ?

czyli trzeba dodatkowy filtr czy bazować na ustawieniach radia? dobrze rozumiem?

Lokalizacja filtra nie jest istotna , gdy występuje w radiu jest łatwo dostępny i dość dobrze zdefiniowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Twoim zdaniem , jedyne ograniczenie to wzmacniacz ?

Na moim poziomie wiedzy o car audio, tak, wiem jaką moc ma PS300t, jaką Rmv41 (tak jest w instrukcjach, tylko przy różnym napięciu ale wydaje mi się kenio ma więcej mocy), i tym się sugerowałem, być może mylnie, jestem otwarty na wszelkiego rodzaju porady czy sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim poziomie wiedzy o car audio, tak, wiem jaką moc ma PS300t, jaką Rmv41 (tak jest w instrukcjach, tylko przy różnym napięciu ale wydaje mi się kenio ma więcej mocy), i tym się sugerowałem, być może mylnie, jestem otwarty na wszelkiego rodzaju porady czy sugestie

 

Poziom wiedzy nie ma tu nic do rzeczy.

Zwiększanie mocy wzmacniacza ma sens jedynie w wypadku gdy głośnik potrafi ja przyjąć , a ta przesłanka była już zawarta we wcześniejszych wpisach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i podłączyłem aktywnie morele pod dimensiona, woferki grają o niebo lepiej, dla bezpieczeństwa twetery są podłączone jeszcze przez zwrotkę, zastanawiam się czy filtry na wzmaku wyłaczyć? I jesli chodzi o twetery, żeby ich nie uszkodzić nie mogę ustawić na filtrze zbyt niskich częstotliowści (nie schodzić poniżej 2khz?), dobrze myśle? W sobotę wywalę zwrotki całkiem. A sub gra pod PS-em 300t. Jakość i głośność grania w tej chili mi odpowiada :wink:. Zrobiłem zabudowę bagażnika taką jak ma A r t u r, czekam tylko na koc i klej muszę skołować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...